Aktualności

Wykute w brązie - recenzja

Wykute w brązie - recenzja

20-11-2009 12:30 | Jędrzej 'bukins' Bukowski
"Cykl opowieści o Marku Dydiuszu Falko tworzy już dziewiętnaście powieści. Nie zaskakuje więc, że autorka z takim dorobkiem potrafi pisać na odpowiednim poziomie. Wykute w brązie czyta się z dużą przyjemnością i nawet osoby niespecjalnie zauroczone starożytnym Rzymem z pewnością się nie zawiodą."

Zapraszamy do recenzji powieści Lindsey Davis - Wykute w brązie. Książkę ocenia Jacek 'vanderus' Dworzycki. » więcej
Premiera Czarnoksiężników

Premiera Czarnoksiężników

19-11-2009 19:44 | Jędrzej 'bukins' Bukowski
Nakładem wydawnictwa Rebis ukazała się antologia Czarnoksiężnicy, gdzie znajdziemy opowiadania m.in. Neila Gaimana, Tada Williamsa czy też Gene'a Wolfa. Książka została objęta naszym patronatem. » więcej

Wieści z warsztatu - zapowiedź

19-11-2009 19:19 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski | Komentarze: 0
Najwyższy czas zapowiedzieć nowy cykl artykułów, który jeszcze w tym tygodniu zadebiutuje na naszych łamach.

Wieści z warsztatu mają być pomostem między czytelnikiem a autorem. Sami twórcy będą w nich pisać (jedni krótko, drudzy bardzo obszernie) o tym, nad czym obecnie pracują. Jeżeli chcecie wiedzieć, jaka będzie kolejna książka Łukasza Orbitowskiego, kiedy ukaże się i o czym opowie nowa powieść Marka S. Huberatha, a także co mają w planach inni twórcy (a imię ich Legion), śledźcie nasz Dział Książkowy.
Ritus - recenzja przedpremierowa

Ritus - recenzja przedpremierowa

19-11-2009 19:09 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
"Nie często mi się to zdarza, ale w tym wypadku muszę przyznać, że do powieści nie mam najmniejszych uwag. Po przeczytaniu nie jestem w stanie sformułować nawet jednego zarzutu, znaleźć chociaż jednego niedociągnięcia czy uchybienia. Ritus jest w moim odczuciu książką doskonałą, spełniającą wszelkie kryteria, które tego typu literaturze można postawić."

Jacek 'vanderus' Dworzycki ocenia powieść Ritus autorstwa Markusa Heitza. Zapraszamy do lektury! » więcej
Grzędowicz i Dragon Age

Grzędowicz i Dragon Age

19-11-2009 18:59 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
W Internecie pojawiło się interaktywne opowiadanie autorstwa Jarosława Grzędowicza, którego akcja osadzona jest w świecie gry Dragon Age: Początek.

Czytelnicy mogą wybrać jeden z dwóch wariantów zakończenia, który najbardziej przypadł im do gustu, a na szczęśliwców czekają nagrody. » więcej
Galeony wojny. Tom 1 - recenzja

Galeony wojny. Tom 1 - recenzja

19-11-2009 11:25 | Jędrzej 'bukins' Bukowski
"Komuda jest z wykształcenia historykiem, prawdopodobnie dlatego w swoich powieściach tak dużą wagę przykłada do szczegółowego odtworzenia specyfiki miast, społeczeństw czy kultury w okresie, w jakim rozgrywa się fabuła. Tym razem dane nam jest poznać specyfikę miasta, o które ponad 300 lat później przyjdzie Polakom walczyć z naszym zachodnim sąsiadem."

Łukasz 'Ludmo' Dymek recenzuje pierwszy tom Galeonów wojny Jacka Komudy. Zapraszamy do lektury! » więcej
Drugi numer SFinksa

Drugi numer SFinksa

18-11-2009 21:24 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
Ukazał się drugi (a ogólnie 35.) numer reaktywowanego SFinksa pod redakcją Wojtka Sedeńki, w którym między innymi wywiad z Paolem Bacigalupim (rozszerzona wersja rozmowy już niedługo na Polterze!).

Magazyn rozsyłany jest gratisowo przez Księgarnię Solaris, jako dodatek do każdego zamówienia (minimum dwie książki), w którym znajdzie się pozycja z zakresu fantastyki. » więcej
O Thomasie w Tam i z powrotem

O Thomasie w Tam i z powrotem

18-11-2009 19:52 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
Gośćmi kolejnego programu z cyklu Tam i z powrotem, którego prowadzącym jest Marcin Baniak, będą: redaktor naczelny Nowej Fantastyki, czyli Paweł Matuszek, który opowie o Listach z Hadesu. Punktown autorstwa Jeffreya Thomasa oraz Jerzy Rzymowski, który przybliży nam książkę Humor i mądrość Świata Dysku.

Początek audycji 19 listopada o godzinie 22.30. Można jej słuchać na 101,6 fm albo w Internecie, na stronie Radia Kraków. » więcej
Wilczy legion - recenzja

Wilczy legion - recenzja

18-11-2009 18:08 | Jędrzej 'bukins' Bukowski
"W Wilczym Legionie będziemy śledzić działania służb wywiadowczych i kontrwywiadowczych niepodległego państwa polskiego, ale w pewnym momencie pojawia się teoria, której bardzo blisko do ideologicznych filarów Xavrasa Wyżyna: porównanie nieustannej walki partyzanckiej na granicach do terroryzmu. "

Zapraszamy do lektury recenzji Wilczego legionu Adama Przechrzty. Powieść ocenia Bartosz 'Zicocu' Szczyżański. » więcej
Raptowny fartu brak - recenzja

Raptowny fartu brak - recenzja

18-11-2009 10:20 | Jędrzej 'bukins' Bukowski
"Wszystkich opowiadań w zbiorze znalazło się piętnaście, przy czym generalnie zamknąć je możemy w dwóch kategoriach. Są to albo opowieści science-fiction, albo obyczajowo-sensacyjne, czasem z lekkimi elementami grozy. Przy czym druga grupa liczebnie jest zdecydowanie mniejsza."

Jacek 'vanderus' Dworzycki ocenia Raptowny fartu brak Eugeniusza Dębskiego. Zapraszamy do lektury! » więcej
Premiera Heretyka

Premiera Heretyka

18-11-2009 10:13 | Jędrzej 'bukins' Bukowski
Nakładem wydawnictwa Replika ukazał się Heretyk autorstwa Josepha Nassise'a. Książka została objęta naszym patronatem. » więcej
Dyżur literacki na Gildii

Dyżur literacki na Gildii

17-11-2009 23:45 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski | Komentarze: 0
Startuje nowy wspólny projekt Agencji Wydawniczej Runa i portalu Gildia - Dyżur literacki.

Szczegóły w rozszerzeniu wieści. » więcej
Miasto Popiołów - recenzja

Miasto Popiołów - recenzja

17-11-2009 17:18 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
"W porównaniu do poprzedniego tomu fabuła nabiera tempa. Nieustannie coś się dzieje, bohaterowie są wciąż zagrożeni, a sytuacja zmienia się wraz z przerzucaniem kolejnych stron. Świat także nabiera kolorytu - wszystko uzupełniane jest o szczegóły, niektóre wątki zostały rozwinięte, jeszcze inne dodane."

Michał 'Thoctar' Małysa recenzuje kolejną odsłonę cyklu Dary Anioła - Miasto popiołów autorstwa Cassandry Clare. » więcej
Godzina czarownic (część 1) - recenzja

Godzina czarownic (część 1) - recenzja

17-11-2009 14:09 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
"Niezaprzeczalną zaletą tej powieści jest klimat Nowego Orleanu. Anne Rice bardzo plastycznie opisuje niezwykłą atmosferę tego miasta, pełnego starych budowli i obcokrajowców. Na kartach tej powieści ukazano metropolię o bogatej historii, skrywającą wiele ciekawych tajemnic."

Katarzyna 'Alchemist' Sałak ocenia pierwszą część Godziny czarownic autorstwa Anne Rice. Zapraszamy do lektury! » więcej
Brzezińska i Szostak w głównym nurcie

Brzezińska i Szostak w głównym nurcie

16-11-2009 23:09 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
Na półki księgarń trafiła antologia [url=]Pod dobrą gwiazdą[/url], w której - obok opowiadań uznanych twórców z tak zwanego "głównego nurtu" - znaleźć można dwa teksty autorstwa pisarzy kojarzonych przede wszystkim z fantastyką, Anny Brzezińskiej i Wita Szostaka.

Rzeka Brzezińskiej prowadzi w gęsty, sugestywny świat obcego mitu, a Plac w Iraklionie Wita Szostaka pokazuje spotkanie, ulotne i niepełne, a przecież wystarczające, żeby dwie osoby zdołały się na moment dotknąć i odmienić. » więcej
Na tropie jednorożca - recenzja

Na tropie jednorożca - recenzja

16-11-2009 22:20 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
"Komizm sytuacyjny, postaci, językowy (tutaj ukłon w stronę tłumacza – nazwy własne potrafią autentycznie rozbawić) – wszystkiego mamy pod dostatkiem. Przyznaję, że już przy pierwszej scenie zacząłem się głośno śmiać, a raczej nie przepadam za literaturą humorystyczną. Tym bardziej doceniam kunszt Resnicka."

Bartosz 'Zicocu' Szczyżański recenzuje powieść Na tropie jednorożca autorstwa Mike'a Resnicka. Zapraszamy do lektury! » więcej
Ciekawy projekt Carpe Noctem

Ciekawy projekt Carpe Noctem

16-11-2009 17:23 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
W serwisie Carpe Noctem ruszył nowy projekt, dzięki któremu na stronie pojawiać się będą tłumaczenia zagranicznej publicystyki.

Szczegóły w rozszerzeniu wieści. » więcej
Metro 2033 - fragment i konkurs

Metro 2033 - fragment i konkurs

16-11-2009 17:07 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
Artem i Burbon docierają do niebezpiecznego tunelu. Ten drugi swoją śmiałość przypłaca życiem.

Zapraszamy na stronę książki, gdzie zamieszczono kolejny fragment powieści Metro 2033 oraz do wzięcia udziału w następnej odsłonie ogłoszonego tam konkursu. Nagrodami są oryginalne koszulki Metro 2033. » więcej
Auschwitz - recenzja

Auschwitz - recenzja

16-11-2009 10:02 | Jędrzej 'bukins' Bukowski
"W Auschwitz autor konsekwentnie obnaża mechanizm budzenia się w zwyczajnym człowieku bestii i wyszukiwania przez nią bezbronnych ofiar. Takich, które są w jakiś sposób inne, a jeśli nawet nie są – tę inność trzeba im narzucić. Żeby nadać swoim działaniom pozory racjonalności, przyszłe ofiary należy posądzić o jakąś absurdalną zbrodnię (jak choćby kradzież plemników) i napiętnować."

Rafał 'Capricornus' Śliwiak ocenia Auschwitz autorstwa Gustava Nielsena. Zapraszamy do lektury! » więcej
Radio Darwina - recenzja

Radio Darwina - recenzja

15-11-2009 18:10 | Jędrzej 'bukins' Bukowski
"Tym, co w Radiu Darwina najbardziej porusza, jest skala omawianych problemów. Bear, popisując się wiedzą z dziedzin takich jak biologia molekularna i genetyka, zajmuje się czymś, co fascynuje ludzkość od setek lat – ewolucją. Autor w doskonały sposób miesza odrobinę thrillera i political fiction z fachową wiedzą."

Bartosz 'Zicocu' Szczyżański recenzuje Radio Darwina autorstwa Grega Beara. Zapraszamy do lektury! » więcej
Wyświetlono rezultaty 16681-16700 z 20839.