Aktualności

Gaiman reżyserem

Gaiman reżyserem

04-01-2010 20:36 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski | Komentarze: 0
Tym razem popularny pisarz i twórca komiksów, Neil Gaiman postanowił spróbować swoich sił jako reżyser. W rozszerzeniu wieści obejrzeć można 8-minutowy film Statuesque, w którym wystąpił między innymi Bill Nighy. » więcej
Kolejna odsłona Metra 2033

Kolejna odsłona Metra 2033

04-01-2010 20:02 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
Zapraszamy do lektury kolejnego fragmentu powieści D. Głuchowskiego zatytułowanej Metro2033. Wierni Czytelnicy wiedzą już, że wraz z bohaterem dotarliśmy do bardzo ciekawej stacji o nazwie Kitaj-Gorod. Trochę na niej zamarudziliśmy... Tym razem nieco o kulinariach w metrze A.D. 2033…

Proponujemy też udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami – oryginalnymi koszulkami Metro 2033. » więcej
Prorocy science fiction w telewizji

Prorocy science fiction w telewizji

04-01-2010 18:22 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski | Komentarze: 2
W poniedziałek, 4 stycznia, o godzinie 21.00 na kanale TV 4 wyemitowany zostanie film dokumentalny Prorocy science fiction.

"Dokument opowiada o wizji świata w przyszłości i zagrożeniach, które zaskakująco precyzyjnie przepowiedzieli we własnej twórczości pionierzy gatunku science fiction: Juliusz Verne, H.G. Wells, Arthur C. Clarke i Philip K. Dick. Autorzy odsłaniają sekret ich tajemniczej zdolności do przepowiadania przyszłości, m.in.: łodzi podwodnej, satelity, bomby atomowej, oraz pokazuje historię ich życia."
City 1 - recenzja

City 1 - recenzja

04-01-2010 16:37 | Jędrzej 'bukins' Bukowski
"Wspólnym mianownikiem opowiadań jest skrajny pesymizm. Zgodzę się z Bartłomiejem Paszylkiem, autorem posłowia – pisarze stworzyli spójny obraz mrocznej wyrwy w czasoprzestrzeni, która wysysa z ludzi wszystko co najlepsze. Teksty są różnorodne, dotyczą odmiennych tematów, ale wszystko w jakiś sposób dotyka myśli przewodniej zbioru."

Bartosz 'Zicocu' Szczyżański recenzuje antologię polskich opowiadań grozy - City 1. Zapraszamy do tekstu! » więcej
Burza Parowskiego w styczniu

Burza Parowskiego w styczniu

03-01-2010 21:09 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
Pod koniec stycznia do księgarń trafi najnowsza powieść Macieja Parowskiego, byłego redaktora naczelnego Nowej Fantastyki, obecnie kierującego działem literatury polskiej, a także stojącego na czele kwartalnika Czas Fantastyki.

Część Burzy ukazała się już wcześniej w formie komiksu, z ilustracjami Krzysztofa Gawronkiewicza, w antologii Wrzesień. » więcej
Nowe opowiadanie Petera Wattsa

Nowe opowiadanie Petera Wattsa

03-01-2010 17:26 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
Po lekkim zamieszaniu, w którego efekcie tekst ostatecznie nie pojawił się w antologii pod redakcją Jonathana Strahana, Eclipse 3, najnowsze opowiadanie niezwykle popularnego w Polsce kanadyjskiego pisarza, Petera Wattsa ujrzało światło dzienne.

The Things, czyli fanfik do głośnego filmu Coś Johna Carpentera, został opublikowany w styczniowym numerze Clarkesworld i można go przeczytać na stronie magazynu. » więcej
Nowe projekty Jakuba Ćwieka

Nowe projekty Jakuba Ćwieka

03-01-2010 16:59 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
Na swoim blogu Jakub Ćwiek zdradził sporo szczegółów, dotyczących swoich najnowszych projektów, w tym drugiego tomu Ofensywy szulerów, Drzewa Crossa, a także Kłamcy 4.

Pisze także o nowej książce - Krzyżu Południa. Rozdrożach. » więcej
Gra Endera - recenzja

Gra Endera - recenzja

03-01-2010 15:57 | Jędrzej 'bukins' Bukowski
"Większość elementów świata przedstawionego trochę się zestarzała, ale sedno pozostało aktualne. Szkolenie Endera wciąż fascynuje; nie wiem ile razy czytałem Grę..., lecz mogę z pewnością stwierdzić, że wywołuje ona u mnie zawsze takie same emocje. Walki treningowe, dowodzenie armią i bitwy w Szkole Bojowej niesamowicie wciągają."

Bartosz 'Zicocu' Szczyżański ocenia wznowienie powieści Orsona Scotta Carda - Grę Endera. Zapraszamy do lektury tekstu! » więcej
Spis treści Fantasy & Science Fiction

Spis treści Fantasy & Science Fiction

02-01-2010 20:58 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski | Komentarze: 10
Na stronie magazynu pojawiły się szczegóły dotyczące pierwszego numeru Fantasy & Science Fiction, a także informacje na temat przyszłego funkcjonowania pisma.

Redaktorem naczelnym, zgodnie z zapowiedziami, będzie Paweł Matuszek, publicystyką i literaturą zagraniczną zajmie się Konrad Walewski, a działem prozy polskiej Michał Cetnarowski, który będzie także pełnił funkcję sekretarza redakcji.
Odmieniona Nowa Fantastyka

Odmieniona Nowa Fantastyka

02-01-2010 18:43 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
Do sprzedaży trafił styczniowy numer odmienionej Nowej Fantastyki. Po rezygnacji Pawła Matuszka z funkcji redaktora naczelnego, pismem kierują Adrian Markowski (wydawca) i Kamil Śmiałkowski (zastępca redaktora naczelnego).

Pod ich przewodnictwem magazyn zyskał nową szatę graficzną, zmienił się także pod względem publikowanych tekstów - recenzji książek jest więcej, ale są one krótsze. Spis treści nowego numeru znajdziecie w rozszerzeniu wieści. » więcej
Internetowa opowieść Magdy Parus

Internetowa opowieść Magdy Parus

02-01-2010 18:17 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
Serdecznie zapraszamy na blog Runy, Fantazmaty, gdzie Magda Parus, autorka cyklu Wilcze dziedzictwo, opublikowała pierwszy odcinek nowej, pisanej na bieżąco i wyłącznie w celach rozrywkowych, opowieści o wilkołakach Rywal.

Na tym etapie trudno powiedzieć, czy wyjdzie z tego typowa powieść w odcinkach czy dłuższe opowiadanie czy może wilkołacza opera mydlana... Jedno jest pewne: czytelnicy mają możliwość komentowania, zadawania pytań autorce i zgłaszania własnych sugestii, które być może zostaną uwzględnione. » więcej
Oczy ciemności - recenzja

Oczy ciemności - recenzja

02-01-2010 13:49 | Jędrzej 'bukins' Bukowski
"Dean Koontz jest bardzo często porównywany ze Stephenem Kingiem. Ten urodzony w 1945 roku autor może poszczycić się 320 milionami sprzedanych książek (...) Oczy ciemności są jedną z pięciu powieści wydanych pod pseudonimem Leigh Nichols. Po ponad dwudziestu ośmiu latach książka po raz pierwszy ukazała się w Polsce."

Zapraszamy do lektury recenzji powieści Deana Koontza - Oczu ciemności. Ocenia Łukasz 'Ludmo' Dymek. » więcej
Artemis Fowl. Paradoks czasu - recenzja

Artemis Fowl. Paradoks czasu - recenzja

01-01-2010 20:27 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
"Mimo bardzo miłego wrażenia, jakie pozostawia po sobie kolejny tom autorstwa Eoina Colfera, nie jestem w stanie wystawić mu oceny wyższej niż 7. Jest to dobra rozrywka, aczkolwiek niezbyt podoba mi się idea wydawania pieniędzy na książkę, którą raz przeczytamy (należy dodać, że dosyć szybko) i odrzucimy w kąt."

Michał 'Thoctar' Małysa ocenia powieść Artemis Fowl. Paradoks czasu autorstwa Eoina Coflera. Zapraszamy do lektury! » więcej
Król Bezmiarów - recenzja

Król Bezmiarów - recenzja

30-12-2009 14:50 | Jędrzej 'bukins' Bukowski
"Wielowątkowa fabuła toczy się w zawrotnym tempie, jest pełna niespodziewanych zwrotów akcji, intryg, podstępnych planów i podwójnych gierek – czasami naprawdę trudno nadążyć. Dodatkowo fabuła, miast podążać ku spodziewanemu przez czytelnika końcowi, nagle zbacza w stronę zupełnie nieprzewidzianą."

Zapraszamy do lektury recenzji Króla Bezmiarów Feliksa W. Kresa. Powieść ocenia Bartłomiej 'baczko' Łopatka. » więcej
Wieści z warsztatu Andrzeja Zimniaka

Wieści z warsztatu Andrzeja Zimniaka

29-12-2009 10:21 | Jędrzej 'bukins' Bukowski
"Od pewnego − dłuższego − czasu, wszak wiadomo, że dużo nie publikuję − pracuję nad powieścią o wiecznym życiu. W istocie, szybko takiej powieści napisać się nie da. Roboczy tytuł to Władcy świtu."

Zapraszamy do lektury siódmej odsłony cyklu Wieści z warsztatu. Tym razem o swoich planach pisze Andrzej Zimniak. » więcej
Legendy cyberkatakumb - recenzja

Legendy cyberkatakumb - recenzja

28-12-2009 13:01 | Jędrzej 'bukins' Bukowski
"Śmierć prawdziwa i pozorna, wirtualne życie po życiu, polowanie na dusze, wdzieranie się zaświatów w naszą rzeczywistość, nieśmiertelność z wykorzystaniem klonowania i podszyte perwersją niewolnictwo przyszłości – to zakres tematów, które znajdują odbicie w prezentowanych tekstach."

Rafał 'Capricornus' Śliwiak ocenia zbiór opowiadań Konrada T. Lewandowskiego - Legendy cyberkatakumb. Zapraszamy do lektury tekstu! » więcej
Leksykon niewiedzy - recenzja

Leksykon niewiedzy - recenzja

27-12-2009 14:01 | Jędrzej 'bukins' Bukowski
"Upajanie się niewiedzą… Brzmi to dosyć paradoksalnie. Czy fakt posiadania luk w wiedzy o otaczającej nas rzeczywistości, może być powodem do odczuwania jakiegoś innego uczucia, poza frustracją? Okazuje się, że tak."

Małgorzata 'Schleppel' Tomaszek ocenia Leksykon niewiedzy autorstwa Kathy Passig oraz Aleks Scholz. Zapraszamy do lektury recenzji!
» więcej
Delikatne uderzenie pioruna - recenzja

Delikatne uderzenie pioruna - recenzja

26-12-2009 12:49 | Jędrzej 'bukins' Bukowski
"Autor przenosi nas (...) w okres przełomu XIV i XV wieku, czyli czas narastającego konfliktu pomiędzy Polską i Litwą, połączonymi na mocy Unii Krewskiej, a Zakonem Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie. Powstanie Żmudzinów i radykalne akcje pacyfikacyjne ze strony Zakonu powodują wzrost nastrojów antykrzyżackich na Litwie."

Jacek 'vanderus' Dworzycki ocenia powieść Dariusza Domagalskiego - Delikatne uderzenie pioruna. Zapraszamy do lektury tekstu! » więcej
Ja, inkwizytor. Wieże do nieba - fragment

Ja, inkwizytor. Wieże do nieba - fragment

25-12-2009 12:16 | Bartosz 'Zicocu' Szczyżański
"Taaak... Zapewne wolałbym w ten sposób rozpoczynać moją opowieść. Ale jestem inkwizytorem, a nasze historie, historie inkwizytorów, zazwyczaj zaczynają się troszkę inaczej..."

Zapraszamy do lektury fragmentu Mnie, inkwizytora. Wież do nieba autorstwa Jacka Piekary. » więcej
Spadkobiercy Zakonu. Księga 1 - fragment

Spadkobiercy Zakonu. Księga 1 - fragment

25-12-2009 12:08 | Bartosz 'Zicocu' Szczyżański
"Czy można zmusić młodzież do spokojnego siedzenia w ławce w ciepły majowy dzień?"

Zapraszamy do lektury fragmentu pierwszej księgi Spadkobiercy Zakonu autorstwa Siergieja Sadowa. » więcej
Wyświetlono rezultaty 16581-16600 z 20876.