» 1633

1633

Dodał: Paweł 'Ausir' Dembowski

1633
9
Ocena użytkowników
Średnia z 1 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: 1633
Cykl: Odłamki Assiti
Tom: 2
Autor: Eric Flint, David Weber
Wydawca: ISA
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 28 lutego 2007
Cena: 32,00 zł

Nowy twór polityczny w środkowej Europie – Konfederacja Księstw Europejskich – powstał w ramach sojuszu Gustawa II Adolfa, króla Szwecji, z dowodzonymi przez Mike’a Stearnsa mieszkańcami Wirginii Zachodniej, którzy na skutek tajemniczego zajścia w przestrzeni kosmicznej zostali przeniesieni do siedemnastowiecznych Niemiec. Nowy system rządów wciąż jest słaby. Poza granicami Konfederacji szaleje wojna trzydziestoletnia. Wewnątrz zaś panuje kryzys finansowy i odbywają się nieustanne społeczno-polityczne tarcia między demokratycznymi ideałami Amerykanów z dwudziestego pierwszego wieku i poglądami arystokracji, która nadal dzierży władzę zarówno w Konfederacji, jak i w pozostałej części Europy.

Na domiar złego Konfederacja jest przyczyną nieprzejednanej wrogości kardynała Richelieu, faktycznego władcy Francji. Zakłada on Ligę Ostendzką, aby uderzyć w najsłabsze ogniwo Konfederacji – jej zależność od Morza Bałtyckiego, jedynego połączenia między Szwecją a resztą królestwa Gustawa Adolfa.

Niebawem wybuchnie największa wojna morska w historii Europy. Gustaw II Adolf – czy tego chce, czy nie – zmuszony jest polegać na Michaelu Stearnsie i magicznej technologii jego krnąbrnych amerykańskich poddanych.
W zawieruchę wojenną wplątane zostają również dwie amerykańskie misje dyplomatyczne: wyprawa Rebeki Stearns do Francji i Holandii, a także poselstwo, które Mike posłał do Karola I, króla Anglii, pod przewodnictwem swej siostry Rity oraz Melissy Mailey. Rebeka zostaje uwięziona w obleganym Amsterdamie; Rita i Melissa stają się więźniami londyńskiej Tower.

Kierując się zdrowym rozsądkiem, Mike bardzo chce przenieść wartości dwudziestego pierwszego wieku do targanej wojną siedemnastowiecznej Europy, lecz mimo to znajduje pocieszenie w fakcie, że Julie, która kiedyś trenowała biatlon z myślą o olimpiadzie, ciągle ma swój karabin...

Komentarze

string(15) ""

~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
hip,hip hura
06-02-2007 17:41
yabu
   
Ocena:
0
Jestem ciężko zaskoczony małą popularnością tej serii. Wprawdzie Flint ma zabawne pomysły na niektóre reakcje ludzi, lecz seria sama w sobie jest fascynująca. Możliwe że tylko dla mnie; zawsze lubiłem historie typu 'co by było gdyby'. Można też wyrzucać ISA nie wydawanie następnych kilku tomów...
24-04-2010 22:50
~Silmarion

Użytkownik niezarejestrowany
    Czy ktokolwiek poza ISA wydaje/ma w planach Odłamki Assiti?
Ocena:
0
Jest już kilkanaście tomów serii "Odłamki Assiti" który to cykl rozpoczęły książki 1632 i 1633.
ISA przerzuciła się na wydawanie bardziej opłacalnych karcianek. To pozostawia denerwujące uczucie niedosytu. Czy wogóle nie ma innych wydawców w Polsce którzy mogliby pociągnąć ten cykl?
16-10-2011 14:03
Cooperator Veritatis
   
Ocena:
0
Jezu, ktoś to czyta? :P Przeglądałem to jak pracowałem w księgarni i byłem porażony niefrasobliwością z jaką autor potraktował realia wojny trzydziestoletniej. :P
16-10-2011 14:09

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.