» Wieści » Złote Maski na Pyrkonie 2013

Złote Maski na Pyrkonie 2013


Złote Maski na Pyrkonie 2013
Podczas Pyrkonu 2013 odbędzie się kolejna edycja konkursu LARP-owego Złote Maski. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych graczy i prowadzących, a także promocja LARP-ów w społeczności miłośników fantastyki. Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach:
  • Najlepszy scenariusz;
  • Najlepszy gracz;
  • oraz Najlepszy MG Team.
Sędziowie Złotych Masek to osoby, które należą do uznanych w środowisku grup LARP-owych, środowisk fantastycznych oraz klubów fantastyki, mające doświadczenie w prowadzeniu LARP-ów oraz graniu. Na Pyrkonie 2013 LARP-y oceniać będą:
  • Krzysztof 'Shaman' Chmielewski - Gdański Klub Fantastyki (Trójmiasto)
  • Dawid 'Ertai' Cichy - Krakowska Sieć Fantastyki (Kraków)
  • Dominik 'Dracan' Dembiński - Liveform (Katowice)
  • Karolina 'Hypatia' Fido - SMRF (Łódź)
  • Krzysztof 'bezjimienny' Kałek - Noctem (Poznań)
  • Bartosz 'Zioło' Zioło - Wielosfer (Wrocław)
  • Ziemowit 'Zvir' Żwirbliński - K.L.I.K.A. (Głogów)
Serwis Poltergeist jest patronem medialnym konkursu.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja prasowa
Tagi: Pyrkon | Pyrkon 2013 | Złote Maski


Czytaj również

Komentarze


etcposzukiwacz
    Zdziwiony
Ocena:
0
Musze przyznać że dziwi mnie że podejście do Złotych Masek jest takie spokojne, a PMM budzi takie kontrowersje.
13-12-2012 19:05
von Mansfeld
   
Ocena:
0
Po prostu Złote Maski nie są tak znane, zresztą to getto rolpleyowe LARPowców, nie RPGowców ogólnie. Mniejszy target, mniejsze szanse na flejm.
14-12-2012 11:07
etcposzukiwacz
    Czarny humor
Ocena:
+2
Wychodzi że żeby było lepiej to musi być gorzej (czytaj mniej rpgowców) ;)
15-12-2012 13:27
37315

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
W sumie, czy mniejszy target to się nie zgodzę (oba konkursy znam - w jednym jako uczestnik, a w drugim jako sędzia) w tym, jak i w zeszłym roku ZM miały więcej zgłoszonych gier, a jeśli do tego policzymy, że na Larpie gra ok. 4 razy więcej graczy niż na sesji to ilość osób biorących w konkursie Złoto Maskowym znacznie przekracza Puchar Mistrza Mistrzów

W każdym razie to są dwie najważniejsze konkursy w swoim środowisku o różnym trochę podejściu, ale nie ukrywajmy też inaczej muszą wyglądać, bo Larpy i RPGi jednak się trochę różnią

A jeśli chodzi o flejm - nie wiem, z czego to wynika, może rzeczywiście to różnic pomiędzy środowiskami, ale też oba się pokrywają dość mocno
17-12-2012 00:24
~Kula

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+4
Trudno nie zgodzić się ze wszystkim, co napisał Braven. Wydaje mi się, że problem polega też na tym, iż zdecydowanie łatwiej jest budować swoją niewryfikowalną legendę jako doskonały MG rpgowy, niż larpowy. Na larpie jest kilkunastu - kilkudziesięciu graczy i wieść o tym czy MG daje rade czy nie, czy warto u niego grać czy nie - szybko idzie w świat. Po kilku fatalnych grach ludzie przestają na nie przychodzić.
Utajniony najlepszy w świecie Mistrz prowadzenia rpgów przez lata może faktycznie prowadzić dla 4 osób i nikt nie ma dowodów podważających jego mistrzostwo, bo nikt tej ekipy z Ełku, która jego prowadzeniem jest zachwycona, nie widział na oczy.
Taki MG wszelkie konkursy będzie dissował, bo on nie musi się mierzyć, bo konkursy są głupie, bo jego to nie interesuje, bo co to sa za ludzie oceniają, co to za kryteria oceny, dlaczego w ogóle ktoś śmie go oceniać, bo on nie po to gra w rpgi.
18-12-2012 08:49
Zula
   
Ocena:
+1
Wydaje mi się, że może to również wynikać z faktu, że przejrzystość oceniania była zawsze bardzo ważna dla Złotych Masek (m.in. zakaz oceniania LARPów i graczy pochodzących z tych samych miast/klubów co dany juror). Trudno trollować sędziów o kolesiostwo czy niesprawiedliwość, skoro sami sobie narzucili podobne zasady...
26-12-2012 00:35

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.