» Zlot Poltergeista

Zlot Poltergeista

Dodał: Maciek 'starlift' Dzierżek

Zlot Poltergeista
10
Ocena użytkowników
Średnia z 2 głosów
-
Twoja ocena
Konwent: Zlot Poltergeista
Od: 26 lipca 2006
Do: 30 lipca 2006
Miasto: Piła
Strona WWW: zlot.polter.pl/
Cena: od 44 do 84 zł
Noclegi: domki w ośrodku wypoczynkowym

%DANE%

Czym jest Zlot redakcji?

To wakacyjna impreza organizowana przez redaktorów Serwisu Poltergeist. Do roku 2004 omawialiśmy w czasie tych spotkań ważne i kluczowe kwestie dla naszego vortalu. Od roku 2005 też to robimy, ale w atmosferze zabawy i polterowego święta, na które zapraszamy wszystkich miłośników naszego serwisu, przyjaciół i znajomych choć minimalnie zainteresowanych Poltergeistem i tworzącymi go ludźmi.

Gdzie odbywa się tegoroczny Zlot redakcji?

W tym roku korzystamy z ubiegłorocznego miejsca - spotykamy się w dużym ośrodku Płotki w okolicach Piły. Za tym miejscem przemawia względnie dobry dojazd oraz doskonałe warunki do wypoczynku. Śpimy w 4-5 osobowych domkach z łazienkami i lodówkami, do dyspozycji mamy sporą (i strzeżoną) plażę, lasy, kajaki, łódki, rowery wodne, siatkówkę, kilka barów i mały, ale dobrze zaopatrzony sklepik spożywczy. Do tego wynajmujemy większy domek nazywany "imprezowym" gdzie przesiadujemy i bawimy się wieczorami.

Szczegóły dojazdu i zdjęcia zamieszczamy niżej.

Kiedy odbywa się tegoroczny Zlot redakcji i ile kosztuje pobyt?

Do wyboru są dwie wersje - dłuższa (wakacyjna) i krótka (weekendowa). Ostatnio podobało nam się tak bardzo, że postanowiliśmy w tym roku wypoczywać dłużej - stąd możliwość przyjechania parę dni wcześniej.

Za Zlot redakcji oczywiście trzeba zapłacić, na szczęście nie są to duże kwoty. Nie zarabiamy na tym, pokrywamy tylko koszty wynajmu domków w ośrodku wypoczynkowym, a jeśli dostaniemy większy rabat i będą nadwyżki to na pewno się nie zmarnują - mogą się przydać na przykład przy organizacji polterowego ogniska.

Terminy i ceny przedstawia poniższa tabelka:

wersja dłuższa (wakacyjna)
trwa od 26 do 30 lipca (cztery noclegi)

Koszt imprezy:
- w maju: 76 zł
- w czerwcu: 80 zł
- w lipcu: 84 zł

wersja krótsza (weekendowa)
trwa od 28 do 30 lipca (dwa noclegi)

Koszt imprezy:
- w maju: 44 zł
- w czerwcu: 48 zł
- w lipcu: 52 zł

Jak widać opłaca się podjąć wcześniej decyzję i wpłacić pieniądze - jest taniej i pewniej. Miejsc w późniejszych terminach może zabraknąć gdyż ośrodek jest mocno oblegany już od początku sezonu wakacyjnego.

O sposobach zapłaty przeczytasz niżej.

Do kiedy można rezerwować miejsca, wpłacać pieniądze?

Nie ma terminu rezerwacja - miejsce gwarantuje tylko wpłata pieniędzy na podane niżej konto. I, jeśli mam być szczery, radzę zrobić to możliwie szybko - miejsc może nagle zabraknąć.

OK, można też napisać na Forum, że chce się jechać - postaramy się uwzględnić Twoją osobę przy domawianiu miejsc w ośrodku, ale pamiętaj - to nic pewnego. Tylko wpłata gwarantuje miejsce.

OK, zapłacę - co za to mam?

Przede wszystkim masz zapewnione noclegi w świetnym ośrodku w bardzo dobrych warunkach, biorąc pod uwagę naprawdę niewielką cenę (jak za środek sezonu). Możesz też być pewien towarzystwa, z którym spędzisz czas. Dojeżdżasz na własny koszt, podobnie jest z wyżywieniem. Zaopatrzyć się we wszystko można na miejscu w cenach zupełnie zwyczajnych - nie musisz wieźć własnych zapasów.

Czy obowiązuje akcja "100% bez alkoholu"?

Oczywiście, że nie. Cały zamysł tej imprezy jest taki, ze ma się toczyć i odbywać zupełnie na luzie i bez zbędnych reguł. Wierzymy, że każdy potrafi odpowiednio się zachowywać.

Czy na imprezie odbywają się jakieś konkursy lub turnieje?

Tak. Będą na pewno kalambury i sporo grania w planszówki. Spodziewać się można na przykład turnieju w Jungle Speeda czy innych spontanicznie organizowanych atrakcji - z nagrodami od Serwisu Poltergeist i sklepu Replikator.pl.

Nie mam 18 lat, czy mogę przyjechać?

Niestety nie, nie bierzmy odpowiedzialności za osoby niepełnoletnie, dlatego nie będziemy przyjmować rezerwacji i wpłat od takich osób.

Jaki jest cennik dodatkowych atrakcji na terenie ośrodka?

Dysponujemy tylko zeszłorocznym cennikiem, ale nie powinny w nim zajść większe zmiany.

Cennik sprzętu wodnego:
Rower wodny 3 os. 8,00 zł/h
Łódź wiosłowa 4 os. 6,00 zł/h
Łódź wiosłowa 2 os. 5,00 zł/h
Kajak 5,00 zł/h
Łódź żaglowa 2 os. 6,00 zł/h
Deska windsurfingowa 7,00 zł/h


Cennik sprzętu sportowego:
Tenis stołowy 4,00 zł/h
Siatkówka (siatka + boisko + piłka) 20,00 zł/h
Rower górski 3,00 zł/h - 20,00 zł/doba

Jeśli w ostatniej chwili dowiem się, że nie mogę przyjechać to czy zwrócicie mi pieniądze?

To zależy od tego, co rozumiesz przez "ostatnią chwilę". Nasze zasady są jasne:

- zwracamy 100% wpłaty do 1 czerwca,

- zwracamy 90% wpłaty do 1 lipca,

- po 1 lipca niestety nie zwracamy już pieniędzy.

Oczywiście jeśli będzie dużo chętnych lub znajdziesz kogoś na swoje miejsce nic nie stracisz i będziemy starali się tak to zorganizować, byś nie stracił pieniędzy - czyli jeśli tylko będzie możliwość zwrotu to zwrot ten nastąpi.

Który to już Zlot redakcji?

Szósty. Poprzednie to: 2005 Piła (Płotki), 2004 Siedlce, 2003 Ostróda, 2002 Toruń, 2001 Toruń, z czego pierwszy Zlot jest tak nazywany tylko tradycyjnie, bo był zaledwie kilkugodzinnym spotkaniem paru osób angażujących się w Poltergeista.

Kilka fotek z ośrodka:

Gdzie należy przelać pieniądze?

Zanim podam Ci konto, na jakie należy przelać pieniądze muszę napisać ważna rzecz. W tytule przelewu wpisz swoją ksywę (nick z forum) oraz frazę "zlot poltera". To bardzo ważne.

Konto do wpłat bankowych (można też zrobić przelew na poczcie):

50 1020 5558 1111 1183 9740 0004
Przemysław Prekurat
ul. Kaszubska 3/3
08-110 Siedlce

W razie dodatkowych pytań co do wpłat pisz pod adres: [email protected].

Już się pakuję! Jak trafić na Zlot?

Przede wszystkim pociągiem dojedź do Piły, a następnie skorzystaj z poniższej instrukcji. Taka sama była w zeszłym roku wszystkim udało się trafić. Poza tym prawdopodobne jest, że spotkasz się z innymi jadącymi na Zlot.

Na mapce (jest niżej) zaznaczyłem dworce PKS i PKP, należy z nich wyjść i udać się ulicą 14 lutego na duży plac. W miejscu które wskazuje strzałka jest przystanek MZK. (Taksówek nie polecam. Płotki są dość daleko i cena będzie spora, a autobus dojeżdża na miejsce i jest znacznie tańszy, choć może w nim być ciasno i duszno.) Oprócz mapki dołączam zdjęcie na którym widać ten sam hotel, który zaznaczyłem na mapie oraz przystanek, z którego będzie jechali. Jak wyjdziecie z ulicy na plac to ów hotel będzie po prawej, a przystanek po lewej.

Zawsze można też zapytać tubylców "skąd jeździ autobus na Płotki", a na pewno powiedzą. Zresztą pewnie zobaczycie dzieciaki z pompowanymi kołami itp. o ile oczywiście pogoda będzie dość ładna.

Jeśli będzie padało autobus może nie kursować, ale tego póki co pod uwagę nie bierzemy.
Autobus, który zawiezie nas na miejsce ma być oznaczony literą "P". Jego rozkład jest on-line tutaj. To jest jego pierwszy przystanek - zaczyna kurs, wiec będzie względnie pusty, ceny autobusu są na stronie. Zdecydowanie radzę kupić bilety, kontrole są bardzo częste na tej trasie (bilet na bagaż może być konieczny). Autobus jeździ co godzinę, wiec w tym czasie można się w coś zaopatrzyć. To w sumie prawie centrum miasta.

W autobusie polecam usiąść, bo jedziecie do końca trasy. Wysiadajcie jak i inni będą wysiadali. Będzie to na pętli autobusowej. Są tam tylko (oprócz lasu) wejścia do dwóch ośrodków. Wy kierujecie się do tego po prawej (nie Geovita), powinny tam być napisy w stylu "ośrodek Płotki" i tym podobne. Schodzi się w dół ulicą. Po lewej stronie (trzeba przejść jakieś 300 metrów) jest budynek zwany recepcją, gdzie możecie zapłacić za parking itp. ale lepiej jak przyjeździe zadzwońcie pod numer, który zamieszczę tu w lipcu, powiem wtedy gdzie jesteśmy i damy kluczyki do domków. Po wejściu do ośrodka, po prawej stronie, jeszcze przed recepcją, jest w oddali sklep spożywczy, sprawdźcie co jest i jak czegoś brak to trzeba to kupić w mieście, natomiast wydaje mi się, że ta sytuacja jest dość mało prawdopodobna, chyba, że chodzi o alkohole inne niż piwo, które w owym sklepie jest w normalnych cenach, tak jak i jedzenie zresztą.

Mam inne pytanie, gdzie mogę je zadać?

Oczywiście możesz zapytać na Forum w wątku poświęconym Zlotowi. Jeśli chcesz możesz także wysłać e-maila do mnie, postaram się szybko odpowiedzieć.

Tagi: Zlot Poltergeista | Zlot Poltergeista 2006


Czytaj również

Zlot Poltergeista 2013
Zimno wszędzie, disco wszędzie
- recenzja
Zlot Poltergeista 2011
Tam z powrotem
- recenzja
Zlot Poltergeista 2010
Przysucha, Przysuchy, Przysusze...
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.