» Relacje » Zlot Poltergeista 2010

Zlot Poltergeista 2010


wersja do druku

Przysucha, Przysuchy, Przysusze...

Autor:
Zlot Poltergeista 2010
Jest tylko jeden konwent w Polsce, przed którego rozpoczęciem z góry wiadomo, że będzie udany. To Zlot Poltergeista, którego kolejna edycja właśnie się zakończyła. Tradycji stało się zadość, znów było lepiej niż bardzo dobrze. Sto dziesięć procent normy.

Rok temu spontaniczną relację bez wiedzy szefa konwentowego, czyli DAME, prowadziliśmy na żywo. Tym razem gorąca, niecenzurowana i niekorygowana relacja leci w chwili, gdy wszyscy znajdujemy się w pobliżu własnych, wygodnych łóżek.

A wyglądało to tak (w kolejności alfabetycznej)...

! jak !Blob!, czyli człowiek, który niegdyś wznosił Poltera, a teraz nawiedził zlot z sięgającymi dna piosenkami, które kołysały do snu ośrodek. "Jestem strasznie nawalona..."

A jak autostop, którym na Zlot dotarł AdamWaskiewicz. Trasa Gdynia – Łódź – Piaseczno – Radom budzi pewne wątpliwości co do trzeźwości kierowców.

B jak Battle Star Galactica, czyli jeden z planszówkowych hitów Zlotu. Cyloni odparci.

D jak Dominion, w którego próbowaliśmy nie grać. PRAWIE się udało. Głównie dzięki temu, że mieliśmy tylko jeden zestaw, a rincewind_bpm dopiero ostatniego wieczora przyznał się, że ma drugi. Roztropnie.

D jak Dział PC, który pobił wszystkie inne subsystemy frekwencyjną karnością. Czarny i ekipa FTW!

E jak erpegi, gdyż wbrew pozorom to nie była impreza planszówkowa. Niezmordowany Zsu-Et-Am poprowadził dwa razy ten sam scenariusz. Najpierw po Mokradle Roasz (na podstawie zwycięskiego Quentina autorstwa Kaduceusza) zostali przegonieni MEaDEA, Scobin i repek, a później Aesandill, Boogaloo (chyba), Teana i Trullumpum. MG wspierał Llewelyn_MT. Było zacnie, starczy tych pogrubień.

F jak fotki, które zrobiła Jade Elenne i błyskawicznie wrzuciła na Poltka. Tak oto otrzymujecie możliwość przyporządkowania avatarków do nicków i vice versa. W ramach bonusu fotografka dała się sfotografować.

G jak grill, na którym spożywaliśmy "kiełbasę". Skład: drób 34%, wieprzowina 13%. Reszty nie powstydziłby się Bismarck.

H jak Heroes of Might&Magic V, czyli gra, w którą w formule hot seats grali baczko, Llewelyn_MT i Zsu-Et-Am. Gra urwała się, gdy laptop odmówił współpracy.

I jak integracja, która wchłania nawet osoby niezwiązane na co dzień z naszym serwisem. Dzięki temu mogliśmy spędzić trochę więcej czasu z Eweliną i SusanKa. Albo z takim Singerem, który nabija punkty od lat, a na Zlot mu się nie chciało ruszyć.

J jak jezioro, nad którym leżał ośrodek. Zostawiało czerwony osad na skórze i powodowało mutacje okolicznej flory. Jako pierwsza testowała Natalia, a z niej przykład wzięli pozostali. Szaleni.

K jak kalambury. Tym razem w konwencji głupich grup na FaceBooku. Rekord pokazywania hasła pobił w ostatniej kolejce Dante147, który mistrzowsko w ciągu dwóch sekund pokazał "Chciałbym, żeby mój penis wydawał odgłos miecza świetlnego, kiedy nim bujam", a jego intencje w lot odgadła MEaDEA.

L jak lód, czyli to, na co zamarzało piwo, gdy zostawiło się je w zamrażalniku na dłużej niż trzy godzinki. No, ale trzeba być mądrym inaczej, by nie wyjąć puszki na noc.

M jak MMO, czyli jeden z głównych tematów rozmów prowadzonych pomiędzy partiami Dominiona, BSG i Hexa. Wpływ silnej ekipy działu PC niewykluczony.

N jak nieobecni, czyli Wy. Tęskniliśmy. Oczywiście w przerwach na świetną zabawę.

O jak odkapslowywanie, czyli umiejętność w cenie. Tak jakoś wyszło, że nikt nie miał otwieracza do butelek i trzeba było sobie radzić. W trudnej sztuce moderacji prym wiedli Morus (metoda tradycyjna o kant stołu), Czarny (metoda zębowa) oraz Singer (metoda na zakrętkę od wody mineralnej). Dzięki wyżej wymienionym nie umarliśmy z pragnienia.

P jak Przysucha, czyli bardzo suche miasteczko, do którego zawinęliśmy w tym roku (w Płotkach woleli kolonie). I chyba powrócimy tu za rok ze względu na PRLowski klimat i korzystne dla większej ilości ludzi położenie. No i tak ładnie się odmienia: Przysucha, Przysuchy, Przysusze, Przysuchę, Przysuchą, Przysusze, Przysucho!

R jak Rebound. I wszystko jasne.

S jak stołowy tenis, czyli nowa paradyscyplina Zlotu, w której lanie wszystkim spuszczał baczko. Po długich treningach tylko iron_master nie kompromitował się i przegrywał do osiemnastu. Jesteśmy z Ciebie dumni, iron.

T jak TommyGun, czyli młoda polterowa krew, której niestraszna była nocna (od ósmej do ósmej) wyprawa z Gdańska. Prawie zginął na miejscu w Przysusze, gdy najpierw spróbował obudzić telefonem Drakera (ok. 7:30), a potem repka (o 8:30). Ten drugi się zlitował i kazał Tommy’emu wziąć taksówkę.

U jak upał, który wynosił pierdyliard stopni w cieniu. Padać zaczęło po naszym wyjeździe.

W jak Wisła Kraków, która wygrała 2:0 z FK Szawle (Litwa). Gole braci Brożków, powrót Żurawia na stare śmieci. Kompromitacja odłożona do kolejnej rundy preliminacyjnej eliminacji do rundy przedwstępnej.

Z jak Zielona Góra, czyli najdalszy punkt, z jakiego przybyli zlotowicze. Boogaloo i Trullumpum spędzili w podróży więcej czasu niż na zlocie. To się nazywa determinacja.


Na Zlocie Poltergeista 2010 pojawili się (od lewej na chybił trafił):
TommyGun, !Blob!, SusanKa, rincewind_bpm, AdamWaskiewicz, repek, MEaDEA, baczko, Teana, Aesandill, Dante147, iron_master, Singer, Czarny, Ewelina, Morus. (I od prawej): Draker, Natalia, Llewelyn_MT, Zsu-Et-Am, Scobin oraz Rebound.

Zdjęcie wykonała Jade Elenne, a zabrakło na nim Boogaloo i Trullumpuma, którzy musieli zasuwać do Zielonej Góry.

Do zobaczenia za rok. W Przysusze lub innym zintegrowanym z Polterem miejscu.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Galeria


10.0
Ocena recenzenta
10
Ocena użytkowników
Średnia z 16 głosów
-
Twoja ocena
Konwent: Zlot Poltergeista 2010
Od: 14 lipca 2010
Do: 18 lipca 2010
Miasto: Przysucha k. Radomia
Cena: 70 lub 140 zł
Noclegi: domki 3-4 osobowe z łazienkąCzytaj również

Zlot Poltergeista 2013
Zimno wszędzie, disco wszędzie
- recenzja
Zlot Poltergeista 2011
Tam z powrotem
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Singer
    Prywata
Ocena:
+3
O boszz, dlaczego nikt nie podał składu tych kiełbasek do ogólnej wiadomości PRZED konsumpcją? ;P Korzystając z okazji, podziękowania dla:
 • Eweliny, z którą spędziłem na Zlocie największą ilość czasu, i był to czas spod znaku "zagraj to jeszcze raz, Sam" i mam nadzieję, że Sam zagra jeszcze nie raz;
 • !Bloba! za bezinteresowne (taaak, nie chciał nic poza moją kartą lojalności ;P) wciągnięcie mnie w sam środek kosmicznej odysei Battlestar Galactica, którą do tej pory odbywałem jedynie na srebrnym ekranie. Memo na przyszłość: soundtrack z serialu jako podkład ; )
 • Morusa, za permanentne "zdominionowanie" większości mojego pozostałego czasu ;P
 • Adama i Ekipy PC Poltera za liczne rozgrywki w powyższe;
 • Llewelyna, Drakera i Rebounda za nieocenioną pomoc w sferze logistycznej, bez której pewnie do tej pory szwendałbym się gdzieś pomiędzy dworcem a ośrodkiem;
 • repka za kalambury, które pozostawiły mnie z przeświadczeniem, że Facebook jest zły, a wszystkie chrupki kukurydziane obślinione; no i za powyższe podsumowanie, jakim to leniem jestem ;P
 • Magdy za przemiłe usposobienie i międzygalaktycznego morsa, który, mój komiksowy boże, będzie spędzał mi sen z powiek do końca moich dni;
 • włodarzy ośrodka za wodę utlenioną, po którą musieli w nocy jeździć po caaałym mieście XD
 • pani od waty cukrowej, która objaśniła mi mechanizm działania swojego urządzenia, ale nie pozwoliła na eksperymenty z czymś innym niż cukier ; )
 • Przysuchy za dostarczenie dogodnych warunków do wspaniale spędzonego czasu;
 • I wszystkich, z którymi rozmawiałem, wymieniałem poglądy, kąpielówki.. eeee.. no dobrze, tego nie było ;P
Pozdrawiam ciepło i do zobaczenia na kolejnym zlocie ; )
19-07-2010 09:29
Aesandill
   
Ocena:
+3
Jak prywata to prywata.

Dzięki wszystkim,
Za towarzystwo, rozmowy i świetny zlot.
Szczególnie dla(kolejność przypadkowa):

Su (Zsu-Et-Am)
Piosenki, kurczaka, sesje, jescze raz piosenki, Jade, wkład w rozwijanie wiadomości o kinematografii geekowej i Kubusia Puchatka.

Trulumpumpum (Trullumpum)
Nick, sesje, partyjki neuro i mtg oraz cały szereg zalet w tym na tyle niezawodne że warte powtórzenia: trulumpumpumpum

Jade (Jade Elenne)
Za Su, foty, towarzyszenie tej nieco niezgrabnej lecz wesołej hałastrze i za misia na każdą okazję.

Mar'ek (Boogaloo)
Za wadę wymowy (mam taką samą - złap je wszystkie), za "kto by się spodziewał" i wszystko to co trulumpumpumowi tyle że bez tak fajnego nicka.

Magda (MEaDEA)
Za rozmowy wszelakie i bycie jedną z(dwudziestu pięciu) najbardziej pozytywnych postaci na zlocie.

Repek (To chyba jakiś obcokrajowiec)
Pozytywne przyjęcie, tradycyjne przekręcanie mojego nicka i wszystko inne.

Adam Waskiewicz (Adam Waśkiewicz)
Szczególne pozdrowienia za dla największego rules lawyera. Pozdrawiam Aes

Czarny (ah to On!)
Za lans bycie czarnym i mrocznym

Staszek (Scobin)
Cóż, nie pogadaliśmy porządnie na zlocie, next time

Draker
Za podwiezienie nas do Topornik

Llewelyn_MT
Za wywiezienie nas z Topornik

Ania (Teana)
Za mało miejsca by napisać wszystko :D

---

Pozdrawiam
Aes
19-07-2010 10:39
malakh
   
Ocena:
0
S jak stołowy tenis, czyli nowa paradyscyplina Zlotu, w której lanie wszystkim spuszczał baczko.


Ooo... będziemy musieli się zmierzyć, młody Padawanie. Skopię ci tyłek, ofkors;D
19-07-2010 11:03
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Bylo super, chcę więcej :D

@malakh
The Force is strong in me, we'll see... :D
19-07-2010 11:37
baczko
    Tylda
Ocena:
0
Tylda to ja - zapomniałem się zalogować :)
19-07-2010 11:38
amnezjusz
   
Ocena:
0
Następnym razem nawet jak urlopu nie będzie to się wyrwę z roboty :P

Zazdrości Tym co byli ;(
19-07-2010 11:51
!Blob!
    Dzięki wszystkim ;P
Ocena:
+4
Było fajnie, tylko... za krótko! Braki dni urlopowych niestety nie pozwoliły nam zjawić się na dłużej, ale za rok naprawimy ten błąd (i przywieziemy więcej planszówek w które gra się kilka godzin ;P).

Pogoda dopisała, ludzie dopisali. Dzięki i do zobaczenia! :)

Ps. A Zuzanna to SusanKa (nawet ma konto na polterze, ale się nie przyznaje ;P).
Pss. Uooo, fajna galeria. ;P
19-07-2010 11:56
Czarny
   
Ocena:
+5
Podziękowania w kolejności przypadkowej:

!Blob! - za walenie głową w stół z powodu mojej głupoty
Zuzanna - za bycie Cylonem
Rince - za szpanowanie BurgerKingiem i zajęcie się mną w Warszawie
Adam - za całokształt
Repek - za to, że nie uległ pokusie zagrania ze mną w Dominiona (respekt!)
MEaDEA - za ciekawe rozmowy, cierpliwość do mnie, Breezera i bycie bardzo ciepłą osobą
baczko - za WTF, wspólne wygłupianie się i wiele więcej (o czym dowiecie się więcej na sex.polter.pl)
Teana - za kilka partyjek Dominiona i bycie miłą, fajną dziewczyną
Aesendill - za niekończące się rozmowy o grach
iron_master - rozmowy na tematy, których nie przytoczę :)
Singer - za bycie dobrym konkurentem przy Dominionie
Ewelina - za ładny wygląd (mój seksizm wyszedł na jaw!)
Draker - za ogólne wsparcie
Natalia - za to, że moje oczy mogły odpocząć od baczka (jak Draker to przeczyta, to wylecę z roboty...)
Llewelyn_MT - za udowodnienie mi, że nie znam się na grach PC :).
Zsu-Et-Am - za przerwaną niespodziewanie partyjkę Heroes II i rozmowy o pierdołach
Scobin - za jego "eksplozje entuzjazmu" podwojone Salą Tronową
Rebound - za bycie Reboundem i podwózkę
Jade Elenne (której niestety nie ma na zdjęciu) - za miłą podróż, ciekawe rozmowy oraz uczynienie mnie Edwardem
Redakcja działu PC - za wspólne mieszkanie i jakże inteligentne poczucie humoru


19-07-2010 12:16
WilliamWolfes
   
Ocena:
0
Jak zwykle świetna zabawa :)

Pozdrawiam!
19-07-2010 12:26
Dante
   
Ocena:
+2
!Blob! - koniecznie BSG na następny zlot. ;D

To i ja podziękuję poszczególnym osobom:

Repek - za rozmowy na każdy temat (szczególnie nt. WoW'a - wyjdzie Cataclysm to pobijesz tego Tajlandczyka!) oraz kalambury, w których mi pomagał, a przede wszystkim za to, że mam takiego fajnego szefa! ;) (+ xD)

Magda (MEaDEA) - także za rozmowy, poczęstowanie mnie przysuszańskim pomidorem i okazaną niesamowitą życzliwość dla najmłodszych! :D

Draker - za emocjonujący mecz w siatkówkę, udział w karawanie i tak samo jak w przypadku Repka, wydawca pozytywny na 100%. ;)

Natalia - za pokazanie nowych technik odbioru w siatkówce, łokieć-bark, przyda mi się w przyszłym sezonie! Oraz bardzo sympatyczną postawę. ;)

Baczko - za dyskusje na tematy wszelakie, od książek, gier, przez sposoby korektorowania, na preferencjach seksualnych kończąc. Czekam na kod do oficjalnej zlotowej minki! ;P

Singer - za rozmowy na temat mang, nieustanną batalię w Dominiona! ;)

Ewelinie - za partię siatkówki i Dominiona! ;)

Rebound - za początkowe niszczenie mnie w JS i za to, że mogłem Cię wsadzić do aresztu podczas gry w BSG. ;)

!Blob! - za przytaszczenie na zlot BSG i wspólne z Ree, rozwalanie (w sensie śmiechowym).

Zuzanna - będę oryginalny: za bycie Cylonem! ;D

Adam - za dyskusję na każdy możliwy temat, poprawienie moich błędów podczas gry w Dominiona i nazwanie mnie Enerique Iglesiasem! :D

Iron - za wspólną walkę podczas meczu siatkówki przeciw wydawcy! Team Spirit! ;D

Zsu - za interesujące konwersację w kuchni. xD

Rince - to samo co wyżej, tylko w innych lokacjach. ;D

Jade - foty, foty, foty! ;D

Scoobin - za to, że przyznał się, iż jest większą wersją Jade. xD

Llewelyn - za to, że zabrał dostatecznie szybko Baczka do domu. :D

Dział PC - za wspólne mieszkanie, rozmowach o wszystkim i sprawienie, że domek nr. 30 był najzarąbistszy. :D

19-07-2010 12:29
Repek
   
Ocena:
+3
Ps. A Zuzanna to SusanKa (nawet ma konto na polterze, ale się nie przyznaje ;P).

Poprawione! :)

EDIT: Ale system nie wykrywa mi takiego nicka.

EDIT 2: Uczestników kalamburów uprasza się o sprawdzenie stanu konta punktowego.

EDIT 3: Aesandill - poprawione. :P

EDIT 4:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadom osci/1,80273,8152539,Na_Grunwald_poc iagiem__Ze_stacji_taksowka__stopem_. html

I wiadomo, gdzie było lepiej. :)

Pozdro
19-07-2010 13:03
Landovsky
   
Ocena:
+1
A ja tak z ciekawości spytam - !Blob!, jakimiż to wykonawcami dzieliłeś się z nami ostatniego wieczoru? Muszę przyznać, że liryka mnie powaliła i muszę nieco bardziej zapoznać się z tego typu muzyką. :D
19-07-2010 13:18
~Boogaloo

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+4
Nie żałuję tego, że drugie tyle czasu co na zlocie spędziłem w drodze do niego. Było warto. Serdeczne podziękowania dla wszystkich i szczególnie dla Jade, Teany, Aesandila, Zsu i Trullumpum - za wyprawę "po pizzę" i za wspólną sesję (która okazała się komiczna mimo innych zamierzeń - czyżby to ta cola?).
Sorki dla Rincewinda za budzenie o nieprzyzwoitej porze (ah ta 8.00)
Pozdro dla wszystkich fanów Magic'ów, szczególnie Adama Waśkiewicza.
Dzięki dla Rebounda za wspólna gre w Neuroshime Hex.
I dzięki dla Drakera za podwózki.
19-07-2010 13:25
Morus
   
Ocena:
0
Jak wcześniej wspomniał Dante, nie da się wszystkich wymienić, ale dzięki wszystkim za czas i za rozmowy oraz dobrą zabawę:D.
19-07-2010 15:23
Teana
   
Ocena:
+1
Ja także chciała bym wszystkim podziękować. Było naprawdę niesamowicie. Spotkanie tylu tak wspaniałych i sympatycznych ludzi w jednym miejscu graniczy z cudem. :D
Trochę żałuję że nie brałam udziału w kalamburach na rzecz sesji, (która była oczywiście świetna, dzięki Zsu!) ale mam nadzieję odrobić sobie na nastęnym zlocie.
Pozdrawiam

ps. Dominion górą! :D
19-07-2010 17:47
~Ewelina

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+3
Chciałabym Wam wszystkim serdecznie podziękować za świetną zabawę, przyjemnie spędzony czas i odjechane poczucie, że trafiłam na inną planetę :D
Szczególne podziękowania dla:
- Drakera za odebranie mnie z miejsca, gdzie wrony zawracają.
- Llewelyna za błyskawiczny powrót do Krakowa. Turbodymomen może się schować.
- baczko za ratujące od głodu maślane bułeczki ;)
- Morusa za pokazanie, że używki typu alkohol czy papierosy to pikuś, w porównaniu z nałogiem, jakim jest Dominion. Gdzie najbliższy odwyk?
- Natalii za merde! we Francji ;) i zaprezentowanie nowej taktyki w siatkówce
- Czarnego za rozemocjonowanie i mimikę, dzięki którym mogłam się przednio bawić tylko obserwując. No i za ten komplement poza oczy ;)
- Adama za stresowanie Dantego podczas gry w Dominiona oraz wdzięczne przeskakiwanie pomiędzy szyszkami w pogoni za piłką
- SusanKi i !Bloba!, którzy gotowi byli pościć do czasu odstawienia mnie na radomski dworzec PKP
- nie, nie dla Singera. Singer lubi jak mu się dziękuje, a ja lubię robić mu na złość, więc ;P
Czy to wszystko się zmieści? Dziękuję raz jeszcze wszystkim i pozdrawiam!
19-07-2010 21:28
Zsu-Et-Am
   
Ocena:
0
Dzięki wszystkim, to zobaczenia na Avie, kolejnym Zlocie i przy innych okazjach.

Szczególnie serdeczne podziękowania dla Magdy z repkiem za nocleg przedzlotowy, wspólne gry, rozmowy i sesję oraz uwagi po niej!

Pozdrowienia dla wszystkich, z którymi miałem okazję zamienić choć pół słowa, szczególnie dla współlokatorów (Jade i towarzyszy podróży - baczki i Llewelyna), graczy (lista wyżej) i pomocników w kuchni oraz objadaczy ;).
19-07-2010 22:44
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
tobie też dzieki i do zobaczenia !!
19-07-2010 22:50
Singer
   
Ocena:
0
"- nie, nie dla Singera. Singer lubi jak mu się dziękuje, a ja lubię robić mu na złość, więc ;P"

Uaaa, ale masz ode mnie monstrualnego hate'a ;> Gdzie tu się kasuje te komentarze? XDD
19-07-2010 22:51
Dante
   
Ocena:
0
Haha, trzeba było poddać się w Dominiona! ;D
20-07-2010 00:39

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.