» Zlot Poltergeista 2007

Zlot Poltergeista 2007

Dodał: Piotr 'Rebound' Brewczyński

Zlot Poltergeista 2007
8.5
Ocena użytkowników
Średnia z 5 głosów
-
Twoja ocena
Zlot Poltergeista 2007 - Poltergeist patronem
Konwent: Zlot Poltergeista 2007
Od: 10 sierpnia 2007
Do: 12 sierpnia 2007
Miasto: Płotki koło Piły
Cena: patrz: nota
Noclegi: domki 4-5 osobowe z łazienką i lodówką

Redakcja serwisu Poltergeist ma zaszczyt zaprosić wszystkich na tegoroczny Zlot redakcji i czytelników naszego portalu. W tym roku - tak jak i w poprzednim - odbędzie się on w ośrodku Płotki koło Piły, zapewniającym nie tylko dobre warunki "mieszkaniowe" (4-5 osobowe domki z łazienką i lodówką), ale także rekreacyjne (na miejscu - prócz przyzwoitej wielkości jeziora - jest m.in. strzeżona plaża, wypożyczalnia sprzętu pływackiego, kilka barów, boiska do siatkówki itd.). Tutaj przeczytasz więcej na temat ośrodka.


Termin

Jeśli chodzi o długość pobytu, to do wyboru są dwie wersje: krótsza - trzydniowa (10-12 sierpnia) oraz dłuższa - tygodniowa (10-16 sierpnia). Opcja krótsza przewidziana jest przede wszystkim dla tych, którzy chcieliby wyrwać się na Zlot w weekend. Opcję dłuższą proponujemy wszystkim, którzy chcieliby po prostu spędzić relaksujący tydzień z ludźmi o podobnych zainteresowaniach, znanych niejednokrotnie z naszego forum czy działalności w serwisie.


Koszty

Nie są duże. Ilustruje je poniższa tabelka.

Wersja krótsza (10-12 sierpnia):
Płatność w maju/czerwcu: 45 zł (redakcja: 40 zł)
Płatność w lipcu: 50 zł (redakcja: 45 zł)

Wersja dłuższa (10-16 sierpnia):
Płatność w maju/czerwcu: 130 zł (redakcja: 120 zł)
Płatność w lipcu: 135 zł (redakcja: 125 zł)

Jak widać - im wcześniejsza wpłata, tym wyjazd jest tańszy. Ewentualne nadpłaty na pewno się nie zmarnują - zawsze możemy zorganizować wspólne ognisko, rozegrać turniej w siatkówkę itd.

Za powyższą kwotę otrzymujecie nocleg w dobrych warunkach oraz wesołe towarzystwo. Dodatkowe atrakcje, jak wypożyczenie kajaka czy boiska do siatkówki, są płatne, ale niedrogie.

UWAGA: pieniądze możecie wpłacać do 31 lipca albo do momentu, w którym wszystkie miejsca będą zajęte. O ilości wolnych miejsc będziemy na bieżąco informować w tym temacie na naszym forum. Warto zauważyć, że już teraz swoją obecność zapowiedziało kilkanaście osób, dlatego lepiej spieszyć się z rezerwacją, która następuje wyłącznie poprzez wpłatę pieniędzy na konto, którego numer podajemy:

50 1020 5558 1111 1183 9740 0004
Przemysław Prekurat
ul. Kaszubska 3/3
08-110 Siedlce

Ważne: w tytule przelewu wpisujcie swoje nicki z naszego Forum (jeśli jesteście zarejestrowani) oraz hasło "Zlot Poltera 2007" - to ułatwi nam prowadzenie rachunku zlotowego.

Jeśli z jakichś przyczyn zdarzy się, że nie będziecie mogli pojechać, to informujemy, że przewidujemy ewentualne zwroty, ale tylko do końca lipca. Ogólnie rzecz biorąc, wygląda to tak:

W czerwcu - zwracamy 100% kosztów
W lipcu - zwracamy 80% kosztów
W sierpniu kosztów nie zwracamy


Dojazd

Transport do Płotek należy zorganizować sobie samemu, jednakże nie powinien być to duży problem. W przytoczonym temacie na naszym forum możecie umówić się z ludźmi, którzy dysponują własnym środkiem transportu (zwykle wystarczy zrzutka na paliwo), a jeśli nie da rady - zawsze można skorzystać z kolei i PKS-ów.

Jeśli chodzi o konkrety, to przede wszystkim należy dostać się do Piły, a następnie skorzystać z poniższej instrukcji:

Z dworaca PKP/PKS należy udać się ulicą Kwiatową (albo 14 lutego) na Plac Zwycięstwa. W miejscu wskazanym X-em (patrz: mapka poniżej) znajduje się przystanek MZK (doradzamy autobus, jako że taksówka może mocno nadszarpnąć wasze fundusze - Płotki są dość daleko od miasta). Na tym przystanku należy wsiąść do autobusu oznaczonego literą "P" (tutaj znajdziecie jego rozkład jazdy on-line). Autobus ten może nie kursować jeśli będzie brzydka pogoda. W takim wypadku po prostu zadzwońcie pod numer podany poniżej - jakoś zorganizujemy wam dojazd. "P" jeździ co godzinę, a bilety polecamy jednak kupić - kontrole są na porządku dziennym (należy też pamiętać o ewentualnym bilecie na bagaż). Autobusem jedziecie do końca trasy, gdzie znajdują się wejścia do dwóch ośrodków. Ten po prawej (nie Geovita) to właśnie nasze Płotki (przydatne mogą się okazać zdjęcia ze strony ośrodka). Wejdziecie przez bramę, obok budki strażniczej, a następnie zejdziecie w dół ulicą, obok parkingów. Kiedy dojdziecie do sklepu (w którym nota bene można po przyzwoitych cenach kupić wszystkie najważniejsze produkty żywnościowe), wystarczy że zadzwonicie na podany niżej numer. Ktoś się po was zjawi i zaprowadzi na miejsce.Program

Zlot Poltergeista to nie tyle konwent, co raczej spotkanie towarzystkie, na którym nie obowiązuje konkretny program. Nie wykluczamy jednak, że - jeśli uczestnicy sobie tego zażyczą - zaplanujemy jakieś specjalne atrakcje. Przede wszystkim chcemy jednak spędzić trochę czasu w towarzystwie ludzi, z którymi niektórzy z nas widują się tylko przy okazji corocznego Zlotu. Na pewno nie zabraknie grania w gry planszowe i karcianki, wypraw kajakowych i meczów siatkówki. Nie wykluczamy też, że będą miały miejsce rozmowy na temat kształtu i przyszłości serwisu, w których każdy będzie mógł zabrać głos.


Ograniczenia

Jeśli chodzi o ograniczenia, to jest tylko jedno. Aby przyjechać, powinniście mieć 18 lat. Nie bierzemy odpowiedzialności za niepełnoletnich uczestników, więc jeśli nie osiągneliście pełnoletności, być może powinniście poczekać z wyjazdem na Zlot. Jeśli jednak koniecznie chcecie nas odwiedzić, wasi rodzice będą musieli podpisać oświadczenie, że jedziecie na Zlot na ich wyłączną odpowiedzialność.

Zlot Poltergeista to nie konwent, a więc nie obowiązuje na nim akcja "100% bez alkoholu". Ufamy jednak, że uczestnicy Zlotu nie będą przesadzać z napojami wyskokowymi - choćby dlatego, że na terenie ośrodka nie będziemy sami.


Dodatkowe informacje i telefon kontaktowy

Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej, wystarczy że wyślecie odpowiednie zapytanie na adres [email protected]. Pytania można też zadawać w tym temacie na naszym forum.

Numer kontaktowy, pod którym złapiecie organizatorów Zlotu (zarówno podczas jego trwania, jak i przed nim), to: 604 520 050. Jest to numer redaktora naczelnego serwisu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Tagi: Zlot Poltergeista | Zlot Poltergeista 2007


Czytaj również

Zlot Poltergeista 2013
Zimno wszędzie, disco wszędzie
- recenzja
Zlot Poltergeista 2011
Tam z powrotem
- recenzja
Zlot Poltergeista 2010
Przysucha, Przysuchy, Przysusze...
- recenzja

Komentarze


15939

Użytkownik niezarejestrowany
    Jejku, jejku
Ocena:
0
Tyle fejmusów sie zjedzie, że lansu dla Wszystkich nie starczy :) Co to będzie, co to będzie :D
28-05-2007 22:52
Joseppe
   
Ocena:
0
Nie ma lansu bez bałnsu ;)
28-05-2007 22:59
WekT
    Płotki...
Ocena:
0
byłem tam gdy jeszcze trenowałem basket. Ile kilometrów wokół tego jeziorka się zrobiło...
29-05-2007 08:01
starlift
    Czy ktos sie
Ocena:
0
mnie zapytal o wykorzystanie moich materialow? Ze tak smiem zadac pytanie?
29-05-2007 10:30
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
    @sl
Ocena:
0
Czy ktos mnie zapytal o wykorzystanie moich materialow? Ze tak smiem zadac pytanie?
Oo'

sl, rozumiem kwestie copyrightowe, ale naprawdę powiedziałeś to, co właśnie przeczytałem?

Bronisz kolegom z twojej byłej redakcji używania mapki / zdjęć / tekstu jakie przygotowałeś rok / dwa lata wcześniej na potrzeby koleżeńskiego zlotu? Żądasz absolutnie poważnie, żeby pytali czy mogą, albo najlepiej pisali / rysowali sobie nowe, jeśli ciebie już w redakcji nie ma?

Aw, puh-lease. Jestem zniesmaczony. I nie, nie masz racji, to było żenujące :/
29-05-2007 12:51
Ghost
   
Ocena:
0
Starlift sorry, ale czy Ty te materiały robiłeś dla siebie czy dla Poltera?
29-05-2007 13:12
Cahir
   
Ocena:
0
A może my już nie koledzy jesteśmy...
29-05-2007 13:16
prEDOator
   
Ocena:
0
Wywalcie z bannerka reklamowego "zlot redakcji" bo jak sami piszecie, nie jest to zlot redakcji :)
29-05-2007 13:40
Wizzzard
   
Ocena:
0
@starlift - nie zachowuj się jak małe dziecko, któremu zabrali misia. Tu nie chodzi o artykuł czy inną publikację, a o mała mapkę i pare linijek tekstu.

O ile zgadzam się z wieloma Twoimi zarzutami wobec Poltera, to powoli zbiżasz się do zachowań, które sam nie tak dawno wyśmiewałeś.
29-05-2007 15:13
15939

Użytkownik niezarejestrowany
    - milczenie -
Ocena:
0
A może Panowie załatwią takie sprawy, po za wzrokiem postronnych.

Brudy pierze się w swoim domu.
29-05-2007 15:21
Rebound
    "Zlot redakcji"
Ocena:
0
To skró myślowy i praktyczny, bo dłuższa nazwa by się w logotypie nie zmieściła ;).
29-05-2007 16:04
CE2AR
   
Ocena:
0
„a bilety polecamy jednak kupić - kontrole są na porządku dziennym”
Złodzieje i kombinatorzy :) ! A jakby nie było kontroli to byście odradzali? :D
29-05-2007 16:26
Richard Hade
    A propo materialow
Ocena:
0
Watpie zeby starlift mial pretensje o sam fakt zamieszczenie tych materialow, a raczej o fakt nie zapytanie go o to. Uwazam, ze ma racje czepiajac sie o brak "elementarnych zasad", nawet jezeli zrobil te materialy na potrzeby serwisu, nie zmienia to faktu, ze to on jest ich autorem i wlascicielem. Nie podejrzewam go o czepialstwo dla czepialstwa (choc tak to moze wygladac), ale o chec zwrocenia uwagi zwykly wymog kultury - "nie jestes autorem tekstu to zapytaj czy mozesz uzyc".
Wystarczylo zrobic dopiske, ze informacje przygotowano na podstawie materialow sporzadzonych przez starlifta i watpie, zeby sie w ogole odezwal.

Robimy profesjonalny serwis to robmy go od poczatku do konca, nawet w tak "blahych" sprawach.

Pozdrawiam
29-05-2007 16:54
Rebound
    Pierwsza i ostatnia odpowiedź
Ocena:
0
Tekst widoczny w nocie jest napisany w całości od zera. Jak już tłumaczyłem SL-owi prywatnie, trudno jest w przypadku instrukcji dojazdu/informacji o kosztach itp. napisać coś oryginalnego, bo tak czy owak jest to opis podobnej imprezy, czyli siłą rzeczy będzie podobny. No chyba, że chodzi o wstawki identyczne typu "(nie Geovita)" czy wspomnienie o bilecie, ale to już nadinterpretacja terminu "prawo autorskie".

Jedyną rzeczą, którą zaczerpneliśmy w pełnym tego słowa znaczeniu ze starej instrukcji jest mapa, której jedyną zmianą naniesioną przez SL-a jest strzałka oraz obcięcia rogów. SL nie jest natomiast autorem samej mapy, co chyba oczywiste.

Rozumiem, że krytyka to teraz rzecz normalna, ale ktoś tu powoli zaczyna przekraczać granice. Niemniej, spodziewałem się czegoś podobnego, więc nie jestem zdziwiony. W sensie negatywnym, niestety.
29-05-2007 17:55
Richard Hade
    W takim razie OK
Ocena:
0
Jezeli jest tak jak mowisz to nie mam pretensji. Jesli jedynym "materialem" wykorzystanym przez Rebounda jest mapka, ktora od oryginalnej mapki rozni sie tylko strzalka, to trzeba nazwac wypowiedz starlifta po imieniu - czepialstwo.
Nalezalo jednak od razu sprostowac wypowiedz starlifta, ktora sugerowac mogla powazniejsze uchybienie. Z prostej przyczyny, zeby reszta zainteresowanych nie popelniala tego typu wypowiedzi jak moja poprzednia, ktora zostala napisana z przeswiadczeniem o jego racji. No chyba, ze sprawa wyjasnila sie po moim wpisie, wtedy tym bardziej nie mam zadnych zastrzezen.

Krytyka (konstruktywna i prowadzona bez pretensji) zawszy byla rzecza normalna, co do tego nie ma chyba zadnych watpliwosci. Swoja droga jezeli Rebound spodziewales sie czegos podobnego to zastanawiajacym dla mnie jest to, ze nie zapobiegles temu na samym poczatku. Znajac przyszla reakcje i jej powod, chyba bez problemu da sie uniknac tego typu zdarzen.

Pozdrawiam
29-05-2007 18:20
beacon
   
Ocena:
0
Proszę o zamknięcie dyskusji na temat wykorzystania materiałów Starlifta do promocji Zlotu. Rozwiążcie to między sobą, a nie na forum publicznym. Kolejne posty w tym temacie będą kasowane.

edit:
Byłem zmuszony skasować dwa komentarze użytkowników, którzy nie zastosowali się do powyższego. Proszę, dajcie sobie spokój, albo załatwiajcie to między sobą.
29-05-2007 18:45
Joseppe
   
Ocena:
0
To co, jedziemy na zlot? :)

PS Cenzura jak na blogu pewnego fejmusa ;)
29-05-2007 22:52
Draker
   
Ocena:
0
Pytanie! Pewnie, ze jedziemy :D
30-05-2007 00:35
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
no, p-społeczność hula aż miło, jak widać...
30-05-2007 01:08
senmara
   
Ocena:
0
Fajnie jest poznać ludzi, z którymi się gadało na forum. Zawsze jest: nigdy bym nie pomyślała, że w realu tak wyglądasz ;)
30-05-2007 14:53

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.