» Wystawa "Robot też człowiek"

Wystawa "Robot też człowiek"

Dodał: Wiktor 'Anzelm' Wieczorek

Wystawa
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Konwent: Wystawa "Robot też człowiek"
Od: 15 lipca 2017
Do: 1 października 2017
Godzina rozpoczęcia: 10:00
Godzina zakończenia: 17:00
Miasto: Szczecin
Miejsce: Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie
Adres: ul. Niemierzyńska 18A
Strona WWW: muzeumtechniki.eu/aktualnosci/1/rob...
Typ konwentu: komiksowy

Od 15 lipca do 1 października 2017 zapraszamy na wystawę Robot też człowiek. Przyjdź, odwiedź wystawę i wyślij znajomym pamiątkową pocztówkę z wystawy! Nie zapomnij też o noszeniu pamiątkowego znaczka, który dostaniesz w kasie muzeum w czasie trwania wystawy!

Wystawa Robot też człowiek traktuje temat pół-żartem pół-serio. Pokażemy wizję robota (raz przyjaciela, a raz wroga) takiego jakim widzą go dzięki swej wyobraźni twórcy komiksów na całym świecie. Dzięki mistrzom tego gatunku przeniesiemy się nie tylko w świat przyszłości i fantazji, ale zobaczymy nasze współczesne czasy celnie przez nich sportretowane. Ujrzymy roboty jakich nie znaliśmy, będziemy świadkami ich dążenia ku upodobnieniu się do człowieka, a także chęci jego przewyższenia. Zajrzymy w elektronowe mózgi i poznamy sekrety maszyn. Będziemy świadkami wojen i okrutnych metod jakimi bez ludzkich skrupułów posługują się roboty. Poznamy w końcu uczucia, jakimi będą mogły nas obdarzyć, jeśli tylko zaczną „mieć serce”. A czy faktycznie tak będzie - tego oczywiście nie wiemy. Z drugiej zaś strony, czy ktoś dziś zaprzeczy, że tak nigdy się nie stanie??

Dziś słowo robot nie wywołuje już emocji. Jesteśmy nimi otoczeni, a przyszłość bez robotów jest nie do wyobrażenia. Może tylko wówczas, kiedy oglądamy filmy lub czytamy książki i komiksy autorów związanych z nurtem s-f, zaczynamy się zastanawiać, czy zawarte tam katastroficzne wizje zagłady rodzaju ludzkiego zadane ręką maszyn stać się mogą kiedyś rzeczywistością...? Wtedy dopiero zaczynamy wyobrażać sobie jak roboty świadome swego istnienia i pewne swojej przewagi nad ludźmi, zamiast służyć stają się wobec nas wrogie i okrutne. Czy rzeczywiście do tego dojdzie? Nikt tego nie potrafi dziś przewidzieć. Jest jeszcze kolejna, zgoła inna wizja przyszłości. Oto roboty staną się naszymi przyjaciółmi i obrońcami. Czyż taka wizja nie jest przyjemniejsza, a przecież tak samo prawdopodobna?

Premierowa wystawa z cyklu Cztery pory roku z satyrą i komiksem Wojciecha Łowickiego, pt. Robot też człowiek, Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie, ul. Niemierzyńska 18 A, od 15 lipca do 1 października 2017 r.

Źródło: Opis organizatora

Tagi: Cztery pory roku z satyrą i komiksem | Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie | Szczecin | Robot też człowiek | Wojciech Łowicki

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.