» Wieści » Wieści o BFK 2011

Wieści o BFK 2011

|

Wieści o BFK 2011
Organizatorzy Bałtyckiego Festiwalu Komiksowego (25-26 czerwca) nadają.

Słowo od organizatora:

Szanowni Państwo,
Zapraszamy na czwartą edycję Bałtyckiego Festiwalu Komiksu - GDAK, którego główna część odbędzie się w dniach 25-26.06.2011 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku.

Po raz kolejny przygotowujemy program pełen prelekcji, paneli, warsztatów, spotkań z wydawcami oraz zagranicznymi i polskimi gośćmi. Tak jak w poprzednich latach, festiwal będzie miejscem przyjaznym zarówno wyrobionym fanom komiksu, jak i tym, którzy dopiero poznają to ciekawe, bogate medium. Głowna część programu skierowana będzie do dorosłych i młodzieży, ale nie zabraknie też komiksowych atrakcji dla najmłodszych.

W tym roku będziemy gościć dwójkę zagranicznych artystów. Pierwszym z nich jest chyba najbardziej oczekiwana postać tegorocznych imprez komiksowych? Simon Bisley, który przyjedzie dzięki wsparciu marki Sharpie. Czy są tacy, którym trzeba go przedstawiać? Wystarczy wymienić kilku bohaterów, przy których pracował: Slaine, Batman, Judge Dredd, Lobo. Oprócz tego po raz pierwszy w historii polskich festiwal komiksowych odwiedzi nas autorka z Chin. Będzie to RongRong Luo, a przy okazji tego przyjazdu zostanie wydany jej album Czerwone Króliki (wyd. Hanami). Oprócz tego twórczyni weźmie udział w corocznym panelu dyskusyjnym "Czytać i mówić o komiksie, zatytułowanym "Co wolno artyście?". Jej prace będzie można obejrzeć w ramach wystawy "Spotkanie w Kioto" w Centrum Sztuki Współczesnej "Łaźnia". Na wystawę będą składać się plansze i rysunki artystek związanych z Uniwersytetem Seika w Kioto. Tradycyjnie wernisaż wystawy odbędzie się o 19:00 w piątek, jako swoiste preludium do naszej imprezy. Zapraszam do potwierdzania swojej obecności na facebookowej stronie wernisażu imprezy

Jednak to nie koniec piątkowych atrakcji, gdyż o godzinie 21:00 w Gdańskim Archipelagu Kultury Wyspa Skarbów ruszy spotkanie z okazji wydania drugiego zeszytu serii Wiedźmin, któremu będzie towarzyszył koncert muzyki elektronicznej oraz (jeśli sił wystarczy) impreza na plaży.

Swój udział w festiwalu potwierdzili czołowi polscy twórcy, badacze i publicyści komiksowi, wśród których są między innymi: Wojciech Birek, Nikodem Cabała, Daniel Chmielewski, Grzegorz Janusz, Karol "KRL" Kalinowski, Arkadiusz Klimek, Łukasz Kowalczuk, Łukasz Poller, Michał Pyteraf, Michał "Śledziu" Śledziński, Olga Wróbel, Edvin Volinski, Joanna Zaręba-Penk, Przemysław Zawrotny czy ekipy magazynów i zinów: Karton, Biceps oraz
Handmade.

Również tradycyjnie w sobotni wieczór odbędzie się Interparty z bitwami komiksowymi, tym razem w Mieście Aniołów.

O reszcie atrakcji i kolejnych gościach będziemy informować na bieżąco. Strona główna BFK będzie ciągle modyfikowana, a ważniejsze zmian będą się pojawiać w działach Aktualności oraz na facebookowej stronie imprezy.

Autorem rysunku tegorocznego plakatu jest Igor Wolski, natomiast projekt wykonało Ugly Design.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: BFK
Tagi: Bałtycki Festiwal Komiksu | Bałtycki Festiwal Komiksu GDAK 2011


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.