» Wieści » Trwa 31. MFKiG – Cyber Edition

Trwa 31. MFKiG – Cyber Edition

14-11-2020 19:59 | Joanna 'Shadov' Walczak

Trwa 31. MFKiG – Cyber Edition

Tegoroczna 31. Edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, tym razem, ze względu na sytuacje epidemiologiczną, w całości odbywa się on-line. Wszystkie atrakcje można znaleźć na specjalnie przygotowanej w tym celu festiwalowej platformie internetowej.

Bilet uprawniający do dostępu do serwisu można zakupić za 15 zł. Wszystkie materiały będzie można oglądać w serwisie przez kolejny miesiąc. W programie znalazły się między innymi spotkania z Grzegorzem Rosińskim, Andrew MacLeanem, Zbigniewem Kasprzakiem, Billem Sienikiewiczem, Tomaszem Bagińskim i wieloma innymi twórcami. Można posłuchać między innymi o Cyberpunku 2077, planach i historii wydawnictwa Egmont Polska czy komiksowych projektach na Kickstarterze. Oprócz nagranych wcześniej spotkań z gośćmi festiwalu można również porozmawiać na festiwalowym chacie.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Opis organizatora

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier istnieje od 1991 roku i jest największą tego typu imprezą w Polsce i jedną z większych w Europie. Do 1998 roku funkcjonował jako Ogólnopolski Konwent Twórców Komiksu. MFKiG to przede wszystkim miejsce spotkań twórców i miłośników sekwencyjnych historii obrazkowych oraz elektronicznych mediów interaktywnych. 30. edycję festiwalu, zorganizowaną w 2019 roku w hali Expo-Łódź, odwiedziło ponad 20 tysięcy osób.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju i na świecie, tegoroczny festiwal odbędzie się w nowym terminie (14-15 listopada) oraz w całości on-line. Co to oznacza? Wszystkie atrakcje imprezy będą dostępne na specjalnie przygotowanej w tym celu festiwalowej platformie. Najpierw – jeszcze przed startem 31. MFKiG Cyber Edition – pojawią się m.in. zapowiedzi gości, tytuły kolejnych punktów programu oraz harmonogram transmisji na żywo. Przed festiwalowym weekendem na platformie będzie można też zobaczyć galerie prac z konkursu na krótką formę komiksową oraz konkursu dla dzieci i młodzieży „Komiksowa odyseja kosmiczna” realizowanego wspólnie z Ambasadą Amerykańską.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja prasowa
Tagi: 31. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier - Cyber Edition | Cyber Edition | Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.