» Wieści » Toporiada odwołana

Toporiada odwołana

13-07-2016 07:51 | AdamWaskiewicz

Toporiada odwołana

Organizatorzy tegorocznej edycji konwentu Toporiada, który miał odbyć się w dniach 4-6 sierpnia, informują o jego odwołaniu. Powodów jest kilka, ale najważniejsze to bardzo mała liczba zgłoszeń oraz kolejne utrudnienia ze strony ośrodka gdzie konwent miał się odbyć.

Źródło: Informacja prasowa
Tagi: Toporiada | Toporiada 2016 | Złote Topory


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Anonimowy Dyskutant
   
Ocena:
+1

Smutne to, ale daje do myślenia- epoka w której ludzie wydawali piniondz byleby móc spotkac się na dwa dni w przeludnionej szkole lub ośrodku wczasowym dla  beneficjentów programu 500+ przemija. Albo targi z paradą atrakcji dla każdego jak Pyrkon, albo adios konwenty na polską modłę.

13-07-2016 18:15
Anioł Gniewu
   
Ocena:
0

Za daleko dla starych prykòw takich jak ja. Mlodzi wola "sesje" przez skype albo pograć w WOWa. A wakacje spedzic na Wyspach Kanaryjskich. Z drugiej strony fantastyczny konwent Bebok w Bytomiu pomimo duzej frekwencji zostal skasowany bo wedlug organizatorow zrobil sie zbyt popularny... Nie dogodzisz ludziom...

13-07-2016 19:27
Vukodlak
   
Ocena:
0

Skasowali konwent za popularność? Wyjaśnij, bo nie ogarniam. Myślałem, że to jedna z najlepszych rzeczy dla organizatorów, gdy ich konwent robi się popularny. Więcej ludzi, więcej kasy, więcej fejmu - i więcej pracy, więc może o to chodziło?

14-07-2016 01:05
Anioł Gniewu
   
Ocena:
0

"Bebok rozwijał się bardzo dobrze. Posiadanie takich wiernych fanów jak Wy to dla nas największy zaszczyt, lecz również poważne zobowiązanie. Ciągły wzrost liczby uczestników sprawił, że musimy zastanowić się nad dalszym kierunkiem, w którym zmierza impreza. Z małego, bardzo lokalnego i wręcz „domowego” wydarzenia staliśmy się imprezą, na którą przyjeżdżali ludzie z całego Śląska, a nawet Polski. Choć coraz liczniejsze grono uczestników nas cieszy, jest równocześnie coraz większym wyzwaniem, z którym musimy się mierzyć – zaczynając od warunków lokalowych czy systemu finansowania wydarzenia, poprzez utrzymanie, a następnie ciągłe podnoszenia jakości imprezy."

I tyle Beboka od 2015 widzieli...

14-07-2016 01:12
Anonimowy Dyskutant
   
Ocena:
0

To trochę jak MiM Aniele- ponieważ mimo wszystko przynosi zyski zostanie uśmiercony po wydaniu wszystkich obiecanych w zbiórce ośmiu numerów. Bo wymaga za dużo regularnej pracy

14-07-2016 11:03
earl
   
Ocena:
0

A czy organizatorzy takich konwentów zarabiają na tym, czy pracują za "Bóg zapłać"?

14-07-2016 11:26
Anonimowy Dyskutant
   
Ocena:
0

Nie, chyba że zatrudniają sami siebie jako ochrona. Problem w tym że praca za bóg zapłać czy darmowe wejście jest nijaka, więc coraz bardziej wymagający klient-konwentowicz kręci głową. Niestety konwenty robią się jak imprezy masowe- najpierw musisz zainwestować, by się zwróciło. A zazwyczaj są organizowane po kosztach a potem jest zdziwienie że nikt nie chciał w ciemno przyjeżdżać.

14-07-2016 13:18
earl
   
Ocena:
0

I to jest pewnie główna przyczyna upadku części konwentów. Ludzie, którzy je organizowali, dorastają, zdobywają pracę, zakładają rodziny. I nie mają już czasu na bawienie się w wolontariuszy, poświęcających się za darmo (lub nawet dokładających do interesu) ku chwale ojczyzny.

14-07-2016 15:16

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.