» Spotkania z polskim komiksem online #3: Koniec świata w Makowicach

Spotkania z polskim komiksem online #3: Koniec świata w Makowicach

Dodał: Wiktor 'Anzelm' Wieczorek

Spotkania z polskim komiksem online #3: Koniec świata w Makowicach
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Na konwent jadą: Anzelm
Konwent: Spotkania z polskim komiksem online #3: Koniec świata w Makowicach
Od: 27 maja 2020
Do: 27 maja 2020
Godzina rozpoczęcia: 18:00
Miasto: Internet
Miejsce: Biblioteka z Pasją
Strona WWW: www.facebook.com/events/11359009234...
Typ konwentu: komiksowy

Zapraszamy na spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki na łączach internetowych. Przed nami cztery wirtualne rozmowy o polskim komiksie. Co ważne, w wydarzeniach udział wezmę autorzy omawianych tytułów.

Sezon 1. Epizod 3. 

28 maja, godz. 18.00 
"Koniec świata w Makowicach"

Jan Mazur: Urodzony w 1988 roku autor scenariuszy i minimalistycznych komiksów. Choć pisze tylko nieco lepiej, niż rysuje, pewnego dnia postanowił zająć się jednym i drugim. Ta decyzja przyniosła mu kilka nagród i wyróżnień, w tym pierwsze miejsce konkursu Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi i (czterokrotnie) Złotego Kurczaka - nagrodę przyznawaną komiksom niezależnym. Autor min. wydanego w 2017 roku albumu "Tam, gdzie rosły mirabelki", który został nominowany do tytułu najlepszego komiksu na MFKiG i uznany za jeden z najważniejszych komiksów roku przez Gazetę Wyborczą. Mieszka w Irlandii z żoną i psem. 

O komiksie: 
W pewnej małej podlaskiej wsi życie toczy się swoim rytmem. Brak prądu wydaje się być tylko chwilową awarią. Do momentu, w którym wraz z pierwszymi wieściami ze świata zewnętrznego do wioski przybywają niespodziewani goście...

„Koniec świata w Makowicach”, najnowszy komiks Jana Mazura, autora m.in. „Tam, gdzie rosły mirabelki”, to słodko-gorzka historia o niezapowiedzianej wojnie, więzach rodzinnych, nieporadnej rewolucji i tym, co przypadkiem można znaleźć w lesie.

Opis komiksu za Kultura Gniewu.

Moderatorami spotkań będą:
Izabela Rutkowska - bibliotekarka w Bibliotece z Pasją. 

Przemysław Zawrotny – badacz kultury popularnej i niepopularnej, a w szczególności komiksu oraz muzyki rozrywkowej. Kiedyś dużo o tym pisał, przede wszystkim na łamach „Lampy” i „Czasu Kultury”. Stale współpracuje z „Zeszytami Komiksowymi”. Jest również współautorem książki „Powieści graficzne. Leksykon”. Na co dzień pracuje jako redaktor oraz prowadzi zajęcia ze studentami poświęcone komiksowi.

Źródło: Opis organizatora

Galeria

Tagi: Jan Mazur | Izabela Rutkowska | Przemysław Zawrotny | Biblioteka z Pasją | Spotkania z polskim komiksem online | Spotkania z polskim komiksem online #3: Koniec świata w Makowicach


Czytaj również

Rycerz Janek
Diablo III
- recenzja
Kolektyw #3
Siedmiostrzałowy sześciostrzałowiec
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.