» Spotkania z polskim komiksem online #2: Pan Żarówka

Spotkania z polskim komiksem online #2: Pan Żarówka

Dodał: Wiktor 'Anzelm' Wieczorek

Spotkania z polskim komiksem online #2: Pan Żarówka
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Na konwent jadą: Anzelm
Konwent: Spotkania z polskim komiksem online #2: Pan Żarówka
Od: 20 maja 2020
Do: 20 maja 2020
Godzina rozpoczęcia: 17:00
Miasto: Internet
Miejsce: Biblioteka z Pasją
Strona WWW: www.facebook.com/events/11359009200...
Typ konwentu: komiksowy

Zapraszamy na spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki na łączach internetowych. Przed nami cztery wirtualne rozmowy o polskim komiksie. Co ważne, w wydarzeniach udział wezmę autorzy omawianych tytułów.

Sezon 1. Epizod 2. 

20 maja, godz. 17.00 
"Pan Żarówka" 

Wojtek Wawszczyk - Urodził się w dniu śmierci Elvisa Presleya, co najprawdopodobniej czyni go naturalnym kontynuatorem niektórych aspektów drogi twórczej poprzednika. Absolwent łódzkiej Filmówki i niemieckiej Filmakademie w Ludwigsburgu. Reżyser kilku nagradzanych filmów krótkometrażowych „Headless” (1999), „Mysz” (2001), „Pingwin” (2002), „Drzazga” (2007). Współtworzył efekty specjalne do „Ja, robot” (2004), „Aeon Flux” (2005), jako animator współpracował z legendarnymi studiami Digital Domain i Disney. Współreżyserował film „Jeż Jerzy” (2011), gdzie również podkładał głos pod postać Klona. Reżyser około 200 reklam łączących zdjęcia aktorskie z animacją. Jeden ze scenarzystów i reżyserów serialu dla dzieci „Kacperiada”, do którego wraz z Tomkiem Leśniakiem stworzył postać Muchomściciela.

Filmy zaczął robić dzięki miłości do komiksów, ale autorski debiut komiksowy „Pan Żarówka” opublikował dopiero w wieku 40 lat. Obecnie w studiu animacji Human Ark pracuje jako reżyser i scenarzysta nad filmem „Podróż smokiem Diplodokiem” inspirowanym komiksami Tadeusza Baranowskiego.

O komiksie: 
Sześcioletni chłopiec na skutek wypadku staje się żarówką. Podłączony do prądu świeci, ale również parzy. Nie lepiej mają się jego rodzice. Ojciec chłopca został rozprasowany żelazkiem, a matka złamała się na pół. Dosłownie.
Dorastanie z nimi nie jest łatwe i zmusza bohatera do opuszczenia domu w poszukiwaniu sensu i własnej bezpiecznej przestrzeni. Ale czy to może się udać, gdy wszystko sprzysięgło się przeciwko niemu?
„Pan Żarówka”, wydawniczy debiut Wojtka Wawszczyka, znanego reżysera filmów animowanych („Jeż Jerzy”, „Kacperiada”) to epicka, surrealistyczna opowieść nieodwzajemnionej miłości do życia.

Opisy za: Kultura Gniewu

Moderatorami spotkań będą:
Izabela Rutkowska - bibliotekarka w Bibliotece z Pasją.

Przemysław Zawrotny – badacz kultury popularnej i niepopularnej, a w szczególności komiksu oraz muzyki rozrywkowej. Kiedyś dużo o tym pisał, przede wszystkim na łamach „Lampy” i „Czasu Kultury”. Stale współpracuje z „Zeszytami Komiksowymi”. Jest również współautorem książki „Powieści graficzne. Leksykon”. Na co dzień pracuje jako redaktor oraz prowadzi zajęcia ze studentami poświęcone komiksowi.

Źródło: Opis organizatora

Galeria

Tagi: Biblioteka z Pasją | Spotkania z polskim komiksem online | Spotkania z polskim komiksem online #2: Pan Żarówka | Pan Żarówka | Wojtek Wawszczyk | Przemysław Zawrotny | Izabela Rutkowska


Czytaj również

Jeż Jerzy [DVD]
W pogoni za sławą
- recenzja
Jeż Jerzy
Satyra na pół gwizdka
- recenzja

Komentarze


Anzelm
   
Ocena:
0

W związku z otwarciem bibliotek spotkanie zostało przełożone z 14 maja na 20 maja.

14-05-2020 17:02

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.