» Spektakl "Staś i Zła Noga"

Spektakl "Staś i Zła Noga"

Dodał: Wiktor 'Anzelm' Wieczorek

Spektakl
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Konwent: Spektakl "Staś i Zła Noga"
Od: 14 grudnia 2018
Do: 1 czerwca 2019
Miejsce: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego
Strona WWW: www.teatrslaski.art.pl/strefawidza/...
Typ konwentu: inny

Staś przyjaźni się ze swoją Złą Nogą, ale Mama powoli zaczyna martwić się, że ten nietypowy przyjaciel sprowadzi na jej syna nieszczęście. Chłopiec, choć nie traci dobrego humoru, zaczyna przynosić ze szkoły kiepskie oceny i powoli traci kolejnych znajomych. Mama również wydaje się nie mieć szczególnego szczęścia do międzyludzkich relacji. Czy Zła Noga jest naprawdę taka zła? A może to tylko wymysł Stasia, który próbuje wymigać się od obowiązków i kar?

Staś i Zła Noga to opowieść o kilkunastoletnim chłopcu z niepełnosprawnością, którego samotnie wychowuje Mama. O ich zmaganiach z codzienną rzeczywistością, przezwyciężaniu przeciwności i poszukiwaniu przyjaciół. Wszystko to podszyte solidną dawką ironicznego humoru, bo przecież ta historia to znacznie więcej! Mama walczy z systemem, Staś trenuje zdolności telepatyczne, a Zła Noga marzy, by zostać kosmonautką. Jak więc potoczą się ich historie?

Spektakl nie tylko dla młodego widza.

Spektakl powstaje na bazie komiksu Przygody Stasia i Złej Nogi i jest koprodukcją ze Śląskim Teatrem Lalki i Aktora ATENEUM.

Działania edukacyjno- terapeutyczne towarzyszące spektaklowi przygotowano we współpracy z Fundacją Iskierka. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w tę kooperację: Joli Czernickiej – Siweckiej (Prezes Fundacji Iskierka), Marioli Czernohorskiej (Dyrektor Operacyjna), Anecie Klimek – Jędryce, Aleksandrze Kalecie – Żmudzie, Grażynie Siweckiej i  Magdzie Stajno.

Źródło: Opis organizatora

Tagi: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.