» Wieści » Sędziowie Kryształowych Smoków

Sędziowie Kryształowych Smoków

16-04-2013 17:24 | Maqu

Znamy już skład sędziowski II Edycji konkursu na najlepszy scenariusz sesji RPG - Kryształowy Smok.


W tym roku w gronie jurorów konkursu znajdą się:

Aleksandra 'Jade Elenne' Wierzchowska - z ramienia patrona konkursu - serwisu Poltergeist. Szefowa działu konwentowego i współpracowniczka działu RPG.

Grzegorz Bagiński - Powiązany ze Stowarzyszeniem Miłośników Gier i fantastyki Thorn. Jest wielkim fanem gier wszelkiej maści (od RPG, poprzez gry bitewne i planszowe, a na karcianych kończąc), dobrego kina oraz teatru.
W 2012 pełnił funkcję koordynatora Pucharu Mistrza Twierdzy Toruń na Coperniconie oraz sędziego na Pucharze Mistrza Mistrzów podczas zeszłorocznego Falkonu.

Jacek Woda - Zwolennik przedmiotów ścisłych i miłośnik nowych systemów RPG. O dziwo ceni sobie podręczniki w których mechanika jest jak najprostsza. Nie lubi marnować czasu na dziesiątki rzutów kością, woli gdy przygody płyną swobodnie. Organizator bloku RPG na Pyrkonie 2012 i 2013.

Koordynować pracę sędziów będzie Ania 'yuki' Królicka - mistrz gry RPG i LARPowy, koordynatorka bloków RPG na licznych wrocławskich konwentach - m.in. Polconie 2012, czy Dniach Fantastyki 2013.

Nagrodą główną w konkursie oprócz statuetki będzie 200 zł w gotówce oraz nagrody rzeczowe. Prace można zgłaszać do 12 maja na adres rpg@dnifantastyki.pl. Więcej informacji na tej stronie.
Źródło: Dni Fantastyki
Tagi: Kryształowy Smok | Dni Fantastyki 2013


Czytaj również

Komentarze


von Mansfeld
   
Ocena:
0
"Jacek Woda - Zwolennik przedmiotów ścisłych i miłośnik nowych systemów RPG. O dziwo ceni sobie podręczniki w których mechanika jest jak najprostsza. Nie lubi marnować czasu na dziesiątki rzutów kością, woli gdy przygody płyną swobodnie. Organizator bloku RPG na Pyrkonie 2012 i 2013."

ŁaaaaaaaŁ...
17-04-2013 13:42
Kamulec
   
Ocena:
+1
Podtrzymuję zeszłoroczną krytykę, ale fajnie, że Jade do Wrocławia wpadnie.
17-04-2013 14:51
Maqu
   
Ocena:
0
Jakieś konkretne zarzuty to były, czy tak ogólnie? :)
17-04-2013 18:28
Kamulec
   
Ocena:
0
W najbardziej uporządkowanej formie pisałem na blogu Jade i forum Polconu przed poprzednią edycją, wiec obecne jury miało okazję się zapoznać.

Notabene dziwnym jest dla mnie, że w informacjach o członkach jury nie ma nic o ich RPGowym doświadczeniu, poza stwierdzeniem, że jakieś tam jest.
17-04-2013 20:42
   
Ocena:
0
A tak bardzo Cię Kamulec interesuje ile gram i prowadzę?
17-04-2013 21:59
Kamulec
   
Ocena:
+3
Taka informacja dużo mówiłaby o kompetencjach jury. Mnie nie interesuje, bo i tak nie planuję startować.
17-04-2013 22:08
Maqu
   
Ocena:
0
Z tego co wiem, to kilka zmian zostało wprowadzonych w regulaminie, jakoś kojarzy mi się, że w pewnym stopniu uwzględniały twoje zastrzeżenia.

A co do ilości rozegranych przez sędziów sesji, czy poprowadzonych, to jest to dość oczywiste, że jest ich duże więc w tak krótkiej notce mija się z celem pisanie oczywistości.
17-04-2013 23:16
Kamulec
   
Ocena:
0
Wygląda podobnie, więc jeżeli, to nie w takim stopniu, bym zmienił swoją opinię.

Uważam, że to, iż ktoś postanowił zostać jurorem w jakimś konkursie, nie oznacza automatycznie, że jest obiektywnie kompetentny. Nic nie stoi na przeszkodzie, by informację poszerzyć. To nic nie kosztuje.
17-04-2013 23:40
Jade Elenne
   
Ocena:
+4
fajnie, że Jade do Wrocławia wpadnie.
Miło mi. Mam nadzieję, że tym razem uda się pogadać dłużej.

Co do doświadczenia: mogę jakiś opis machnąć, ale nie wiem, czy to doświadczenie jest mierzalne. Co mamy tu opisywać? Liczbę rozegranych sesji? Znajomość kolejności rozdziałów w podręcznikach do każdego popularnego systemu? Zasób erpegów na własnej półce? Mam do siebie dość krytyczny stosunek i nie ma dziedziny, w której uważałabym się za tak doświadczoną, że bardziej się nie da. Pomijam już fakt, że bardzo nie lubię wypełniania wszelkich rubryczek na swój temat, dlatego wszędzie daję standardowe "szefowa działu konwentowego w serwisie Poltergeist".

A Twoja zeszłoroczna krytyka zwróciła nam uwagę na wiele rzeczy i przydała się przy układaniu regulaminu tegorocznej edycji. Stale czekamy na Wasze pomysły i spostrzeżenia, by z roku na rok szlifować Smoka.
17-04-2013 23:44
Kamulec
   
Ocena:
0
Podzielam nadzieję.

Doświadczenia nie da się obiektywnie, precyzyjnie określić, ale można coś przybliżyć. Szefowa działu konwentowego nie musi mieć większego doświadczenia w RPG. Gdybym chciał startować w konkursie, doceniłbym możliwie szeroką informację o członkach jury. Nawet zdanie "gra aktywnie (lub nie) od X lat, zwykle jako gracz (lub nie)" byłoby istotną zmianą względem aktualnie podanej ilości informacji.

Rad jestem, choć nasze wizje najwyraźniej mocno się od siebie różnią.
18-04-2013 02:00
~~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Że ja się wtrącę, mieszkam we wrocku jakiś czas i nie widziałem, żeby Yuuki zorganizowała wiele bloków RPGowych we Wrocławiu, ktoś może mi przytoczyć inne imprezy poza Polconem i DFami które się jeszcze nie odbyły?

Poza tym, autor newsa nauczył by się pisać nazwy konwentów prawidłowo.
18-04-2013 05:33
Maqu
   
Ocena:
0
~~ - to Diabeł lub okolice? :D

Yuki była organizatorem bloków RPG choćby dwa razy na Bace. W 2011 roku była też organizatorem bloku LARPowego na DFach wrocławskich.
18-04-2013 08:11
Z Enterprise
   
Ocena:
0
W sumie.... Konkurs ktoś sobie organizuje. Kapitułę robi sobie jaką chce. Jeśli potencjalny uczestnik uważa ją za niekompetentną, to najprościej nie brać udziału.

Pewnie, do oceny scenariuszy można było zaprosić ludzi którzy takie scenariusze z sukcesami piszą (np wygrywają konkursy, albo ich przygody trafiają do profeska dodatków) , ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Albo nie.
18-04-2013 08:22
etcposzukiwacz
   
Ocena:
+3
Już się martwiłem, że to jakiś słaby konkurs bo nikt go nie krytykuje. A teraz oddycham z ulgą.
18-04-2013 08:39
~~~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Maqu - nie wiem kim jest diabeł o którym mówisz, ale skoro zwracają na to uwagę kolejne osoby, to może sprawe przemyśleć? Baka to ten konwent mangowy? To nic dziwnego że nie słyszałem, nawet nie wiedziałem że mieli kiedykolwiek bloki rpgowe.


A napisanie Falcon to tak samo jak napisanie Pyrcon czy Polkon. Pogoogluj i zobaczysz czemu poprawne pisanie nazw jest takie ważne.

Powodzenia z waszymi Krystalicznymi Smoczkami.
18-04-2013 08:42
Z Enterprise
   
Ocena:
0
I jeszcze jedna uwaga: Czy nie rozwalacie sobie frekwencji wciskając się na miesiąc przed Quentinem? Jak było w zeszłym roku to wiemy, frekwencja katastrofalnie niska. Do tego dość krótki termin wysyłania prac - jeśli ocenianie prac pisanych na kolanie to jest to o co chodzi, to już nie mam pytań.
Na szczęście nad wszystkim będzie czuwać kapituła - Jade, którą znamy przede wszystkim z pięknych fotorelacji, hobbysta uniwersalny i wszechstronny prowadzący konkursy i panele o prowadzeniu rpg (jak sie to ma do pisania scenariuszy to nie wiem) i człowiek nie lubiący kostek. Do tego koordynator larpowo-mangowy.
Odważny wybór, dla odważnych uczestników.
Do tego zastanawiają mnie te Smoki - co Wrocław ma ze smokami wspólnego? W Krakowie to bym zrozumiał, tu nie bardzo.
18-04-2013 09:00
karp
   
Ocena:
0
Drodzy organizatorzy, posłuchajcie i mnie, gdyż także nie wezmę w tym konkursie udziału - co jak widać powyżej sprawia, że wiem lepiej:

- Nazwa jest zua, we Wrocławiu powinien być Kryształowy Krasnal, albo wręcz Zwerg. Ale smoki sa fajniejsz, więc krasnal powinien być zatopiny w kryształowym smoku i fedrować jego trzewia.
- Nagroda finansowa jest demoralizująca, powinniście z niej zrezygnować. Albo nie.
- Termin jest zuy - przesuńcie go o rok. Albo lepiej dwa.
- Kapituła jest niekompetentna. Sugeruję nabycie kompetencji poprzez zorganizowanie trzech Genconów z rzędu, zdobycie dwóch Originsów i jednego Quentina. Quentin wystarczy jeden bo jest najlepszy i wszyscy w fundomie potem cię znają. Po tym wszystkim powinniście dostać moje poparcie na organizację waszej własnej inicjatywy. Albo i nie.
- Ponadto kapituła jest za mała. Sugeruję zaproszenie do niej Zigzaka i Kamulca. Nie wiem czy przez to wzrosną kompetencje kapituły, ale wzrośnie liczebność, a i w sieci trudniej będzie wam podskoczyć.

A teraz kto sie zgadza daje komentarz poniżej, a kto się nie zgadza daje +1 :)
18-04-2013 10:52
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Zgadzam się z Karpiem.
BTW - mała ilość prac to nie efekt Kwentina, ani sesji, ani wakacji, ani świąt. To efekt zeszłorocznego wymogu osobistego poprowadzenia scenariusza na konwencie.
18-04-2013 11:05
KFC
   
Ocena:
0
prawie pierwszy!
18-04-2013 11:12
Z Enterprise
   
Ocena:
+1
Karpiu, ale nie wkładaj mi w klawiaturę rzeczy, ktorych nie napisałem.
- Nazwa jest taka se (Smoki są oklepane i u nas kojarzone raczej z Krakowem), ale pomysł z krasnalem masz świetny bo krasnal promujący wrocławską fantastykę byłby na pewno celniejszy niż smok. Tak jak kozy reklamują Pyrkon.
- co do nagrody, to nic do niej nie mam (ale to pewnie do Kamulca było).
- Termin jest kiepski, tak- bo pewnie większość ludzi spina się na Quentina.
- Konkurencyjność czy kompetencje kapituły tego konkursu mogą kogoś przekonać, mnie nie przekonują.
- ilość członków kapituły nie ma znaczenia raczej.

I ja również nie wezmę udziału, choćby dlatego, że staram się coś wymodzić na Quentina (czy zdążę? Wątpliwe). Ale także dlatego, że wkładając swój czas i wysiłek w jakiś projekt, wolałbym by był oceniany przez ludzi, których mogę uznać za jakieś tam autorytety w tej dziedzinie, i którzy wg mnie będą w stanie ocenić i porównać wysiłek mój i innych ew. uczestników. Niestety, kapituła tych warunków nie spełnia moim zdaniem. Choćby dlatego, że o dwójce z nich po raz pierwszy słyszę, a o dokonaniach scenariuszowych żadnej z tych osób nie słyszałem. Być może są ekspertami w tej dziedzinie, ale ja nic o tym nie wiem. I choćby dlatego zwracam na to uwagę. No ale oczywiście można się emocjonować i uważać to za niekonstruktywny hejt. Jak widzisz, przedstawiam powody ktore mnie zniechęcają do wzięcia udziału, nie muszę "wiedzieć lepiej".

W każdym razie karpiu, zgodnie (ale i w brew) z twoim życzeniem +1 dla ciebie, bo się nie zgadzam.
18-04-2013 11:21

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.

ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.