Outpost 2
» Wieści » SPOT - V SPOTkanie z LARPami

SPOT - V SPOTkanie z LARPami

02-04-2014 23:22 | Ariien

SPOT - V SPOTkanie z LARPami

Organizatorzy SPOTa zapraszają na piątą edycję LARP-owego konwentu. Tym razem odbędzie się on w dniach 25-27 kwietnia w Przywidzu pod Gdańskiem, na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Omega. Impreza nastawiona jest głównie na LARP-y, nie zabraknie jednak gier innego rodzaju, takich jak: chamber LARP-y, LARP-yterenowe, jeepformy, gry terenowe, ASG oraz sesje RPG.

W tym roku tematem przewodnim będzie inwazja przybyszów z kosmosu, ale pojawią się także liczne gry w innych konwencjach, takich jak fantasy, steampunk, cyberpunk, science-fiction, współczesność czy równoległych światów rzeczywistych.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Przewidziany jest także blok programowy dla początkujących, dla wszystkich którzy chcieliby oswoić się z tematyką, a nie bardzo wiedzą jak to ugryźć. W wolnych chwilach uczestnicy konwentu mają możliwość wypożyczenia gier planszowych oraz karcianych.

SPOT jest specyficznym konwentem, ponieważ nie wszystko odbywa się tam w czterech ścianach. Wiele atrakcji dzieje się na zewnątrz w pobliskim lesie. Teren ośrodka również pozwala na rozegranie wielu gier.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Co roku organizowany jest także Wytrzymałościowy Konkurs Kąpieli Spotowych. Uczestnicy konkursu mają okazję stawić czoło kąpieli w lodowatej wodzie, nie brakuje także licznej widowni.

Uczestnicy konwentu zakwaterowani są w przytulnych domkach na terenie ośrodka. W domkach jest swobodny dostęp do wody, prądu i łazienek. Przywidz to malownicze miasteczko położone nad jeziorem. Atrakcyjna jest tu także bliskość lasu, na terenie którego odbywa się wiele gier.

Coroczną atrakcją konwentu jest Gala Czar 2014. Jest to konkurs, który wyłania najlepsze LARP-y i jeepformy SPOTa. W 2014 roku odbędzie się już trzecia edycja konkursu. Klimatyczna Gala Spotlingów jest drugim w Polsce konkursem LARP-owym, a co więcej pierwszym w Polce konkursem wyłaniającym najlepsze jeepformy.

Organizatorami SPOTa 2014Klub Fantastyki Zardzewiały Topór oraz Gdyńska Grupa Miłośników Fantastyki INSANIA. Informacje na temat konwentu dostępne są pod tym adresem. Video-podsumowanie SPOTa 2013 można z kolei znaleźć pod tym linkiem.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja prasowa
Tagi: SPOT 2014 | SPOT V | SPOT


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.