» Wieści » Rusza plebiscyt nagrody Nautilus

Rusza plebiscyt nagrody Nautilus

28-08-2014 12:59 | Szymon 'Siman' Charko

Rusza plebiscyt nagrody Nautilus

Rusza jubileuszowa, dziesiąta edycja Nautilusa - plebiscytu czytelników na najlepszy polski utwór fantastyczny wydany w 2013 roku.

Nagroda przyznawana jest od 2004 roku i można ją otrzymać w jednej z dwóch kategorii: najlepsze opowiadanie roku (utwory o objętości maks. 180 tys. znaków) oraz najlepsza powieść roku (utwory o objętości min. 180 tys. znaków).

W tym roku organizatorzy zmienili nieco formułę, gdyż głosowanie będzie podzielone dwa etapy: eliminacyjny, który wyłoni piątkę nominacji oraz finałowy, w którym głosujący wybiorą zwycięzców spośród nominowanych tytułów. Pierwszy etap trwa od 26 sierpnia do 21 września. Aby wziąć w nim udział należy wysłać wiadomość SMS pod numer 71480 (koszt jednego smsa to 1,23 zł brutto), w której można nominować do trzech tytułów w wybranej kategorii.

Szczegółowe informacje na temat głosowania oraz listę pozycji wraz z przypisanymi im kodami można znaleźć pod tym adresem.

Oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się na tegorocznym Falkonie. Zwycięzcy otrzymają pamiątkowe statuetki, a na głosujących czekają pakiety nagród.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Strona Falkonu
Tagi: Nagroda Nautilus | Nautilus | Festiwal Fantastyki Falkon 2014 | Falkon 2014 | Falkon


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.