» Wieści » Pyrkon zbliża się wielkimi krokami

Pyrkon zbliża się wielkimi krokami

13-02-2014 22:14 | Emil 'Galathar' Marcinkowski

Pyrkon zbliża się wielkimi krokami

Już za pięć tygodni, 21-23 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpocznie się Pyrkon, w związku z czym pragniemy przypomnieć podstawowe informacje dotyczące imprezy, która została objęta naszym patronatem.

Przygotowania do tegorocznej edycji festiwalu trwają już od kilku miesięcy. W jego trakcie po raz pierwszy zostaną wręczone Identyfikatory, nagroda powstała z inicjatywy organizatorów konwentu Pyrkon i serwisu Poltergeist, przeznaczona dla osób, które w szczególny sposób odznaczyły się jako promotorzy fantastyki, twórcy literatury, komiksu i gier.

Informacja organizatora:

Festiwal Fantastyki Pyrkon to największy zlot miłośników fantastyki i kultury popularnej w Polsce i jeden z większych w Europie. Jego ostatnia edycja odbyła się w dniach od 22 do 24 marca 2013 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Trzynasta odsłona imprezy, która z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem, przyciągnęła aż 12 300 uczestników z całego świata. To prawie dwa razy więcej, niż w roku 2012! Dzięki sprzyjającej lokalizacji w centrum Poznania, na Pyrkon przybyli nie tylko ludzie zainteresowani fantastyką, ale także mieszkańcy 500-tysięcznej Stolicy Wielkopolski i studenci.

Szeroka gama bloków programowych i ponad 800 godzin trwającego całą dobę programu sprawiły, że uczestnicy Pyrkonu nie zaznali nudy. Mogli nie tylko wysłuchać szeregu ciekawych wykładów z dziedziny literatury, filmu, gier czy komiksu, ale również brać czynny udział w warsztatach tańca i walki, grach wyobraźni (LARP i RPG), konkursach i turniejach z atrakcyjnymi nagrodami. Nie lada trakcją były też spotkania ze słynnymi osobistościami świata fantastyki. W roku 2013 na Pyrkon przybyło prawie 60 gości, w tym: Graham Masterton, Miroslav Zamboch i Jacek Dukaj.

Organizatorzy co roku dokładają wszelkich starań, aby zaprosić na wydarzenie ciekawych gości, którzy spotykają się z fanami i dzielą swoją wiedzą. Wcześniejsze edycje Festiwalu Fantastyki Pyrkon swoją obecnością zaszczycili: Grzegorz Rosiński, wybitny rysownik, pisarze: Ian MacDonald, Pat Cadigan, Adrian Tchaikowsky, Andrzej Sapkowski, Jarosław Grzędowicz, twórcy gier RPG: John Wick, Shane L. Hensley, twórcy gier komputerowych: Angry Birds (Rovio), The Witcher (CD Projekt RED), Anomaly Warzone Earth (11 Bit Studios), Two Worlds (Reality Pump), m.in. Adrian Chmielarz (the Astronauts).

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Coraz większymi krokami zbliża się kolejna edycja festiwalu. Pyrkon zagości na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach od 21 do 23 marca 2014 roku. W nowoczesnych salach konferencyjnych odbywać się będą prelekcje, pokazy i warsztaty z zakresu szeroko pojętej fantastyki. Hale targowe wypełnią się wystawcami, grami planszowymi oraz komputerowymi.

Zapraszamy do zapoznania się lub przypomnienia sobie filmików związanych z Pyrkonem:

 

Pyrkon Dance 2013

 

Trailer edycji 2014

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

 

Poniżej można też obejrzeć zdjęcia Marcina 'Dobermanna' Pflanza przypominające poprzednią edycję imprezy:

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja prasowa
Tagi: Festiwal Fantastyki Pyrkon 2014 | Pyrkon 2014 | Pyrkon


Czytaj również

Warsztaty z Robertem Cichockim
Storytelling technikami Impro dla gier RPG
Pyrkon 2014
Mrówka na konwencie
- recenzja
Wywiad z Michałem Karzyńskim, głównym koordynatorem Pyrkonu
"Przyjedźcie na Pyrkon i dobrze się bawcie"

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.