» Wieści » Premiera Core na Pyrkonie

Premiera Core na Pyrkonie

|

Premiera Core na Pyrkonie
Nowy polski system science-fiction Core będzie miał swoją oficjalną premierę konwentową na Pyrkonie 2008. Oprócz prezentacji systemu planowane są również sesje pokazowe dla chętnych graczy. W pyrkonowym sklepiku z nagrodami zwycięzcy konkursów znajdą też kilka podręczników do tego systemu. Sam podręcznik będzie dostępny w sprzedaży już od 10 marca 2008 r.

O systemie

Akcja Core ma miejsce w skolonizowanym układzie słonecznym w pierwszej połowie XXII wieku. Rozwój technologii umożliwił zasiedlenie i eksploatacje najbliższych ciał niebieskich. Mars został poddany zaawansowanej terraformacji i jest w stanie podtrzymywać życie, będąc równocześnie największym poza Ziemią osiedlem ludzkim. Głównym źródłem surowców kopalnych stały się planetoidy.

Gracze trafią do rozbudowanego świata rządzonego przez wielką politykę i międzynarodowe organizacje. Nagły i problematyczny proces kolonizacji układu spowodował rozpad dawnego porządku. Tylko najbardziej zaawansowane narody mogły wywalczyć sobie miejsce w przestrzeni kosmicznej. Rządy zazdrośnie walcząc o swoje zdobycze nieuchronnie pchają świat w objęcia nowej zimnej wojny, a uzbrojone w głowice nuklearne kosmiczne krążowniki dryfują bezgłośnie w pustce kosmosu. Armie cyfrowych szpiegów niezmordowanie przeszukują rozpiętą między gwiazdami sieć w poszukiwaniu informacji, które pozwolą osiągnąć przewagę nad wrogiem.

Ten nowy świat jest otwarty na tysiące kolejnych imigrantów z Ziemi, którzy zauważają, że kiedy tylko oderwą stopy od macierzystej planety, nie są już ograniczeni jej prawami. Chociaż później większość zasila armię zniewolonych przez państwo i korporacje budowniczych "nowej, lepszej cywilizacji", to jednak nieliczni stają się panami własnego losu. Piraci, łowcy nagród, najemnicy, szpiedzy, przemytnicy i cwaniacy, albo przedsiębiorcy i poszukiwacze przygód. Wszyscy gotowi by wykuć sobie nową świetlaną przyszłość pośród gwiazd.

Podręcznik Core w miękkiej oprawie będzie liczyć około 200 stron A5, a cena jego sprzedaży nie powinna przekroczyć 30 zł.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Przejdź dalej: Premiera Core na Pyrkonie

Źródło: strona Pyrkonu 2008
Tagi: pyrkon-2008

Komentarze


Gerard Heime
   
Ocena:
0
30zł? Czemu nie. Przejrzę na konwencie, pewnie kupię. Zawsze lubiłem deep-space SF :-)
04-01-2008 12:31
~Magreb

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Za 30 zeta kupi eja i moi koledzy by tylko na półce stało ;]
04-01-2008 14:14

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.