» Wieści » Portal Games zaprasza na 27 edycję Pionka!

Portal Games zaprasza na 27 edycję Pionka!

|

Portal Games zaprasza na 27 edycję Pionka!

Wydawnictwo Portal Games zapowiedziało nową edycję Pionka, konwentu skierowanego do fanów gier planszowych.

Informacja prasowa:

Już za kilka tygodni, 3 i 4 czerwca odbędzie się w Zabrzu kolejna, już 27. edycja Pionka, najstarszego w Polsce zlotu fanów gier planszowych! Jak zawsze na uczestników czeka niezliczona ilość atrakcji - od prelekcji i warsztatów, po giełdę gier używanych oraz szaloną aukcję gier. Od konkursów wiedzy o grach planszowych, po turnieje i eliminacje Mistrzostw Polski w Neuroshima Hex. Od premier nowych gier (szczegóły już wkrótce!) po prezentacje przed premierowe najgorętszych polskich tytułów (This War of Mine, Alien Artifacts i inne). Od stoisk największych polskich wydawców gier, po kącik malucha z zabawami dla najmłodszych!

Sobota, 3 czerwca
10:00 - 18:00 Jana Matejki 6, 41-800 Zabrze

Niedziela, 4 czerwca
10:00 - 17:00 Jana Matejki 6, 41-800 Zabrze

Nade wszystko jednak Pionek to od lat spotkanie fanów gier planszowych i dwa dni pełne rozgrywek w najciekawsze gry z całego świata. Organizator udostępnia uczestnikom bibliotekę ponad 500 gier planszowych, zarówno gier wydanych w Polsce jak i gier sprowadzanych z zagranicy. Ponadto przez cały czas trwania imprezy trwa akcja Zagraj Aby Wygrać, w ramach której organizatorzy prezentują szczególnie ciekawe, wybrane na potrzeby danej edycji Pionka gry planszowe i tłumaczą ich reguły każdemu zainteresowanemu.

Czerwcowa edycja to już 27 Pionek. W tym roku impreza świętuje swoje dziesięciolecie. Zespół doświadczonych organizatorów, setki fanów imprezy od lat przybywających na Pionka oraz w pełni przyjacielska i przyjazna atmosfera to argumenty, które stoją za tym, by na początku czerwca udać się do Zabrza i spędzić wspaniały weekend z grami! 

Podstawowy bilet na imprezę to jedyne 5 złotych (dzieci mają wstęp bezpłatny), impreza trwa od 10 do 18 w sobotę oraz niedzielę.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja prasowa
Tagi: Pionek | Portal Games


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.