» Wieści » Polcon jednak z cosplayem

Polcon jednak z cosplayem

|

Polcon jednak z cosplayem

Jak poinformowali organizatorzy tegorocznego Polconu, cosplay, odwołany dwa dni temu z powodu zbyt małej liczby zgłoszeń, jednak się odbędzie, bez względu na to, ile osób weźmie w nim udział. W specjalnym oświadczeniu, opublikowanym na facebookowym profilu Polconu, organizatorzy przeprosili za zamieszanie spowodowane początkowym odwołaniem  tego punktu programu.

 

Organizatorzy poinformowali, że w tym roku cosplay cieszył się wyjątkowo małym zainteresowaniem. Jedną z potencjalnych przyczyn może być zbyt późne ogłoszenie zabawy, jak również fakt, że nie spodziewano się zgłoszeń w ostatnim momencie. Konkurs został więc odwołany, co wywołało wiele sprzeciwów ze strony osób zainteresowanych. Choć zapisy zamknięto przed czasem, a na oficjalnej stronie Polconu nie pojawiła się wiadomość na ten temat, organizatorzy zapowiedzieli niespodzianki, które miały zrekompensować zamieszanie spowodowane usunięciem tej atrakcji z programu wydarzenia. 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Choć organizatorzy zapowiadali, że konkursu nie da się już przywrócić, zareagowali na falę protestów i zgłoszeń, które zalały facebookowy fanpage. Dwa dni po odwołaniu konkursu na stronie znalazło się kolejne oficjalne oświadczenie, tym razem przywracające konkurs do programu Polconu. 

Najwyraźniej na etapie intensywnych rozmów z dziekanami, dyrektorami, kierownikami, mediami i administratorami zapomnieliśmy, że Polcon jest wydarzeniem organizowanym dla uczestników, nie dla samego Polconu.

Przyznaję, że nigdy nie organizowałem cosplaya. Nigdy też nie zajmowałem się nawet programem, dlatego wiadomość o braku zgłoszeń przyjąłem jako możliwość wykorzystania pomieszczenia na inne atrakcje. Mój błąd, za który przepraszam.

Gdy tylko pojawiło się zainteresowanie wydarzeniem, podjęliśmy kroki, aby przywrócić pierwotne ustalenia dotyczące tej atrakcji i dostosować się do potrzeb uczestników. Trochę czasu nam to zajęło, bo zamierzaliśmy również dodać atrakcję, która będzie stanowiła rekompensatę. A to trwa.

Niniejszym mogę ogłosić, że cosplay na Polconie odbędzie się bez względu na liczbę zgłoszonych uczestników (a tych, jak wynika z dyskusji, będzie wystarczająco dużo). Przywracamy zgłoszenia poprzez formularz, ale będzie również można zgłaszać się osobiście do piątkowego południa w budynku MiNI. Szczegóły pojawią się na stronie internetowej oraz w broszurze, którą dołączymy do informatorów.

Sam cosplay odbędzie się w piątek od 18:00 w klubie studenckim Remont.
Dodatkowo w MiNI w godzinach, w których budynek będzie otwarty, będzie działać sala UltraStara.

Mam nadzieję, że jeszcze zdążycie z przygotowaniami, które przecież już rozpoczęliście.

Informacje na stronie pojawią się jutro.

Artur 'Dzikowy' Olchowy
Prezes Zarządu Stowarzyszenia AVANGARDA
Koordynator główny konwentu POLCON 2013

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: strona Polconu na facebooku
Tagi: cosplay | Polcon


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.