» Podlaski Festiwal Anime 3

Podlaski Festiwal Anime 3

Dodał: Emil 'Galathar' Marcinkowski

Podlaski Festiwal Anime 3
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Konwent: Podlaski Festiwal Anime
Od: 20 września 2014
Do: 21 września 2014
Miasto: Białystok
Strona WWW: pfa3.pl/
Typ konwentu: mangowy

Podlaski Festiwal Anime odbędzie się 20-21 września 2014 r. w budynku Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej. Będzie to już trzecia jego edycja. Jest on organizowany przez stowarzyszenie "Sakura No Ki", składające się z doświadczonych klubowiczów, regularnie udzielających się i pomagających w środowisku kultury japońskiej. Impreza będzie obejmowała swoją tematyką mangę i anime, kulturę Dalekiego Wschodu, gry muzyczne i gry konsolowe.

W 2012 roku miała miejsce pierwsza edycja Podlaskiego Festiwalu Anime - w ciągu 2 dni imprezę odwiedziło ponad 700 osób (głównie młodzieży). W ramach imprezy organizowane były wykłady, dyskusje, konkursy o tematyce azjatyckiej, cosplay oraz część z konsolami i grami muzycznymi. Druga edycja festiwalu odbyła się 28-29 września 2013 r. ponownie w budynku Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej. Doświadczenie zdobyte poprzednio przez organizatorów pozwoliło na rozwój festiwalu. Oprócz atrakcji z pierwszej edycji pojawiła się dodatkowa sala wykładowa, sala gier planszowych i inne atrakcje. Tym razem pojawiło się około tysiąca osób.

Wydarzenie to jest jedynym o takim charakterze i takiej skali w województwie podlaskim. Choć jest to impreza lokalna, przyjeżdżają na nią także ludzie z całej Polski, co świadczy o jej zasięgu.

Źródło: Strona wydarzenia

Tagi: PFA | Podlaski Festiwal Anime 3 | Podlaski Festiwal Anime

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.