» Wieści » Plantacje już w sobotę!

Plantacje już w sobotę!

10-03-2011 10:57 | Jędrzej 'bukins' Bukowski

Plantacje już w sobotę!
Już w tę sobotę odbędzie się 2. edycja Plantacji - otwartych spotkań z grami planszowymi w Szczecinie na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji.

Dla wszystkich uczestników do wyboru będzie ponad 100 nowoczesnych gier planszowych. Gry przygodowe, strategiczne, imprezowe, karciane, dla dzieci i dla dorosłych - każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Nowi, niezaznajomieni z grami uczestnicy dostaną pomoc zarówno w wyborze, jak i przeprowadzeniu rozgrywki.

Prezentowane będą również polskie gry, które zostały wydane przez Instytut Pamięci Narodowej - mowa między innymi o takich tytułach jak Kolejka czy też 303. Są to gry, dzięki którym w ciekawy i niezwykle przystępny sposób można dowiedzieć się wiele o bogatej historii Polski.

Podczas imprezy odbędzie się wiele konkursów i turniejów. Dla najmłodszych przygotowaliśmy turnieje w szybkie i popularne gry takie jak Super Farmer, Hej, to moja ryba i Hoop, które w przyjemny i lekki sposób uczą logicznego myślenia.

Dla bardziej doświadczonych graczy odbędzie się turniej w polską grę, która bije rekordy popularności na Zachodzie. Mowa o Neuroshimie Hex, gdzie gracz prowadzi armię walcząc o przetrwanie w postapokaliptycznym świecie. Wieczorem natomiast odbędzie się magiczny turniej w niezwykłą grę karcianą Dixit, która polega na wymyślaniu i odgadywaniu skojarzeń z pięknie ilustrowanych kart.

Prócz gier przygotowana została także inna strawa dla ciała i ducha. W przerwach między partiami będzie można zamówić i zjeść smaczną pizzę w bardzo przystępnych cenach. W czasie imprezy odbędzie się także pokaz filmu autorstwa Mariusza Rosika na temat środowiska gier planszowych w Polsce. Film zatytułowany Planszówki w ciekawy i przystępny sposób przedstawia nowoczesne gry oraz sposób ich postrzegania przez ludzi.

Podczas Plantacji zostaną przyznane nagrody Lux in Tenebris, przyznawane przez szczecińskich graczy w takich kategoriach jak najlepsze wydawnictwo, najlepsza gra oraz fenomen roku. Głosowanie odbędzie się w trakcie imprezy, mogą w nim wziąć udział wszyscy uczestnicy Plantacji.

Do wygrania oprócz masy gier planszowych będą między innymi kolacja dla dwojga, semestr pływania na basenie i zestaw filmów na DVD. Łączna kwota nagród wynosi ponad 2 tys. złotych.

Zapraszamy już w sobotę 12 marca od 9 do 21. WSTĘP WOLNY!
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Plantacje 2011


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.