» Wieści » Plansówki – Krakowskie Dni z Grami Planszowymi już za tydzień

Plansówki – Krakowskie Dni z Grami Planszowymi już za tydzień

29-09-2018 19:02 | Marcin 'Karriari' Martyniuk

Plansówki – Krakowskie Dni z Grami Planszowymi już za tydzień

W pierwszy weekend października odbędzie się trzecia edycja Plansówek – Krakowskich Dni z Grami Planszowymi. Impreza rozpocznie się 6 października w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 5 w Krakowie. Poniżej prezentujemy listę atrakcji zorganizowanych dla uczestników. Konwent został objęty patronatem Poltergeista. 

Informacja prasowa:

Plansówki to impreza poświęcona w całości grom bez prądu. Przez cały weekend, od 10:00 do 18:00, czynna będzie ogromna wypożyczalnia gier, w której na pewno każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie. Dla żądnych bardziej emocjonującego współzawodnictwa organizatorzy przygotowali turnieje następujących tytułów: Wirus, Munchkin, Sztama, Terraformacja Marsa, Ryzyk fizyk, Domek oraz 7 cudów świata. Dwa ostatnie tytuły będą rozgrywane w ramach turnieju rodzinnego – warto przyjść na Plansówki z dzieckiem, przewidziano również zniżki rodzinne na wejściówki, konkurs rysunkowy oraz dedykowane pokazy gier.

Turniej Terraformacji Marsa organizowany jest we współpracy z wypożyczalnią gier Mandragora, w której w minionym miesiącu rozegrano cztery turnieje eliminacyjne. Ostatnie miejsce przy finałowym stole przypadnie w udziale zwycięzcy ostatnich eliminacji, które odbędą się w sobotę na Plansówkach. Można więc jeszcze powalczyć o szansę gry z najlepszymi.

Dla ciekawych nowych tytułów nie zabraknie również pokazów – na konwencie będzie można przetestować m.in. Plażing – parawany w dłoń, Licho nie śpi, Lucid Dream i Sherlocka. Warto wspomnieć, że druga z tych gier to nietypowy gość na tego typu imprezie – gra szkoleniowa, stworzona z myślą o firmach, której pokaz poprowadzą jej twórcy dla zarejestrowanych uczestników. Zapisy trwają, link do ankiety zgłoszeniowej można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

W sobotę Plansówki odwiedzą Marcin Ropka i Viola Kijowska, autorzy wielokrotnie nagradzanych Artefaktów Obcych i dobrze przyjętego Solar City. Opowiedzą o stawianiu pierwszych kroków w branży projektantów gier, rzeczach na które warto zwracać uwagę zaczynając przygodę z game designem i błędach których warto się wystrzegać.

Przez cały weekend będzie też można korzystać z pomocy wolontariuszy, którzy chętnie wytłumaczą zasady dostępnych gier i będą służyć pomocą w wyborze tytułów. Osobne miejsce w games roomie zajmie w tym roku kącik abstrakcyjny, poświęcony grom w mniej efektownej oprawie, za to wciągających eleganckimi zasadami i dużą grywalnością.

Wstęp dla jednej osoby na całość wydarzenia to koszt 5zł. A w sobotę wieczorem kawiarnia Boardowa zaprasza uczestników Plansówek na integrację przy ciepłych i zimnych napojach. Główny organizator, Stowarzyszenie Krakowska Sieć Fantastyki, zaprasza.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Oficjalna strona wydarzenia
Tagi: Plansówki – Krakowskie Dni z Grami Planszowymi | PlanSówki | Stowarzyszenie Krakowska Sieć Fantastyki


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.