» Relacje » Planeta Fantastyki

Planeta Fantastyki


wersja do druku
Planeta Fantastyki
23 kwietnia odbył się mikrokonwent Planeta Fantastyki, organizowany przez Planetę 11 (filię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie), Inicjatywę Horyzonty Fantastyki i Akademicki Klub Miłośników fantastyki "Olifant". Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

Planeta 11 mieści się w budynku olsztyńskiego Planetarium, które w przyszłym roku obchodzić będzie jubileusz 50-lecia powstania.
 

 

Impreza podzielona była na kilka bloków: planszówek, bitewniaków i erpegów. Ten ostatni to oczywiście sesje, ale i prelekcje.

 

Planeta Fantastyki zaczęła się o godzinie 10:00 i już w pierwszych minutach widać było mały tłum przy półkach z grami. Konwent odwiedzili też najmłodsi, którzy poza grami planszowymi mieli do dyspozycji także puzzle, kredki, zabawki i maskotki.

Niestety, nie dane mi było doczekać do pokazu bitewnego Warhammera 40.000. Szczęśliwie było kilka ładnych artefaktów na stole z bitewnikami.

Fragment makiety stojącej na stole przygotowanym pod gry bitewne.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

 

W czasie konwentu odbyło się kilka prelekcji. Tutaj Konrad 'korek' Nowak prezentuje "Co nowego w Starym Świecie".


I wracamy do części dla planszówkomaniaków.
 

Według organizatorów, przez konwent przewinęło się około 60 uczestników.

Podsumowując, było mikro, ale mega – po dwóch latach obostrzeń związanych z pandemią, dobrze było zobaczyć większe grono fantastów w jednym miejscu. Widać, że zainteresowanie szerszymi spotkaniami jest i miejmy nadzieję, że niedługo spotkamy się znowu!

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.