» Wieści » Perełki programu Innych Sfer

Perełki programu Innych Sfer

08-09-2010 15:17 | Aleksandra 'Jade Elenne' Wierzchowska

Perełki programu Innych Sfer
Organizatorzy Innych Sfer prezentują hity programu. Poza panelem wydawnictwa Portal oraz blokiem organizowanym przez Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen czeka jeszcze wiele atrakcji, m in. pokaz kalari oraz larp na podstawie książki "Wroniec".

Kalari to południowoindyjska sztuka walki. Prowadzący pokaz - Studio Kalari - jest pierwszym ośrodkiem promującym tę sztukę walki w Polsce! Na Innych Sferach Sankar Lal Sivasankaran Nair i Justyna Rodzińska-Nair poprowadzą prelekcję oraz otwarte warsztaty. Również zza oceanu przybyło do Wrocławia Lacrose. Sport nazywany przez Indian "młodszym bratem wojny", narodowa dyscyplina Kanady i pierwowzór hokeja na lodzie, w Polsce obecny jest zaledwie od 2007 roku. Drużyna Kosynierów Wrocław, najliczniej reprezentowanego klubu w kadrze narodowej, poprowadzi dwie godzinne prelekcje oraz warsztaty.

Z ponurej, szarej rzeczywistości 13 grudnia 1989 roku czerpał za to Jacek Dukaj we "Wrońcu". Na Innych Sferach na podstawie powieści odbędzie się larp, improwizowana gra fabularna, w którym uczestnicy wcielają się w role szarego obywatela, milicjantów, sklepowe, cingciarzy i opozycjonistów. W czasie larpa mija tydzień z ich życia - stania w kolejce po reglamentowane jedzenie, donoszenia na sąsiadów i ochrony własnego życia przed wszechobecną bezpieką. To wszystko w ironicznej, baśniowej konwencji znanej z książki. I pamiętaj! Nie wychodź z domu w kruczej godzinie.

Dzięki Audiotece na uczestników gry na festiwalu czekają nagrody - zniżki na audiobooki. Relację z samego larpa można przeczytać na stronie www.wroniec.pl.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja prasowa
Tagi: Inne Sfery 2010


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

~Myst

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
i to są jedyne perełki?
09-09-2010 08:52
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
nie, reszta jest na stronie festiwalu i pewnie jeszcze się pojawi na polterze
15-09-2010 14:07

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.