» Panel dyskusyjny online: Webkomiks #2: Chcę zrobić (web)komiks. Co teraz?

Panel dyskusyjny online: Webkomiks #2: Chcę zrobić (web)komiks. Co teraz?

Dodał: Wiktor 'Anzelm' Wieczorek

Panel dyskusyjny online: Webkomiks #2: Chcę zrobić (web)komiks. Co teraz?
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Konwent: Panel dyskusyjny online: Webkomiks #2: Chcę zrobić (web)komiks. Co teraz?
Od: 29 maja 2020
Do: 29 maja 2020
Godzina rozpoczęcia: 18:00
Godzina zakończenia: 19:30
Miasto: Internet
Miejsce: Biblioteka z Pasją w Gdyni
Strona WWW: www.facebook.com/events/24351412008...
Typ konwentu: komiksowy

Webcomics houseparty to trzy panele dyskusyjne online z udziałem twórców polskiego komiksu - internetowego i nie tylko. Będziemy rozmawiać, dzielić się doświadczeniami, inspirować, radzić... Zapraszamy wszystkich sympatyków komiksu - zwłaszcza tych, którzy chcą spróbować swoich sił w tym temacie.

Spotkanie numer 2:
29 maja, godz. 18.00 - 19.30
Chcę zrobić (web)komiks. Co teraz?

Udział biorą:

 • Unka Odya - autorka komiksu Brom (Wydawnictwo 23). W czasie życia płodowego Unka wchłonęła swojego bliźniaka. Wkrótce potem próbowała wchłonąć matkę. Urodziła się w 1986 roku, niedługo po katastrofie w Czarnobylu. Naukowcy utrzymują, że te wydarzenia nie są powiązane. W 2013 zdobyła (razem z Janem Mazurem) Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.
 • Zvyrke - rysownik-samouk, ten dziwny ziomek od D-emonology, Roadkilla, IDK, URNY i Never Ending Summer. Komiksy wydaje przez self-publishing. Od wielu lat rysuje też do zina AKT.
  http://instagram.com/zvyrke
 • Marta Falkowska - ukończyła Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej, porzuciła jednak architektoniczną ścieżkę po pięciu latach pracy w różnych biurach. Z zamiłowania rysowniczka i wielbicielka komiksów. Publikowała swoje krótkie formy m.in w "Warchlakach", poznańskim "DarmoZinie" oraz “Zeszytach Komiksowych”. Próbuje też swoich sił jako redaktorka, tworząc zina "Monstwór". Od 2017 roku rysuje komiks dla dzieci „Oto Tosia”. By zapewnić odpowiedni byt swoim dwóm kotom, robi grafikę do gier na urządzenia mobilne. Mieszka we Wrocławiu.
  https://www.instagram.com/sokal_comics/?hl=en
 • Jakub Dębski - autor komiksów w sieci od 2004 roku, znany głównie z patyczaków z Demlandu (dawniej “Duże ilości naraz psów”) oraz animacji z serii Kuce z Bronksu. Od 2010 roku wydaje swoją twórczość na papierze. Kiedy nie rysuje ani nie nagrywa filmików, pisze recenzje na fanpejdżu Kinowy Ekspres.
  https://www.demland.net/

MODERATORAMI paneli dyskusyjnych będą:

 • Izabela Rutkowska - bibliotekarka w Bibliotece z Pasją.
 • Przemysław Zawrotny – badacz kultury popularnej i niepopularnej, a w szczególności komiksu oraz muzyki rozrywkowej. Kiedyś dużo o tym pisał, przede wszystkim na łamach „Lampy” i „Czasu Kultury”. Stale współpracuje z „Zeszytami Komiksowymi”. Jest również współautorem książki „Powieści graficzne. Leksykon”. Na co dzień pracuje jako redaktor oraz prowadzi zajęcia ze studentami poświęcone komiksowi.

Źródło: Opis organizatora

Tagi: Panel dyskusyjny online: Webkomiks #2: Chcę zrobić (web)komiks. Co teraz? | Panel dyskusyjny online | Izabela Rutkowska | Przemysław Zawrotny | Biblioteka z Pasją | Unka Odya | Zvyrke | Marta Falkowska | Jakub Dębski


Czytaj również

Kolektyw #3
Siedmiostrzałowy sześciostrzałowiec
- recenzja
Brom #2
Bronisław i dorosłe życie
- recenzja
Brom #1
Nadchodzi nowe...
- recenzja
Kolektyw #2
Na trzy
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.