» Panel dyskusyjny online: Słowiańszczyzna w komiksie

Panel dyskusyjny online: Słowiańszczyzna w komiksie

Dodał: Wiktor 'Anzelm' Wieczorek

Panel dyskusyjny online: Słowiańszczyzna w komiksie
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Na konwent jadą: Anzelm
Konwent: Panel dyskusyjny online: Słowiańszczyzna w komiksie
Od: 15 maja 2020
Do: 15 maja 2020
Godzina rozpoczęcia: 18:00
Godzina zakończenia: 20:00
Miasto: Internet
Miejsce: Biblioteka z Pasją w Gdyni
Strona WWW: www.facebook.com/events/23644423757...
Typ konwentu: komiksowy

"Słowiańszczyzna w komiksie" to temat panelu dyskusyjnego online z udziałem dwóch autorek komiksów. Zapraszamy do zadawania pytań, zarówno w tym wydarzeniu (odczytamy je Autorkom), jak i podczas spotkania. Sposób dołączenia do chatu zostanie podany w dzień wydarzenia.

Unka Odya - autorka komiksu "Brom" (Wydawnictwo 23).
W czasie życia płodowego Unka wchłonęła swojego bliźniaka. Wkrótce potem próbowała wchłonąć matkę. Urodziła się w 1986 roku, niedługo po katastrofie w Czarnobylu. Naukowcy utrzymują, że te wydarzenia nie są powiązane. W 2013 zdobyła (razem z Janem Mazurem) Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

Katarzyna Witerscheim - rocznik 1988, urodzona i wychowana na Śląsku. Autorka komiksów internetowych, znana z takich projektów jak: instagramowy 1995Regi czy zbiór słowiańskich opowieści „Slavonica”. W 2018 wydała swój solo papierowy debiut, komiks historyczny o Śląsku - „Helena Wiktoria”. Współpracująca z takimi scenarzystkami jak Kelly Thompson czy Magdalena Visaggio przy takich komiksach, jak "Jem and the Hollograms" i "Sex Death Revolution".
www.panna-n.com

Moderatorami spotkań będą:

  • Przemysław Zawrotny – badacz kultury popularnej i niepopularnej, a w szczególności komiksu oraz muzyki rozrywkowej. Kiedyś dużo o tym pisał, przede wszystkim na łamach „Lampy” i „Czasu Kultury”. Stale współpracuje z „Zeszytami Komiksowymi”. Jest również współautorem książki „Powieści graficzne. Leksykon”. Na co dzień pracuje jako redaktor oraz prowadzi zajęcia ze studentami poświęcone komiksowi.
  • Izabela Rutkowska - bibliotekarka w Bibliotece z Pasją.

Źródło: Opis organizatora

Tagi: Izabela Rutkowska | Katarzyna Witerscheim | Unka Odya | Przemysław Zawrotny | Biblioteka z Pasją | Panel dyskusyjny online | Panel dyskusyjny online: Słowiańszczyzna w komiksie


Czytaj również

Brom #2
Bronisław i dorosłe życie
- recenzja
Brom #1
Nadchodzi nowe...
- recenzja
Kolektyw #3
Siedmiostrzałowy sześciostrzałowiec
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.