» Wieści » Orient Express na R-konie

Orient Express na R-konie

10-03-2010 18:23 | Michał 'rincewind bpm' Smoleń

Orient Express na R-konie
Na konwencie R-kon (w dniach 12-14 marca w Rzeszowie) odbędzie się kolejna edycja inicjatywy erpegowej Orient Express. W jej ramach prezentowane są systemy nowe i innowacyjne. Tym razem będzie można zagrać w Polaris, My Life with Master, Maid RPG, Houses of the Blooded, ... o straconych latach, Cold City, Montsegur 1244, Wilderness of Mirrors i Fiasco oraz w inne gry wedle życzenia chętnych!

Dokładną rozpiskę sesji znaleźć można tutaj.

Przejdź dalej: Orient Express na R-konie

Źródło: Blog Orient Express
Tagi: R-kon 2010 | Orient Express | indie rpg


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Savarian
   
Ocena:
0
Rozumiem, że Orient Express to takie coś dla fanów Indie, Nowej Fali etc.?
11-03-2010 07:31
Sony
    Savarian DOBRZE rozumiesz
Ocena:
0
Jak dla mnie ciekawa inicjatywa, ale nie skorzystam, poprostu nie lubię tych gier. Próbowałem i mi totalnie nie podeszły. Gdzyby prowadzili coś innego - i uprzedzając złośliwców NIE mam tu na myśli D&D :) Od dawna na przykład nie miałem okazji zagrać w klasycznego Cyber Punk 2020 - chętnie bym zagrał.

Sam zamierzem poprowadzić D20 Modern a konkretnie D20 FUTURE - klasyczną Space Opera / Military SF - ZERO mroku, zero beznadzieji, cierpienia - typowego dla Polski. Gracze będą walczyć i wygrywać - z tym mega, uber, hiper bosem też :) no chyba, że coś konkursowo spie... wtedy cóż, pośmiertne odznaczenia i awanse, wzruszająca, podniosła ceremonia pogrzebowa. Salwy honorowe, myśliwce w szyku - to też bardzo buduje morale. :) :)
11-03-2010 07:46
rincewind bpm
   
Ocena:
+1
Fani to to prowadzą. Jeżeli chodzi o graczy, każdy jest mile widziany :) Nie wymaga się żadnej wiedzy czy doświadczenia z tego typu systemami.
11-03-2010 08:33
lucek
   
Ocena:
+2
@Savarian - niekoniecznie, HotB i Maid to gry klasyczne, WoM jest dość blisko klasycznych gier (bo to Wick). Reszta jest, powiedzmy, mniej kanoniczna, ale równie przyjemna. Poszerzają się horyzonty człowiekowi, jak sobie w takie gry pogra - ale widać nie każdy potrzebuje szerszych ;-)


l.
11-03-2010 11:04
Repek
   
Ocena:
+4
@savarian

Warto spróbować z dwóch powodów.

1. Bo fajnie jest próbować nowych rzeczy, łamać schematy. :)

2. Bo potem sporo motywów z tych gier znajduje swoje miejsce w mainstreamie. Jesteś już na nie przygotowany :P

Pozdrówka!
11-03-2010 14:02
~nid

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
Savarian:
Jak słusznie lucek zauważył, Maidczyi Houses of the Blooded to gry które nie eksperymentują z formą, nie są jakoś strasznie innowacyjne, i tak dalej. To co konkretnie jest prowadzone oczywiście zależy od edycji i zainteresowań poszczególnych prowadzących, ale generalnie Orient Express nie jest dedykowany wyłącznie grom Forge'owym czy wydawanym w jakiś konkretny sposób; np. na poprzednich edycjach pojawiały się parokrotnie sesje Savage World (które jest przecież czysto mainstreamową grą), przedpremierowa Klanarchia, przedpremierowe D&D4, Unhallowed Metropolis. Generalnie Orient Express jest przeznaczony dla gier nowych albo mało znanych w Polsce. Gdyby więc ktoś chciał prowadzić OD&D, Prince Valiant, Everway, Orkworld czy Pendragona, chętnie widzielibyśmy takie sesje w ramach OE. Przynajmniej ja :-)
11-03-2010 15:23

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.