» Wieści » Ogłoszenie nominacji Zajdla

Ogłoszenie nominacji Zajdla


Ogłoszenie nominacji Zajdla
Za tydzień poznamy tegorocznych nominowanych do Nagrody Fandomu Polskiego imienia Janusza A. Zajdla. To najważniejsza nagroda literacka w polskim fandomie. Przyznawana jest w dwóch kategoriach: powieści i opowiadania.

Każdy czytelnik fantastyki może wybrać od jednego do pięciu utworów w każdej kategorii, wydanych w poprzednim roku kalendarzowym. Po pięć utworów, które zbiorą najwięcej głosów, znajdzie się na liście nominacji do Nagrody. Spośród nich uczestnicy Polconu 2013 dokonają wyboru laureatów.

Ogłoszenie nominacji odbędzie 25 czerwca o godzinie 18:00 w warszawskim klubie Grawitacja (ul. Browarna 6). Gościem honorowym będzie Jadwiga Zajdel, a uroczystość poprowadzą Aleksandra Ciejek i Witold Siekierzyński. Wśród zaproszonych gości: autorki i autorzy literatury fantastycznej, wydawcy, przedstawiciele fandomu z całej Polski. Po części oficjalnej planowane jest afterparty.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja prasowa
Tagi: Polcon | Polcon 2013 | Nagroda Zajdla


Czytaj również

Komentarze


Scobin
   
Ocena:
+1
1. Pisałem o nagrodach, a nie nominacjach. To jest logiczny ciąg dalszy mojego wcześniejszego komentarza. Nie widzę powodu, żebym wypowiadał się na temat nominacji, skoro wystarczy wskazanie na drugą fazę przyznawania nagrody. :)

2. Co w tym jest demagogicznego?
21-06-2013 20:33
~Kirk

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Demagogiczne jest to, że piszesz TYLKO o drugim etapie - choć też nieprecyzyjnie, bo "wyróżnienie" można potraktować jako nominację, a nagroda to nagroda.
Jednak przynajmniej moich postów nie przeczytałeś ze zrozumieniem. Bo ja piszę wyraźnie: z czego będziesz wybierać w drugim etapie, jeśli w pierwszym głosy pójdą na internetowych pisarzy z blogów i Dardę?
Nie chcesz widzieć problemu, to i nie zauważysz. Może jak na 5 tekstów 4 będą wynikiem PR,. a nie jakości, to przyznasz mi rację. EOT.
21-06-2013 20:53
Scobin
   
Ocena:
+2
"Wyróżnienia" zastosowałem z powodów stylistycznych jako synonim dla "nagrody", ale zgoda, to mogło być dwuznaczne. :-)

Pokuszę się o krótkie podsumowanie.

1. Zgadzam się, że ostatnie nominacje mogą być przejawem głosowania "na autora", a nie "na utwór" ("mogą być", bo nie wiem, jaka część głosujących nominowała np. książki Stefana Dardy ze względu na ich treść, a jaka z innych powodów).

2. Jak dotąd nie była to aż tak silna tendencja, aby dwustopniowość przestała być wystarczająco mocnym hamulcem. Czy to się zmieni w przyszłości? Zobaczymy. Pierwszy test w najbliższy wtorek. ;-)
21-06-2013 21:35
Ausir
   
Ocena:
+3
Najlepszym sposobem jest po prostu namawianie większej liczby ludzi na głosowanie. Im więcej ludzi wysyła nominacje, tym mniejsze szanse mają jakiegokolwiek rodzaju zorganizowane akcje (choć, taki już urok plebiscytów, wtedy wygrywają utwory najpopularniejsze/najlepiej sprzedające się, czyli np. Ćwiek czy Ziemiański, a niekoniecznie najlepsze dla mnie).
22-06-2013 18:09
Ausir
   
Ocena:
+1
"Nie wygra Huberath, bo Huberath nie robi wokół siebie szumu w sieci."

Ja nie głosowałem na Huberatha, bo praktycznie przestałem czytać książki papierowe, a e-book "Portalu" wyszedł dopiero teraz.
22-06-2013 18:11
Ausir
   
Ocena:
+1
"Najpierw nominacje, a potem trzeba zaliczyć kilka punktów programu na konie, na kórym jest wręczana nagroda, w czasie gdy inni nominowani nie są na ów kon nawet zaproszeni... "

Bzdura. Autorzy nominowani do Zajdla są na Polcon zapraszani z automatu zgodnie z regulaminem.
22-06-2013 18:54
Scobin
   
Ocena:
0
Skoro sam pisałem, że pierwszy test już w ten wtorek, to trzeba odnotować, iż Jakub Ćwiek dostał aż cztery nominacje (trzy za opowiadania i jedno za powieść). Czy któryś z jego nominowanych utworów otrzyma nagrodę – zobaczymy. (Nie piszę tego, aby skrytykować Jakuba Ćwieka, tylko żeby uczciwie podać nowy argument na rzecz stanowiska, co do którego miałem – i wciąż mam – pewne wątpliwości).
25-06-2013 21:38

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.