» O komiksie przy kawie #03: O zimie, religii i dojrzewaniu

O komiksie przy kawie #03: O zimie, religii i dojrzewaniu

Dodał: Wiktor 'Anzelm' Wieczorek

O komiksie przy kawie #03: O zimie, religii i dojrzewaniu
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Konwent: O komiksie przy kawie #03: O zimie, religii i dojrzewaniu
Od: 28 stycznia 2020
Do: 28 stycznia 2020
Godzina rozpoczęcia: 18:00
Godzina zakończenia: 19:30
Miasto: Warszawa
Miejsce: Uniwersytet SWPS
Adres: ul. Chodakowska 19/31
Strona WWW: www.facebook.com/events/58328361912...
Typ konwentu: komiksowy

Bildungsroman – powieść o formowaniu – to jeden z najważniejszych gatunków powieściowych, a powieści takie jak „Wielkie nadzieje“ Charlesa Dickensa, „Czarodziejska góra“ Tomasza Manna, czy choćby „Przygody Hucka“ Finna Marka Twaina na stałe wpisały się do kanonu literatury. Medium komiksu może pochwalić się wieloma powieściami graficznymi wpisującymi się w ten gatunek. Komiksy takie jak „Fun Home“ Alison Bechdel czy „Persepolis“ Marjane Satrapi nie tylko są doskonałymi autobiografiami, ale także bardzo dobrymi przedstawicielami gatunku bildungsroman. W ten nurt wpisuje się właśnie powieść graficzna, którą będziemy omawiać podczas naszego pierwszego spotkania w 2020 r.: „Blankets“ Craiga Thompsona.

Blankets to opowieść o dorastaniu w ewangelikalnej rodzinie, pierwszej miłości i dojrzewaniu. Co więcej, jest ona pewnego rodzaju coming-outem Craiga Thompsona, który za pomocą tej powieści graficznej chciał powiedzieć rodzicom o swojej utracie wiary.

Na styczniowym spotkaniu z serii O komiksie przy kawie omówimy „Blankets“ autorstwa Craiga Thompsona i porozmawiamy o komiksach autobiograficznych w roli powieści o formowaniu. Poruszymy także temat cenzury i tego, co komiksowi przystoi.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie i do udziału w dyskusji!

Sala N125 (skrzydło północne, pierwsze piętro)

Źródło: Opis organizatora

Tagi: O komiksie przy kawie | Emma Oki | Piotr Kosiński | Uniwersytet SWPS | Warszawa | O komiksie przy kawie #03: O zimie religii i dojrzewaniu | Blankets | Blankets. Pod snieżną kołderką | Craig Thompson


Czytaj również

Żegnaj, Chunky Rice
Płacz, czytelniku!
- recenzja
Zeszyty Komiksowe #06-07
Dla kogo te Zeszyty?

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.