» O komiksie przy kawie #01: Strażnicy

O komiksie przy kawie #01: Strażnicy

Dodał: Wiktor 'Anzelm' Wieczorek

O komiksie przy kawie #01: Strażnicy
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Konwent: O komiksie przy kawie #01: Strażnicy
Od: 26 listopada 2019
Do: 26 listopada 2019
Godzina rozpoczęcia: 18:00
Godzina zakończenia: 19:30
Miasto: Warszawa
Miejsce: Uniwersytet SWPS
Adres: ul. Chodakowska 19/31
Strona WWW: www.facebook.com/events/57039559373...
Typ konwentu: komiksowy

Alan Moore i Dave Gibbons to znane postacie w świecie komiksu. Oboje należeli do tzw. Brytyjskiej inwazji, która miała miejsce w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Ich komiks pt. Strażnicy to jeden z najważniejszych komiksów z tego okresu. Zdobył uznanie m.in. krytyków piszących dla czasopisma „Time”, którzy w 2010 roku uwzględnili utwór Moore’a i Gibbonsa na liście stu najważniejszych anglojęzycznych powieści. Komiks ten również doczekał się ekranizacji, a ostatnio także i adaptacji serialowej.

Na pierwszym spotkaniu cyklu pt. „O komiksie przy kawie” przyjrzymy się twórczości Moore’a i Gibbonsa, w szczególności Strażnikom. Tytuł ten jest ciekawy zarówno wizualnie, jak i fabularnie. Skupimy się m.in. na tematach, jakie podejmuje, w tym kwestie społeczne i polityczne. Odniesiemy się również do adaptacji filmowej i serialowej w poszukiwaniu punktów stycznych. Zachęcamy do lektury i udziału w dyskusji!

Sala N311

---

„O komiksie przy kawie” to cykl spotkań, podczas których pijemy kawę i rozmawiamy o komiksach oraz ich twórcach, zarówno tych bardziej, jak i mniej znanych. Spotkania mają formę krótkiej prelekcji na temat wybranych komiksów, po której następuje dyskusja. Każdemu spotkaniu przewodzi motyw łączący omawiane przez nas utwory. Chcemy, aby spotkania były forum do wymiany poglądów i dzielenia się pasją, jaką jest czytanie historii obrazkowych. Zapraszamy!

Źródło: Opis organizatora

Tagi: Warszawa | O komiksie przy kawie | Emma Oki | Piotr Kosiński | Uniwersytet SWPS | Alan Moore | Dave Gibbons | Strażnicy | O komiksie przy kawie #01: Strażnicy


Czytaj również

Watchmen Strażnicy
- recenzja
Liga Niezwykłych Dżentelmenów #4: Stulecie 1969
Kwieciste dzieci Moore'a
- recenzja
Top 10
Superbohaterowie tacy jak my
- recenzja
Miracleman
Klasyk nie na każdy żołądek
- recenzja
Batman: Zabójczy żart
Dowcip, który nie wyszedł
- recenzja
Nemo #3: Rzeka duchów
Fantastyczne kobiety
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.