» Wieści » O IX Dniach Jakuba Wędrowycza

O IX Dniach Jakuba Wędrowycza

08-07-2014 18:32 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

O IX Dniach Jakuba Wędrowycza

W dniach 18-20 lipca 2014 roku odbędą się organizowane przez Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza IX Dni Jakuba Wędrowycza.

Termin

18 – 20 lipca 2014 roku

Miejsce

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Zespół Szkół Publicznych im. Tadeusza Kościuszki

w Wojsławicach Kolonii 1

22-120 Wojsławice

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Akredytacja

15 zł

Strona internetowa

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

www.djw.konwent.co

Główny organizator

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza"

ul. Lwowska 12

20-128 Lublin

"Dni Jakuba Wędrowycza to interdyscyplinarna trzydniowa impreza kulturalna o profilu związanym z szeroko pojętą fantastyką, organizowana nieprzerwanie od 2006 roku. Powstała ona na cześć bohatera literackiego wykreowanego przez pisarza Andrzeja Pilipiuka, Honorowego Obywatela Wojsławic. Opowieści o przygodach Jakuba Wędrowycza cieszą się w Polsce ogromną popularnością, zaś Wojsławice to miejsce akcji wielu utworów, w których występuje ów bohater.

W tym roku spodziewamy się uczestnictwa około 500 uczestników z całej Polski. Największą grupę uczestników stanowią studenci oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Impreza poświęcona jest literaturze, grom i sztuce, głównie o tematyce fantastycznej. Co roku odwiedza ją kilku literatów, w tym wspomniany Andrzej Pilipiuk. Swoją obecność zapowiedział także Stefan Darda.

Podczas trzech dni imprezy będzie miało miejsce ponad 50 wydarzeń. Będą to: spotkania autorskie, prelekcje popularnonaukowe, panele dyskusyjne, konkursy i turnieje, gry terenowe, rozgrywki w gry planszowe, karciane i fabularne, fire show, pokazy, prezentacje, jak również koncerty. Impreza ma charakter wakacyjnego spotkania i jest luźno powiązana z książkowym bohaterem, historią regionu oraz fantastyką i różnego rodzaju grami. Jej nieodłączną częścią jest spacer śladami Jakuba Wędrowycza, podczas którego autor książki opowiada o miejscach występujących w opowiadaniach, które uczestnicy mogą oglądać „na żywo”.

Celem Dni Jakuba Wędrowycza jest tworzenie nowoczesnej imprezy kulturalnej poświęconej szeroko pojętej fantastyce, przyciągającej osoby zainteresowane aktywnym spędzaniem wolnego czasu i rozwijaniem własnych zainteresowań, służącej integracji osób w niej uczestniczących.

Dni Jakuba Wędrowycza to wakacyjny konwent odbywający się w luźnej, miłej atmosferze, z mnóstwem wspaniałych ludzi, sprzyjający fantastycznej integracji!"

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja prasowa
Tagi: IX Dni Jakuba Wędrowycza | Dni Jakuba Wędrowycza | Dni Jakuba Wędrowycza 2014


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.