» Nabór do Antologii Terra Nostra: Deus

Nabór do Antologii Terra Nostra: Deus

Dodał: Wiktor 'Anzelm' Wieczorek

Nabór do Antologii Terra Nostra: Deus
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Nabór do Antologii Terra Nostra: Deus - Poltergeist patronem
Konwent: Nabór do Antologii Terra Nostra: Deus
Od: 17 października 2018
Do: 28 lutego 2019
Godzina zakończenia: 23:59
Miejsce: Comics Factory – Fabryka Komiksów
Strona WWW: web.facebook.com/events/29582263447...
Typ konwentu: komiksowy

Rysujesz? Tworzysz komiksy? A zatem szukamy właśnie Ciebie! W 2019 roku Fabryka Komiksów wydrukuje w formie Zina pierwszą antologię z serii Terra Nostra. Kilka komiksów do tego albumu mamy już gotowych, ale jest jeszcze sporo miejsca dla Was.

Pierwszy numer Zina będzie głęboko osadzony w wierzeniach i mitologii z najodleglejszych zakątków świata. Wyobraźcie sobie, że bogowie są wśród nas. Co mogą robić, co ich bawi, co ich zajmuje, co robią z konieczności? Bogowie to za mało? Ok – mogą być postacie z mitów i legend, jeśli wtopicie ich zgrabnie w naszą szarą rzeczywistość nie ma sprawy.

Niektórzy się przystosowywali min. Hermes jako dostawca pizzy, wodnik jako wykwalifikowany ratownik ze Słonecznego Patrolu, Azteckie Bóstwo jest wybitnym transplantologiem (ten komiks zobaczycie w listopadowych Warchlakach 4.1). Inni podążają własnymi ścieżkami – Kali przypomina jurnym obywatelom Indii, że to kobieta rządzi w ich panteonie, złe inkaskie duchy uwielbiają szybkie samochody i coraz to nowsze wcielenia dla siebie.

Jeśli macie w szufladach lub folderach komiksy o podobnej tematyce niech nie czekają – to jest właśnie moment dla nich. Jeśli macie pomysł i chcecie go zrealizować macie na to bardzo dużo czasu. Potraficie i chcecie rysować a pomysłu brak, znajdziemy kilka propozycji scenariusza dla Was, może Wam się spodoba.

Gramy z Wami w otwarte karty, nabór do Zina jest transparentny, każdy uczestnik ma duże szanse, trzy miejsca w antologii mamy już obsadzone, na dobry początek. Mamy jeszcze 7 miejsc.

- Trzy prace wybierze niezależne Jury, każdą pracę obejrzą trzy osoby, które bez konsultacji ze sobą ocenią w skali od 1 do 10. Prace z największą ilością punktów zostaną wydrukowane.
- Trzy prace wybiorą internauci poprzez FB: liczą się polubienia plus komentarze
- Jedną pracę wybiorą kupujący komiks w przedsprzedaży
Nagrody będą, udało się pozyskać dla Was całkiem fajne zestawy komiksów i książek:
- Grand Prix Jury dla komiksu wybranego przez jurorów - nagrody podarowane nam przez wydawców o wartości 700 PLN (cena okładkowa, nie podlega opodatkowaniu)
- Grand Prix Internautów - komiksy podarowane nam przez wydawców o wartości 700 PLN (cena okładkowa, nie podlega opodatkowaniu)
- Każdy uczestnik , którego praca zostanie wydrukowana otrzyma papierową wersję zina Terra Nostra plus komiksy podarowane nam przez wydawców o wartości 150 PLN (cena okładkowa)
- Każdy uczestnik, który zgłosi się do konkursu otrzyma darmowe komiksy Fabryki Komiksów, w tym antologię Terra Nostra w wersji elektronicznej
Czego szukamy?
Krótkich historii 1 - 4 stron, format A5, kolor czarny , odcienie szarości(1:1). Czekamy na plansze w tym formacie plik tif 600 dpi (skala szarości) lub 1200 dpi (bitmapa). I takie pliki będą oceniane przez Jury, podeślijcie też JPG do wrzucenia na FB.

Termin nadsyłania prac:
Zamykamy przyjmowanie zgłoszeń 28.02.2019

Jeśli macie również wersję w kolorze, podeślijcie ją nam, jeśli zebrane środki na druk pozwolą na to wydrukujemy je w kolorze.
Pliki przesyłajcie na [email protected] , mogą być wetransferem.
Kontakt: Andrzej Włudecki : [email protected]
Uwaga: Przesyłając prace wyrażacie zgodę na nieodpłatne wykorzystanie przez nas pracy i wydrukowanie jej pod szyldem Fabryka Komiksów z przeznaczeniem na cel charytatywny.
Wszelkie środki zebrane dzięki tej publikacji po jej wydrukowaniu trafią na konto w Fundacji Zdążyć z Pomocą i zostaną przeznaczone na rehabilitację i leczenie Amelii Włudeckiej

Źródło: Opis organizatora

Tagi: Terra Nostra | Terra Nostra #1: Deus | Comics Factory – Fabryka Komiksów | konkurs | Andrzej Włudecki


Czytaj również

Relax #35
Nierówno, ale do przodu
- recenzja
Relax #34
Z wkładką dla dzieci
- recenzja
III miejsce w konkursie sekcji PBF
Pierwsze miejsce w konkursie Ekwinocjum Wiosna 2009
Oczy i uszy Lwa
Zwycięska praca w konkursie Opowieść z Rokuganu
Drugie miejsce w konkursie Ekwinocjum Wiosna 2009, cz.2

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.