» Wieści » NEЯD - konkurs dla graczy na Falkonie

NEЯD - konkurs dla graczy na Falkonie

|

NEЯD - konkurs dla graczy na Falkonie
W popkulturze króluje wizerunek erpegowca nie przystosowanego do współczesnej rzeczywistości, uciekającego w świat własnych fantazji. Zakompleksionego gościa w połamanych okularach nie potrafiącego rozmawiać z płcią przeciwną, stojącego na bakier z modą i dobrym stylem – żałosnego wyrzutka na marginesie społeczeństwa. Nazywa się nas geekami i nerdami.

Ale w rzeczywistości gracze RPG z tym stereotypem niewiele mają wspólnego. To ludzie kreatywni, błyskotliwi, o szerokich zainteresowaniach i erudycyjnej wiedzy, nierzadko brylujący w towarzystwie i czasem dobrze ubrani… A że mają niszowe hobby, któremu potrafią oddać się bez reszty? To dodatkowy atut!

NEЯD to konkurs, który ma na celu wyłonienie najlepszego gracza RPG. Takiego, który potrafi stworzyć pełnokrwistego i wyrazistego bohatera, współgrać z innymi członkami drużyny. Gracza obdarzonego charyzmą i bujną wyobraźnią, łatwo odnajdującego się w świecie gry i szybko przyswajającego mechanikę. Radzącego sobie w sytuacjach konfliktowych i z niestandardowym podejściem do rozwiązywania problemów. Przede wszystkim gracza z pasją! Takich nerdów szukamy.

Konkurs odbędzie się w ramach Falkonu i może w nim wziąć udział każdy uczestnik Festiwalu. Ograniczenie jest tylko jedno. Ze względów czasowych i logistycznych może wystartować nie więcej niż pięćdziesięciu graczy (o przyjęciu będzie decydowała kolejność zgłoszeń). Gracze będą brali udział w sesjach, za które otrzymają Punkty Doświadczenia. Pięcioro graczy, którzy po dwóch etapach zdobędą ich najwięcej, zmierzą się w finale, który wyłoni NEЯDa, czyli najlepszego gracza RPG Falkonu!

Do współpracy zaproszono znanych i uznanych w środowisku Mistrzów Gry, którzy poprowadzą konkursowe sesje, stawiając przed uczestnikami wyzwanie, zapewniając im dobrą zabawę i jednocześnie przyjmą na siebie rolę jurorów, mając największy wpływ na ostateczny werdykt. Jednak nie pozbawiamy prawa głosu samych graczy, którzy będą mogli uhonorować dodatkowym pedekiem współtowarzyszy, z którymi najlepiej im się grało.

Bliższych informacji o konkursie możecie spodziewać się w niedalekiej przyszłości. Organizatorzy konkursu zapowiadają przybliżenie sylwetek Mistrzów Gry oraz przebiegu konkursu. Możecie również spodziewać się niespodzianek. Także trzymajcie rękę na pulsie i zaglądajcie na stronę Falkonu. Jeśli macie jakieś pytania, piszcie na [email protected].

Organizatorzy od razu odpowiadają na pytanie, które zapewne każdemu ciśnie się na usta. Dlaczego NEЯD? Tym tytułem chcieliby uhonorować odstających od szarej i bezkształtnej masy ludzkiej erpegowców pozytywnie nakręconych i pozytywnie zakręconych, którzy nie wstydzą się swojego hobby i mają dystans do siebie. Kto wie, być może za kilka lat NEЯD będzie dla graczy RPG największym komplementem? Oby.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Przejdź dalej: NEЯD - konkurs dla graczy na Falkonie

Źródło: Falkon
Tagi: Falkon 2011 | NERD


Czytaj również

Komentarze


von Mansfeld
   
Ocena:
0
@Aes
"A wiesz, kryteria. Sami rozumiecie, na konwentach trzeba jechać w szybkostrzały, a ja dobry jestem w kampanie, a nawet jak zrobie jakiś świetny szybkostrzął to jeszze trafie na Laverisa... ;) :* "
"a kto to?"
"Nie ważne, taki ostatni wojownik z klimatem"


Hm... ostatnio straszyłem w jednostrzale w Cold City, gdzieś w jakimś warszawskim MDK. ;)
26-09-2011 10:37
Aesandill
   
Ocena:
0
@ LdN
Strach, strach,
Rany boskie!

http://www.youtube.com/watch?v=-loJ3JJ6hIA

Pozdrawiam
Aes
26-09-2011 10:41
Headbanger
   
Ocena:
+3
"2. "Największego mędrca RPG" - kryterium: pamiętanie wszystkich zasad mechanicznych na wyrywki z k100 konkursowych systemów."

Spotkałem się z takim debilizmem na którymś Niuconie... chyba '09 może '10. Cały konkurs dotyczył warhammera.

Już nie w ramach konkursu, ale rozbroił mnie jeden gość. Znajomy robi postać do warhammera i losuje dodatkowy perk/atut (nie pamiętam jak się to nazywało). MG do niego: "podaj liczbę jaka ci wypadła na kościach!", kumpel podaje cyfry, MG wywraca białka w oczach i po 3 sekundach: "Niezwykle odporny, dopisz sobie +5% do Odporności"...



That was kinda' creepy, C'mon...
26-09-2011 10:42
sheol
   
Ocena:
+1
Problem w tym że niektórzy traktują takie osiągniecie za poważnie i ogromnie im się ego podbija.
26-09-2011 23:46
Sting
    Pożyjemy...
Ocena:
+1
...zobaczymy.

Mam nadzieję, że formuła konkursu zaskoczy mnie jednak pozytywnie. Po informacji prasowej nie jestem bowiem jakoś specjalnie zachęcony do tego projektu, ale może jego realizacja będzie na tyle sprawna, że wyjdzie z tego jakaś nowa jakość.

No i zdobywcy nagrody nie odpali nagle "elytarystyczna" szajba. ;]
27-09-2011 00:00
Headbanger
   
Ocena:
+2
Patrząc po logu konkurs powinien się nazywać Hipster nie Nerd... :P
27-09-2011 07:24
Sting
    Nie no...
Ocena:
0
...logo to chwilowo jedyny element, który mi się podoba. ;)
27-09-2011 14:25
banracy
   
Ocena:
+1
Jeśli ktoś samego siebie nazywa nerdem jest duża szansa na to że jest hipsterem.
28-09-2011 01:00
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Ja mysle, ze najprostszym sposobem na ustalenie kto jest najelpszym graczem jest po prostu zrobic wystawę kotów na Falkonie.
Poza tym, pomysl tak samo mądry jak PMM.
28-09-2011 07:54

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.