Peter A. Flannery, Decimus Fate i talizman marzeń
» Wieści » Mistrz Znaku Geometrycznego - wystawa w Muzeum Komiksu

Mistrz Znaku Geometrycznego - wystawa w Muzeum Komiksu

18-02-2022 18:47 | Joanna 'Shadov' Walczak

Mistrz Znaku Geometrycznego - wystawa w Muzeum Komiksu

Muzeum Komiksu przy ul. Józefa Sarego 7 w Krakowie zaprasza na wernisaż wystawy oryginalnych plansz z komiksu Mistrz Znaku Geometrycznego, wydanego w grudniu ubiegłego roku przez Zamek Królewski na Wawelu. Rozpoczęcie imprezy zaplanowano na 25 lutego o godz. 19.00.

O imprezie:

Druga część przygód Karoliny i Karola na Wawelu prowadzi bohaterów i czytelników do świata arrasów króla Zygmunta Augusta. Podczas wizyty na wystawie "Wszystkie arrasy króla. Powroty 2021–1961–1921" Karolina i Karol dostrzegają tajemnicze światło emanujące z jednej z tkanin. Ciekawość przezwycięża obawy i dzieciaki niespodziewanie wyruszają w magiczną podróż, podczas której spotykają władcę Babilonu, pierwszego w dziejach szkutnika, rozgniewaną boginię i wreszcie tytułowego Mistrza Znaku Geometrycznego.

Autorem prezentowanych plansz jest Marcin Nowakowski, twórca komiksów, ilustracji prasowych (m. in. dla "Nowej Fantastyki") i okładek książkowych. Debiutował na łamach krakowskiego magazynu komiksowego "KKK". Współpracował ze scenarzystami komiksowymi: Michałem Gałkiem, Jerzym Szyłakiem, Bartoszem Kurcem i Arturem Wabikiem.

Podczas wernisażu będzie można nabyć komiks w cenie promocyjnej i poprosić autorów o rysunek z dedykacją.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja prasowa
Tagi: Mistrz Znaku Geometrycznego | Karolina i Karol na Wawelu | Zamek Królewski na Wawelu

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.