» Wieści » Konkurs Fantastyka Inspiruje!

Konkurs Fantastyka Inspiruje!

08-12-2014 14:45 | Maqu

Konkurs Fantastyka Inspiruje!

Autorzy książek czerpią pomysły z najróżniejszych dziedzin życia. Dla pisarzy science fiction głównym źródłem inspiracji był postęp technologiczny i niejednokrotnie zdarzało im się wyprzedzić dzisiejsze wynalazki o dobre kilkadziesiąt lat: Stanisław Lem wymyślił Internet, H.G. Wells broń jądrową, a Jonathan Swift pozyskiwanie energii z biomasy.

W związku z przyszłorocznymi Dniami Fantastyki (26-28 czerwca 2015 r.) organizatorzy ogłaszają konkurs na napisanie artykułu na jeden z dwóch tematów. Pierwszy brzmi „W jaki sposób świat nauki, sztuki lub rozrywki zainspirował się motywami lub pomysłami pojawiającymi się w utworach fantastycznych?”, drugi natomiast „Wynalazki, zjawiska lub pomysły obecnie istniejące, które w przeszłości zostały przewidziane w utworach fantastycznych”. Autor najlepszej pracy otrzyma nagrodę pieniężną oraz wejściówkę na XI Dni Fantastyki. Objętość tekstu nie powinna przekraczać 10 000 znaków (razem ze spacjami). Należy wysłać go na adres [email protected] jako załącznik w formacie .rtf, a w wiadomości podać swoje dane osobowe i numer kontaktowy.

Termin nadsyłania prac mija 28 lutego 2015 roku; wyniki zostaną ogłoszone 15 marca 2015r. na stronie internetowej www.dnifantastyki.pl (laureaci będą poinformowani drogą mailową).

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu można znaleźć w regulaminie

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Organziatorzy
Tagi: Dni Fantastyki | Dni Fantastyki Wrocław


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.