» Wieści » Hashtag cosplay w domu

Hashtag cosplay w domu

24-11-2020 18:16 | Katarzyna 'KatDomGal' Gałańczuk

Hashtag cosplay w domu

Organizatorzy Festiwalu Fantastyki Cytadela Festiwalu Twierdza uruchomili konkurs #CosplayWdomu. Polega on na wcieleniu się w fikcyjną postać w domowym zaciszu. Wszystko po to, aby nie zapomnieć o znakomitej tradycji konwentowej i zaktywizować cosplayerów, którzy przez pandemię nie mogą realizować swojej pasji.

Konkurs trwa do 1 grudnia włącznie. Wystarczy wrzucić na Instagrama swoje zdjęcie w stroju cosplay. Kategorie są dwie. Można wcielić się w postać istniejącą w popkulturze lub stworzyć własnego bohatera. Należy użyć hashtagu #CosplayWdomu oraz odpowiednio #CosplayCytadela lub #AlteregoCytadela. Organizatorzy konkursu przedstawią najlepsze kreacje 3 grudnia podczas live’a na profilu Festiwalu Cytadela na Facebooku. Zwycięskie projekty z obu kategorii zostaną umieszczone na plakatach i materiałach promujących Festiwal Fantastyki Cytadela lub Twierdza 2021. Dodatkowo przewidziano szereg nagród rzeczowych. Szczegóły konkursu znajdują się na Instagramie Festiwalu Cytadela i Festiwalu Twierdza.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Cosplay to nie tylko efekt końcowy – charakteryzacja, mająca przedstawiać konkretne postacie, ale przede wszystkim ukazanie kreatywności, umiejętności krawieckich i stylizacyjnych, aktorskich oraz charyzmy. Jest to artyzm, który widać na każdym konwencie czy festiwalu m.in. fantastyki lub mangi i anime.

Zdjęcia przedstawiają odpowiednio: Red Chaos Cosplay, Janusza Bociana (fot. Marek Cybulski) oraz Luke Nerv (fot. Tomek Gawdzik).

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Strona Festiwalu Cytadela na Instagramie
Tagi: Festiwal Fantastyki Cytadela | Festiwal Twierdza


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.