» Filozofikon. Podróż piąta

Filozofikon. Podróż piąta

Dodał: Jan 'gower' Popieluch

Filozofikon. Podróż piąta
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Filozofikon. Podróż piąta - Poltergeist patronem
Konwent: Filozofikon
Od: 12 września 2020
Do: 13 września 2020
Godzina rozpoczęcia: 10:00
Godzina zakończenia: 18:00
Miasto: online
Strona WWW: philosophycon.wixsite.com/philosoph...
Cena: bezpłatny
Typ konwentu: fantastyczny

Wszystko jest znacznie bardziej skomplikowane, aniżeli zdolny byłby pojąć umysł człowieka, który stroniąc od eksperymentalnej nauki, pragnie się schronić w królestwie filozoficznego myślenia

Lem, Okamgnienie

Instytut Filozofii i Socjologii UP, Fundacja Optimum Pareto, Polska Fundacja Fantastyki Naukowej oraz Polskie Stowarzyszenie Transhumanistyczne we współpracy z Kraków Miasto Literatury UNESCO zapraszają na Filozofikon. Podróż piątą (PhilosophyCon: The Fifth Voyage) – poświęcone popkulturze spotkanie o nowatorskiej formie, łączącej międzynarodową konferencję naukową z konwentem fanowskim. Wydarzenie odbędzie się 12–13 września 2020 roku w formie pełni zdalnej – poprzez aplikację Zoom oraz streaming na Facebooku.

Czym jest Filozofikon?

Cykl Filozofikon. Konwent Fanowski i Konferencja Naukowa umożliwia zetknięcie adeptek i adeptów filozofii na wszystkich etapach intelektualnych poszukiwań (studenckim, doktoranckim, doktorskim i innych) z fanami i fankami kultury popularnej, co automatycznie staje się okazją do popularyzowania samej filozofii.

Dzięki dotychczasowym edycjom Filozofikonu każdego roku ok. 200 istot dowiaduje się więcej o takich fascynujących zagadnieniach jak retoryka gier wideo, bioetyczny aspekt ulepszeń rodem z Deus Exa czy ontologiczne wątki znanych mang i anime.

Tegoroczna, piąta odsłona cyklu wpisuje się w obchody 99. rocznicy urodzin Stanisława Lema, toteż szczególnie zapraszamy do zgłaszania atrakcji związanych z twórczością tego pisarza-futurologa, choć nie ograniczamy się tematycznie.

O tym, co odkryjemy i przeżyjemy na Filozofikonie. Podróży piątej, ponownie zdecydujecie razem z nami – w najbliższych dniach uruchomimy nabór prelekcji, gier, warsztatów, konkursów i innych.

Wydarzenie jest współfinansowane z programu „Krakowskie Konferencje Naukowe”.

Wszystkie formy udziału są bezpłatne.

Do zobaczenia na Filozofikonie. Podróży piątej!

Źródło: Opis organizatora

Tagi: Polskie Stowarzyszenie Transhumanistyczne | Fundacja Optimum Pareto | Filozofikon. Podróż piąta | Filozofikon | PhilosophyCon: The Fifth Voyage | PhilosophyCon

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.