» Wieści » Festiwal Larpowy Replay 2015

Festiwal Larpowy Replay 2015

|

Festiwal Larpowy Replay 2015

Replay to festiwal larpowy, organizowany przez Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra oraz Stowarzyszenie Wielosfer. Jego druga edycja odbędzie się w dniach 13-15.03.2015 w centrum Krzywy Komin w Zielonej Górze.

Celem festiwalu jest zaprezentowanie jednych z najlepszych larpów  roku 2014, począwszy od pełnych akcji gier komputerowych na żywo, po dramaty psychologiczne przeznaczone dla dojrzałych odbiorców. Bilet na jedną grę kosztuje 15 złotych, a nabyć je można od 20:00, 01.02. na stronie www.replaylarp.pl

Podczas festiwalu Replay można wziąć udział w następujących scenariuszach (szczegółowe opisy znajdują się na stronie festiwalu):

 • “Au revoir, Dogs!” Bartosza Bruskiego, Pawła Jasińskiego i Agnieszki Rogowskiej - opowieść inspirowana filmami Tarantino. Krew, strzelaniny i absurdalne dialogi. Jak skok życia może się nie udać?

 • “Locust 2.0” grupy T.F.S. - cyberpunkowy, klaustrofobiczny thriller, przywodzący na myśl grę komputerową. Pełen efektów specjalnych oraz zwrotów akcji.

 • “Workout” Laury Jankowskiej i Kamila Bartczaka - scenariusz o ludziach, którzy dopiero rozpoczynają swoją (często bardzo krótką) przygodę ze sportem. Larp prowadzony na siłowni.

 • “Wir” Artura Woźniaka - historia inspirowana powieścią Petera Wattsa o tym samym tytule, skupia się na pełnej dylematów pracy grupy zarządzania kryzysowego. Gra nagrodzona laurem Larpy Najwyższych Lotów 2014.

 • “Pewnego razu w Ombreville” Patryk Stryjewski, Anna Gęślicka - opowieść o ludzkiej naturze i jej skomplikowanej moralności, wzorowana na trylogii “U.S.A.” Larsa von Triera.

 • “Stowarzyszenie Miłośników Fantastyki w Mirowie” Anny i Michała Rogalów - pełen humoru obyczajowy larp o relacjach między członkami grupy, którą łączy wspólne hobby oraz o tym jak wyglądały (i jak mogły wyglądać) larpy w Polsce na początku XXI wieku.

 • “Snow” Agaty Lubańskiej - dramat obyczajowy o rodzinie, w której istnieje wiele zaszłości. Scenariusz rozgrywany w jadącym samochodzie.

 • “Seans” Agnieszki Hawryluk-Boruty i Szymona Boruty - thriller/horror o seansie spirytystycznym. Przyprawi o ciarki zarówno nowych, jak i doświadczonych graczy.

 • “Rose Tattoo” Kamila Bartczaka - narratywistyczny freeform o życiowych rozbitkach, ludziach, którzy stracili wszystko albo nigdy niczego nie mieli i piją kolejne piwo w tej samej knajpie. Rozgrywany w pubach i na ulicach Zielonej Góry.

 • “Równanie ludzkie” Bartka Zioło - adaptacja albumu muzycznego "Human Equation" zespołu Ayreon. O człowieku i towarzyszących mu emocjach.

 • “Spacequest” Beyond The Wood - symulator sterowania statkiem kosmicznym. Mobilna scenografia-makieta, wspierana specjalnie przygotowaną aplikacją oraz zbiór scenariuszy w konwencji sci-fi.

 • “Moving” Marcina Słowikowskiego, Magdaleny Zylik i Aleksandry Katy - minimalistyczna, obyczajowa gra o przeprowadzkach, zamykaniu kolejnych rozdziałów w życiu i poszukiwaniu nowych.

 • “LARP larp Poland III” Kamila Raucha - szczera, zabawna historia, opowiadająca o polskim środowisku larpowym i nie zawsze prezentująca je w krzywym zwierciadle.

 • “Larp o duchach” Przemka Szymczaka, Kamila Bartczaka - młodzieżowa historia o duchach, licealnych miłościach i rywalizujących ze sobą klikach. Również dla tych, którzy już dawno opuścili progi ogólniaka.

 • “Wszystko dla N.” Aleksandra Tukaja, Mikołaja Wichra - zdobywca Złotej Maski 2014. Dramat obyczajowy, inspirowany filmem “Sound of my voice”. Historia członków sekty, zebranych wokół charyzmatycznego lidera. Wiele pytań o sens i pochodzenie wiary oraz zaufania między ludźmi.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Strona internetowa festiwalu
Tagi: Zielona Góra | larpy | LARP


Czytaj również

Komentarze


etcposzukiwacz
   
Ocena:
+1

A gdzie sesje rpg na festiwalu? Bo przecież larp to podobno odmiana rpg? 

04-02-2015 11:35
Tyldodymomen
   
Ocena:
+2

Czy SNOW jest rozgrywany koszernie ? Działka koki za 15 zeta brzmi kusząco

04-02-2015 12:22
Ziolo
   
Ocena:
0

@etcposzukiwacz

Na festiwalu nie przewidujemy żadnych sesji RPG, jedynie larpy, jak sama nazwa wskazuje.

@Tyldodymomen

Larp "Snow" będzie rozgrywany zgodnie ze scenariuszem, prowadzić go będzie zresztą sama autorka.

04-02-2015 12:50
Tyldodymomen
   
Ocena:
+2

Czyli koka będzie, to jadę.

04-02-2015 12:55
etcposzukiwacz
   
Ocena:
+1

@ Tyldodymomen

A ty tylko koka i koka. A Zioło ci nie wystarczy? :)

@ polterowcy do pracy!

A może by tak stworzymy wspólnie scenariusz larpa? Proponuje tytuł: O niewinnych larpowcach atakowanych przez rpgowe trolle. Może MiM opublikuje? :)

04-02-2015 13:02
Ziolo
   
Ocena:
0

@Tyldodymomen

Zapraszamy serdecznie, bilety na "Snow" są jeszcze dostępne. Jestem bardzo ciekaw twojej opinii po tym, jak już rzeczywiście w samą grę zagrasz.

04-02-2015 14:46
Kamulec
    Komunikat administracji
Ocena:
0

Dalsza trollerka o kokainie będzie cięta.

04-02-2015 15:09
Anioł Gniewu
   
Ocena:
+1

"Historia członków sekty, zebranych wokół charyzmatycznego lidera."

Kot Jarosława też wystapi?

04-02-2015 17:25

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.