» Festiwal Komiksowa Warszawa 2019

Festiwal Komiksowa Warszawa 2019

Dodała: Anna 'fantazja' Wuttke-Wieczorek

Festiwal Komiksowa Warszawa 2019
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Na konwent jadą: Anzelm
Konwent: Festiwal Komiksowa Warszawa 2019
Od: 23 maja 2019
Do: 26 maja 2019
Godzina rozpoczęcia: 10:00
Godzina zakończenia: 18:00
Miasto: Warszawa
Miejsce: PGE Narodowy
Adres: al. Ks. J. Poniatowskiego 1
Strona WWW: www.komiksowawarszawa.pl/
Cena: 5-15 zł
Typ konwentu: komiksowy

Jeden z dwóch największych festiwali komiksowych w Polsce i najważniejsza impreza komiksowa w stolicy. Organizowana nieprzerwanie od 2010 roku Komiksowa Warszawa co roku gromadzi tysiące fanów oraz wielu gości, zarówno z Polski jak i zagranicy. Od 2011 roku festiwal organizowany jest we współpracy z Warszawskimi Targami Książki, a od 2013 roku odbywa się na stołecznym stadionie PGE Narodowym.

Celem imprezy jest zainteresowanie komiksem osoby, które z tą formą sztuki nie miały do tej pory wiele wspólnego. Dlatego też Komiksowa Warszawa to nie tylko giełda komiksów, ale przede wszystkim spotkania z twórcami i ekspertami, panele dyskusyjne, sesje autografów, warsztaty dla dzieci, czytelnia komiksowa i wystawy. Przy okazji festiwalu organizowana jest gala wręczenia nagród Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego dla najlepszych albumów i twórców roku. Tej ostatniej towarzyszy huczne afterparty od zawsze uznawane przez gości za jeden z najważniejszych punktów programu imprezy.

Komiksową Warszawę odwiedziły już setki twórców komiksowych z całego świata. Naszymi gośćmi byli już: Bédu, Jean Dufaux, Jeff Smith, Dave McKean, Lewis Trondheim, Tony Harris, Michał Śledziński, Krzysztof Gawronkiewicz, Grzegorz Rosiński, Papcio Chmiel oraz wielu, wielu innych.

Organizatorem festiwalu Komiksowa Warszawa jest Polskie Stowarzyszenie Komiksowe. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach 23-26 maja na Stadionie Narodowym. Będzie to 10., jubileuszowa edycja festiwalu.

Źródło: Opis organizatora

Tagi: Festiwal Komiksowa Warszawa | Festiwal Komiksowa Warszawa 2019 | Warszawa | PGE Narodowy | Polskie Stowarzyszenie Komiksowe | Warszawskie Targi Książki | Marvano | Mark Van Oppen | Nagabe


Czytaj również

Wieczna wolność
Spokój duszy i sumienia
- recenzja
Berlin
Zrozumieć przeszłość
- recenzja
Wywiad z Marvano
Nie jestem pacyfistą
Wieczna wojna
Wieczna wojno, ojczyzno moja
- recenzja
Festiwal Komiksowa Warszawa 2015
Nic się nie zmienia, ale czy w zasadzie musi?
- recenzja
Wieczna wojna #2: Porucznik Mandella
Kill or be killed again
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.