» Wieści » Festiwal Fair Play w Nowym Sączu

Festiwal Fair Play w Nowym Sączu

10-06-2010 22:46 | Paweł 'Szept' Furman

Festiwal Fair Play w Nowym Sączu
"Czy na smoku czy na miotle, na dywanie od sułtana czy na koniu, może łódką może pieszo, przybywajcie, przybywajcie ze stron bliskich i dalekich, zza gór i oceanów i zza miedzy jeśli łaska, bo oświadczam wszem i wobec, że Letni Festiwal Gier mi zapowiedzieć zaszczyt jest, co się odbędzie w dawnym Jagiellonów grodzie, gdzie po nocach nie, by straszyć lecz co odważniejszych nagrodzić i szczęścia przynieść przechadza się Alchemik Sędziwój, na prawo i lewo sypiąc monetami ze szczerego złota. Gdzie, pewnie spytasz takie magiczne miejsce jest, które raz do roku otwiera bramy wyobraźni do innych światów, pozwalając wzlecieć Ci ponad czas i przestrzeń na skrzydłach marzeń? Otóż w Nowym Sączu, na Rynku takie cuda to dzieją się."

A w tym roku dziać się będzie dużo, aż trudno wszystko wymienić, więc z grubsza należy przytoczyć, że na uczestników Festiwalu czeka atrakcji co nie miara, w tym turnieje licznych gier planszowych, m.in. turniej Mr. Jack'a w Nowym Sączu, ups - w Nowym Jorku. Połączone siły ludzi, krasnoludów i elfów stawią czoła armiom Chaosu w epickich bitwach rozgrywanych w realiach świata Warhammer Fantasy Batlle, Warhammer 40 000 i Warmachine & Hordes.

Podczas trwania Festiwalu Fair Play będą miały miejsce liczne pokazy przygotowane przez wydawców gier, a w tym szczególnie premierowy pokaz gry Na Grunwald wydanej z okazji sześćsetnej rocznicy bitwy pod Grunwaldem.

Fanów Agaty Christie zapraszamy na pokaz gry Czarne Historie, w której gracze wcielą się w detektywów by rozwikłać kryminalne zagadki. Dla miłośników średniowiecza mamy nie lada gratkę: premierowy pokaz gry Rattus, w której gracze wcielają się we władców średniowiecznej europy i walczą z plagą szczurów, która przyniosła ze sobą plagę Czarnej Śmierci.

Dla wielbicieli matki wszystkich gier proponujemy turniej szachowy oraz backgammon. Mamy również do zaoferowania takie atrakcje jak paintball, bilard, piłkarzyki i grę w darts czyli po naszemu w rzutki. W czasie tegorocznego festiwalu odbędą się również Mistrzostwa Polski w Abalone.

Dla odważnych i chętnych sprawdzenia swych szermierczych i strzeleckich umiejętności mamy zaszczyt ogłosić, iż podczas Festiwalu odbędą się turnieje walki bezpieczną bronią, a w tym turniej walki na miecze oraz turniej łuczniczy, jak i turniej strzelecki z broni krótkiej i długiej, pneumatycznej.

To tylko część atrakcji jakie zaplanowaliśmy na tegoroczną edycję Fair Play. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej to koniecznie odwiedźcie Nowy Sącz w dniach od 2 do 4 lipca, a na pewno nie zawiedziecie się. Zapraszamy do wspólnej zabawy! W uroczej scenerii Kotliny Sądeckiej otoczonej górami, znajdziesz chwile wytchnienia grając w najlepsze gry z rodziną i przyjaciółmi. Mamy nadzieję, że Letni Festiwal Gier FAIR PLAY pozwoli wszystkim poczuć na dobre wakacyjny klimat, poznać nowych ludzi i nowe gry oraz smak wyjątkowej przygody również takiej z planszy czy makiety.


Zapraszamy na nową festiwalową stronę: www.festiwalgier.pl
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Fair Play
Tagi: festiwal gier | Fair Play


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
wiecej cytatów z napoleona dajcie
14-06-2010 12:04

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.