» Wieści » Falkon 2010 – dział RPG zaprasza

Falkon 2010 – dział RPG zaprasza

|

Falkon 2010 – dział RPG zaprasza
Podczas nadchodzącego konwentu Falkon (11-14 listopad) odbędą się następujące prelekcje redaktorów i współpracowników działu RPGO:

Spotkanie z kapitułą Quentina (piątek, 10:00)
Michał 'rincewind bpm' Smoleń, Stanisław 'Scobin' Krawczyk, Maciej 'repek' Reputakowski, Wojciech Doraczyński i inni
Quentin to najbardziej prestiżowy konkurs na najlepszy scenariusz do gry fabularnej w Polsce. Zapraszamy na spotkanie z członkami kapituły Quentina – opowiemy o samym konkursie, podzielimy się naszymi wymaganiami, podyskutujemy na temat cech dobrego scenariusza. Zastanawiasz się nad spróbowaniem swoich sił w tym roku? Brałeś udział w poprzednich edycjach? Interesują cię ciekawe scenariusze? Nie może cię zabraknąć!


Kolorowa egzotyka kontra twarda rzeczywistość (piątek, 12:00)
Jarosław 'beacon' Kopeć
To, co dla pisarza powieści przygodowych było zaledwie scenerią egzotycznych romansów, dla innych było piekłem na ziemi. O spojrzeniach na wolsungowy kolonializm i sposobach wykorzystania na sesjach zarówno jego blasków, jak i cieni. Dodaj swoim przygodom szczypty refleksyjnej powagi!

Prelekcja: Quentin: Jak napisać dobry western? (piątek, 12:00)
Michał 'rincewind bpm' Smoleń
Pojedynek rewolwerowy, napad na pociąg, ucieczka z więzienia, gwiazda szeryfa, szorstki zarost czarnego charaktera: to jedynie estetyczne elementy arcyciekawego także dla RPGowców gatunku. O czym naprawdę opowiadają westerny i czy koniecznie muszą toczyć się na Dzikim Zachodzie? Jak wykorzystać ten schemat fabularny do napisania świetnego scenariusza? Podczas prelekcji poddamy także analizie przygody napisane na poprzednie edycje konkursu Quentin.

Mity w przyszłości – świat, postać, kampania (piątek, 13:00)
Stanisław 'Scobin' Krawczyk
Dlaczego Gwiezdne Wojny odniosły tak oszałamiający sukces? Być może dlatego, że atrakcyjna, przyszłościowa sceneria idzie tu w parze z fabułą zaczerpniętą z odwiecznych mitów. Najwyraźniej stare nie jest wcale wrogiem, lecz przyjacielem nowego. Podczas warsztatów przeniesiemy to połączenie na grunt RPG, tworząc podstawy settingu, sylwetki bohaterów i zarys kampanii. Oprócz ryby (gotowych rozwiązań i konkretnych inspiracji) otrzymacie także wędkę: umiejętność wykorzystania ponadczasowych archetypów do budowy własnych postaci, światów i scenariuszy. Zapraszam zarówno graczy, jak i MG – do zobaczenia!

Cienie świata Wolsunga (sobota, 11:00)
Michał 'rincewind bpm' Smoleń
Wspaniałe czasy Magicznej Rewolucji Przemysłowej! Osiągnięcia nauk napełniają brzuchy robotników, edukacja wyprowadza z lasów dzikie ludy, rządy rozumu kończą epokę zabobonu i zacofania. Ale czy na pewno? Na tej prelekcji porozmawiamy na temat tego, czego nie wyczytacie na pierwszych stronach największych wanadyjskich gazet. Napięcia i nierówności społeczne, szowinizm, konsekwencje nieograniczonej industrializacji: to wyzwania, które niesie ze sobą nowa epoka... i materiał na fascynujące scenariusze!

Poza tym, polecamy także pozostałe prelekcje dotyczące gier fabularnych oraz bloki przygotowane przez Wydawnictwo Portal i Kuźnię Gier. Na Falkonie odbędzie się także premiera dodatku W pustyni i w puszczy do Wolsunga, który jest objęty patronatem serwisu poltergeist.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Falkon
Tagi: cyberfalkon | falkon 2010


Czytaj również

Komentarze


Scobin
   
Ocena:
0
Prelekcji rincewinda i beacona nie będzie, bo jeden prelegent będzie chciał przyjść na prelekcję drugiego i odwrotnie.
07-11-2010 23:39
beacon
   
Ocena:
0
oh, ironio...
07-11-2010 23:52
Scobin
   
Ocena:
0
Ironia to moje czwarte imię! Stanisław Wojciech Andrzej Ironia Krawczyk – trochę jak Jan Maria Rokita...
08-11-2010 00:00
beacon
   
Ocena:
0
Tylko że tamten sobie tę Marię skasował.
08-11-2010 15:15
Scobin
   
Ocena:
0
Jak będę tyle czasu w polityce, to też zacznę sobie imiona kasować. :-)
08-11-2010 17:32

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.