» Wieści » Drugi KONgres za miesiąc

Drugi KONgres za miesiąc

19-02-2018 16:03 | Maqu

Drugi KONgres za miesiąc

W dniach 16–18 marca 2018 roku we Wrocławiu odbędzie się druga edycja KONgresu – spotkania dla organizatorów imprez fanowskich, imprezy skierowanej do wszystkich, których konwenty, festiwale i wszelkie popkulturowe wydarzenia interesują także od zaplecza.

Organizacja imprez fanowskich gwałtownie się profesjonalizuje i wychodzi poza bezpieczną fandomową strefę. Oznacza to nowe wyzwania, takie jak konieczność formalizacji, otwiera też ogromne możliwości. To wielka szansa dla środowisk fantastycznych, trzeba się jednak na nią przygotować.

KONgres to przestrzeń do wymiany doświadczeń i myśli dla osób zaangażowanych w kreowanie polskiej kultury konwentowej, zarówno koordynatorów wydarzeń, jak i osób zajmujących się drobnymi wycinkami w zespołach organizacyjnych. W programie – który zostanie opublikowany wkrótce – znajdą się warsztaty (np. pisania notek prasowych), panele z udziałem specjalistów z różnych dziedzin (np. o wpływie wolontariuszy na instytucje kultury), otwarte dyskusje i sesje pytań do ekspertów (np. o organizowaniu konkursów cosplay). Uzupełnieniem będą wykłady oraz wyraźnie wyodrębniona przestrzeń do wspólnej pracy.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Podczas KONgresu będzie również możliwość zakupienia towarzyszącej mu publikacji – KONtekstów, zbioru artykułów o organizacji imprez fanowskich.

Organizatorami wydarzenia są Centrum Kultury "Zamek" we Wrocławiu, Dolnośląska Biblioteka Publiczna i Związek Stowarzyszeń Fandom Polski. Konferencję wspierają Muzeum Miejskie Wrocławia i Klub Fantastyki Druga Era.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Strona KONgresu na Facebooku
Tagi: Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu | KONgres 2018 | Kongres


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.