» Wieści » Dni Fantastyki 2022 zapowiedziane

Dni Fantastyki 2022 zapowiedziane

04-07-2022 21:03 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Dni Fantastyki 2022 zapowiedziane

W dniach 26 do 28 sierpnia, w Centrum Kultury „Zamek” we Wrocławiu (pl. Świętojański 1) odbędą się Dni Fantastyki 2022. Program konwentu powinien zostać ujawniony jeszcze w tym miesiącu, a na razie można już kupować karnety na tę imprezę.

Znamy już motyw tegorocznych Dni Fantastyki! Nasz temat przewodni to GRANICE MAGII, a więc czary, zaklęcia, uroki, rytuały, demony i mistyka.

Magia w fantastyce staje się siłą sprawczą, narzędziem człowieka do przekraczania barier narzuconych przez prawa przyrody i społeczeństwa. Czary wypełniają luki w naszym poznaniu świata, czyli wszędzie gdzie występuje przypadek, wypadek, nadzieja, strach, coś co nie podlega kontroli racjonalnych metod. Czyniący czary wierzy we wpływ swoich działań na bieg wydarzeń i istoty duchowe. Nawet jak nie odniesie pożądanego skutku to tłumaczy się to napotkaniem kogoś o większej mocy. Wiele ma to wspólnego z religia, w której wszystko zależy również od „siły wyższej”, a na rzeczywistość wpływamy poprzez modlitwę.

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Strona imprezy
Tagi: Dni Fantastyki | Dni Fantastyki 2022


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Moondrow
   
Ocena:
0

Uwielbiam ten konwent. Ostatnia edycja może była wyjątkowo licha, ale wszystkie poprzednie, cudne. Gdy inni podniecają się Pyrkonem, ja rytualnych oklepów dokonuję na DFach. Niezwykle klimatycznie, urokliwy anturaż parku i Zamku Leśnickiego. Bloki dyskusyjne i atrakcje na błoniach. Bardzo, bardzo warto : ). 

 

06-07-2022 12:23

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.