» Dni Fantastyki 2014

Dni Fantastyki 2014

Dodał: Aleksandra 'Jade Elenne' Wierzchowska

Dni Fantastyki 2014
8.8
Ocena użytkowników
Średnia z 5 głosów
-
Twoja ocena
Dni Fantastyki 2014 - Poltergeist patronem
Na konwent jadą: KFC, Maqu
Konwent: Dni Fantastyki
Od: 27 czerwca 2014
Do: 29 czerwca 2014
Miasto: Wrocław
Strona WWW: www.dnifantastyki.pl/
Typ konwentu: fantastyczny

Wrocławski konwent Dni Fantastyki (DeeFy) to obecnie największa i jedyna organizowana nieprzerwanie od tylu lat impreza z branży fantastycznej na Dolnym Śląsku oraz jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w Polsce. Corocznie gromadzi ok. 1500-2000 miłośników fantastyki – nie tylko Wrocławian, ale również fanów przyjeżdżających do nas z różnych części kraju. Pierwsza edycja Dni Fantastyki odbyła się jeszcze w erze przedfejsbukowej, w 2004 roku. Od tamtego czasu podczas kolejnych 9 edycji odwiedziło ją kilkuset gości: pisarzy, redakcji, rysowników, twórców gier, aktorów, reżyserów, artystów z Polski, Europy i USA.

Na jubileuszową X edycję imprezy odbywającą się w stylistyce steam i cyber punk organizatorzy juz zapowiadają sporą ilość atrakcji. Po pierwsze, znany jest już gość specjalny Dni Fantastyki 2014 - Andrzej Sapkowski, jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy tworzacych fantastykę i ojciec jednego z naszych najlepszych produktów eksportowych - postaci wiedźmina Geralta. Potwierdzono też obecność Marzeny Sowy, Lici Troisi, Łukasz Orbitowskiego, Jacka Piekary i wielu innych pisarzy, twórców komiksów, gier czy naukowców.

Sporą gratką dla uczestników będzie również pierwszy w Polsce Złot Fanów Pieśni Lodu i Ognia oraz serialu Gry o Tron. Organizatorzy Dni Fantastyki wraz ze społecznościami fejsbukowych fan page'ów "Ubieram się na czarno, bo jestem z Nocnej Straży" oraz "Pieśń Lodu i Ognia PL" szykują dla miłośników Westeros trzydniowy blok tematyczny wypełniony przygotowanymi specjalnie dla nich atrakcjami.

Dużą atrakcją będzie sala przygotowana we współpracy z TK Games - Kołem Naukowym z Politechniki Wrocławskiej, w której będziecie mogli pobawić się najnowszym sprzętem do gier. Znajdą się tam takie gadżety jak Rekawica Sensoryczna, dzięki której za pomocą ruchów ręką możemy oddziaływać na wirtualną rzeczywistość, czy Occulus Rift - hełm pozwalający się zatopić w świecie gier 3D.

Dni Fantastyki to również Kryształowe Smoki - konkurs dla młodych twórców związanych z fantastyką. W tym roku można wziąć udział w jednej z czterech kategorii konkursowych - Literatura Debiutanci, Literatura Profesjonaliści, Komiks oraz Scenariusz Gry RPG. We wszystkich kategoriach na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe. 

To wszystko i wiele innych atrakcji w blokach o literaturze, komiksie, mandze i anime, nauce i technologii oraz LARPY, gry fabularne, warsztaty, gry planszowe i multimedialne znajdziecie w trakcie trających od 27 do 29 czerwca Dni Fantastyki w CK zamek we Wrocławskiej Leśnicy.

Ceny biletów

PRZEDSPRZEDAŻ:
Do 30 kwietnia - 30 zł
Do 31 maja - 35 zł

NA MIEJSCU:
Karnet 3 dni - 40 zł
Piątek - 15 zł
Sobota - 25 zł
Niedziela - 10 zł

NOCLEGI - 10 zł 

Źródło: Strona konwentu

Tagi: Dni Fantastyki Wrocław 2014 | Dni Fantastyki Wrocław


Czytaj również

Blok komiksowy na wrocławskich Dniach Fantastyki 2014
Komiks na pałacowych salonach
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.