» Digital Dragons 2016

Digital Dragons 2016

Dodał: Jan 'gower' Popieluch

Digital Dragons 2016
brak
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Konwent: Digital Dragons 2016
Od: 16 maja 2016
Do: 17 maja 2016
Miasto: Kraków
Strona WWW: digitaldragons.pl/
Cena: 699 zł / 999 zł
Typ konwentu: growy

Od 2012 r. Krakowski Park Technologiczny zaprasza twórców gier komputerowych, dziennikarzy i fanów elektronicznej rozrywki do Krakowa. Nie inaczej będzie i w tym roku. Już 16 i 17 maja po raz piąty pod Wawelem zagości konferencja Digital Dragons. Tak jak w wypadku ostatnich dwóch edycji, impreza odbędzie się w malowniczej, położonej w sercu zabytkowego Kazimierza Starej Zajezdni.

Ubiegłoroczna konferencja Digital Dragons spotkała się z rekordowym w historii wydarzenia zainteresowaniem. Świadczą o tym liczby: ponad 1100 odwiedzających, 430 firm, 60 uczestników konkursu na najlepszą grę niezależną i 12 funduszy venture capital. Do Krakowa przyjechali światowej sławy zagraniczni twórcy gier komputerowych, m.in. Brian Fargo – założyciel Interplay Entertainment i InXile Entertainment, twórca takich gier jak Fallout, Bard’s Tale i Wasteland; Aurelien Palasse – Head of Publishing w Ubisoft; Matt MacLean – projektant w Obsidian Entertainment oraz wielu uznanych w branży gier Polaków, m.in. współwłaściciel CD Projekt RED Marcin Iwiński, twórca Lords of the Fallen Tomasz Gop, dyrektor kreatywny The Astronauts Adrian Chmielarz czy Michał Madej z Ubisoft Shanghai.

Również podczas najbliższej edycji konferencję uświetnią znakomici goście. Prelekcje wygłoszą między innymi Dmitri Martynov – szef Google Play Apps&Games w Rosji oraz  Fredrik Wester – CEO szwedzkiego wydawcy Paradox Interactive, znanego choćby z Pillars of Eternity i serii Europa Universalis. Do Krakowa przyjazd zapowiedział również Chris Avellone, legendarny autor gier RPG, mający w portfolio takie tytuły jak Fallout 2, Planescape: Torment, czy Icewind Dale i współpracujący obecnie z LarianStudios. Uczestnicy będą mieli także okazję spotkać Susan O’Connor, autorkę scenariuszy do takich gier jak BioShock i Tomb Raider, oraz Bartłomieja Waszaka, programistę w Ubisoft Quebec, który pracował między innymi przy Assassin’s Creed: Syndicate.

Kilkadziesiąt prelekcji podczas Digital Dragons jak co roku ma przełożyć się na różnorodną pulę tematów do wyboru dla uczestników. Słuchacze zainteresowani programowaniem, grafiką, dźwiękiem, designem, marketingiem i promocją znajdą w programie coś dla siebie.

By zapewnić komfort słuchania wykładów, w tym roku w hali Starej Zajezdni będzie wyłącznie przestrzeń wystawiennicza. Z kolei na cele konferencyjne zostanie w całości przeznaczone Muzeum Inżynierii Miejskiej. W sumie prezentacje i wykłady odbywać  się będą w pięciu salach.

Podobnie jak podczas poprzednich edycji, organizatorzy przewidują konkurs i wystawę gier niezależnych oraz możliwość spotkania z funduszami venture capital. Po ubiegłorocznym sukcesie kontynuowany będzie również pomysł na talent show, w czasie którego projekty gier zaprezentują zespoły studenckie.

Źródło: Opis organizatora

Tagi: Digital Dragons 2016 | Digital Dragons | Krakowski Park Technologiczny


Czytaj również

Relacja z Digital Dragons 2016
Oj, działo się w Krakowie
- recenzja
Digital Dragons 2013
Ni pisklę, ni bestia
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.