» D2K: Dzień Darmowego Komiksu. Szczecin 2018

D2K: Dzień Darmowego Komiksu. Szczecin 2018

Dodał: Wiktor 'Anzelm' Wieczorek

D2K: Dzień Darmowego Komiksu. Szczecin 2018
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Konwent: D2K: Dzień Darmowego Komiksu. Szczecin 2018
Od: 25 maja 2018
Do: 25 maja 2018
Godzina rozpoczęcia: 15:00
Godzina zakończenia: 20:00
Miasto: Szczecin
Miejsce: ProMedia
Adres: al. Wojska Polskiego 2
Strona WWW: www.facebook.com/events/21698097032...
Cena: bezpłatny
Typ konwentu: komiksowy

Szczeciński Dzień Darmowego Komiksu

25 maja 2018 (piątek) zapraszamy do szczecińskich ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na spotkanie obowiązkowe dla wszystkich fanów komiksu. Rozpoczniemy je warsztatami o godz. 15.00, a zakończymy spotkaniem z komiksowym twórcą, Michałem Śledzińskim, o godz. 18.00. W trakcie planujemy szereg atrakcji dodatkowych. Wstęp oczywiście wolny. Szczegóły poniżej.

Premiera zina

Podczas Dnia Darmowego Komiksu wszyscy uczestnicy otrzymają Cemęt, darmowy okolicznościowy zin (gazetkę z komiksami). Odbędzie się spotkanie autorskie z jednym z najbardziej znanych polskich twórców komiksowych, Michałem Śledzińskim. Chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach komiksowych. Ponadto planujemy loterię oraz komiksowe swap party, czyli wymianę komiksów pomiędzy uczestnikami.

Warsztaty

Imprezę rozpoczną o godz. 15.00 warsztaty komiksowe dla młodzieży Superbohater szczeciński. Potrwają około 2 godzin, adresowane będą do młodzieży ze szkół ponadpostawowych i dorosłych. Chętnych prosimy o zgłaszanie się na adres e-mail [email protected] (w zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko, telefon kontaktowy oraz wiek uczestnika).
W ramach zajęć chętni:
– nauczą się tworzyć własne scenariusze,
– zaprojektują swoich bohaterów,
– zaplanują plansze i kadry,
– stworzą krótki komiks.

Podczas zajęć omówimy zasady współpracy scenarzysty i rysownika, następnie stworzymy główne postacie, uwzględniając cechy charakteru, wygląd i strój. Pod uwagę weźmiemy zarówno protagonistów, jak i antagonistów oraz postacie tła. W kolejnym etapie zajmiemy się szkicami do historii studentów. Efektem końcowym warsztatu będzie trzystronicowy komiks o przygodach bohatera lub bohaterki.

Warsztaty poprowadzi Bartek Błaszczeć, szczeciński artysta tradycyjny, na co dzień zajmuje się tworzeniem ilustracji i koncept-artów do książek i gier, głównie w zakresie RPG. Prócz tego zaangażowany jest w kilka własnych projektów, obecnie współautor serii webkomiksowej The Summoning. Prywatnie wielki fan gier fabularnych, militariów i Batmana. Członek stowarzyszenia POP-ART.

Po zakończeniu warsztatów, w trakcie trwania imprezy, uczestnicy będą mogli dalej rysować, jeżeli komuś zabraknie czasu, albo potrzebuje konsultacji z prowadzącym, który zostanie na spotkaniu do końca przy wyznaczonym stanowisku.

Spotkanie

Po warsztatach, o godz. 18.00, odbędzie się spotkanie autorskie z jednym z najbardziej znanych polskich twórców komiksowych, Michałem Śledzińskim. Rozmowę poprowadzi Krzysztof Lichtblau.

Michał „Śledziu” Śledziński to rysownik i twórca komiksowy. Zadebiutował na łamach magazynu o grach komputerowych Secret Service, a następnie publikował na łamach miesięcznika Świat Gier Komputerowych komiksy z serii Fido i Mel. Był współtwórcą i redaktorem naczelnym magazynu komiksowego Produkt, P Lux oraz zina Azbest. Jego najsłynniejszą serią komiksową jest Osiedle Swoboda. W 2006 roku wydawnictwo Mandragora postanowiło wznowić serię komiksową o komisarzu Żbiku (tym razem w roli głównej miał wystąpić wnuk słynnego komisarza, kapitan Michał Żbik). Śledziński został zaproszony do narysowania całej serii, ale współpraca zakończyła się już po pierwszym zeszycie pt. Kim jest „Biała Mewa”?

Wymiana i minigiełda

W trakcie imprezy planujemy także wymianę komiksów pomiędzy uczestnikami imprezy i minigiełdę, dlatego zapraszamy do przyjścia z komiksami na wymianę oraz drobnymi na zakupy.

Loteria

W trakcie imprezy przeprowadzona zostanie loteria „wszystkie losy wygrywają”, w której uczestnicy będą mogli wygrać dodatkowe nagrody w postaci zinów pozyskanych z innych imprez oraz zakupionych komiksowych nowości wydawniczych. Przewidujemy też internetową zabawę dla osób, które będą w niej mogły pozyskać ziny, nawet jeżeli tego dnia nie mogą uczestniczyć w spotkaniu. Szczegóły wkrótce na naszym profilu facebookowym.

Podsumowanie

Dzień Darmowego Komiksu to inicjatywa międzynarodowa, która do Polski przywędrowała z USA i Kanady. Organizowana jest co roku m. in. w Poznaniu na początku maja. Jedyną możliwością dla zainteresowanych sztuką komiksowa mieszkańców Szczecina, by wziąć udział w obchodach wydarzenia, był wyjazd do Poznania. W tym roku zapraszamy na tę imprezę na miejscu, w Szczecinie.

Szczeciński Dzień Darmowego Komiksu odbywa się w ramach Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych. Organizuje go stowarzyszenie POP-ART, wydawca portalu betoniarka.net.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Miasta Szczecin.

Gospodarzem wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie, a głównym partnerem Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3.

Źródło: Opis organizatora

Tagi: Cemęt Zin #1 | D2K: Dzień Darmowego Komiksu. Szczecin 2018 | Szczecin | Stowarzyszenie POP-ART | Dzień darmowego komiksu | ProMedia | Cemęt Zin | Michał Śledziński


Czytaj również

Mój kraj taki piękny. Polski komiks o polskiej rzeczywistości
Wystawa (komiksowa) jakich (zbyt) mało
- recenzja
Dzień Darmowego Komiksu w Poznaniu
Komiks w bibliotece
- recenzja
Bydgoski Konwent Komiksu i Gier 2014
Niespodziewany spadek formy
- recenzja
Złote Kurczaki 2013
Bez numeru ISBN
- recenzja
Czerwony Pingwin musi umrzeć #1
Śledziu kontra popkultura
- recenzja
Strefa Komiksu - DF Wrocław 2013
Zamek Komiksu we Wrocławiu
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.