» Wieści » Copernicus Festival 2021 rozpocznie się już niedługo

Copernicus Festival 2021 rozpocznie się już niedługo

17-05-2021 06:24 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Copernicus Festival 2021 rozpocznie się już niedługo

W dniach 18 – 23 maja odbędzie się online Copernicus Festival 2021, odbywający się w tym roku pod hasłem "wyobraźnia". Dla miłośników fantastyki przygotowano między innymi  pasmo Crème de la Lem, poświęcone twórczości Stanisława Lema.

Informacja prasowa:

Zapraszamy na kolejną edycję Copernicus Festival, która odbędzie się online w dniach 18-23 maja. Od lat szukamy miejsc, gdzie nauka spotyka się z kulturą i sztuką – w tym roku skupimy się na wyobraźni.

Bo czym właściwie ona jest? Skąd się wzięła? Jak to możliwe, że nasze niewielkie mózgi potrafią tak niesamowite rzeczy? I wreszcie: czy wyobraźnia ma granice? A jeśli tak – co leży poza nimi? To zagadka, z którą zmagamy się od tysiącleci. Czy kiedyś uda się ją rozwikłać? Na pewno można pofantazjować.

W tym roku okazji będzie wiele – na przykład podczas rozmowy z biofizykiem i noblistą Venkim Ramakrishnanem, kognitywistą Joelem Petersonem, matematyczką Sabiną Hossenfelder, psychologiem Edwardem Nęcką, artystką Tamarą Berdowską albo pisarzem Andrzejem Stasiukiem. Nasi wspaniali goście zagłębią się z nami w meandry wyobraźni między 18 a 23 maja podczas kolejnej wirtualnej edycji Festiwalu.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Dorośli i młodzież zainteresowani twórczością Stanisława Lema będą mogli natomiast zgłębić temat literatury Science-Fiction podczas specjalnego pasma Crème de la Lem, które zostało przygotowane wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym. Jakie wizje Stanisława Lema się spełniły? Czy futurologia to nauka? Na te pytania odpowiemy wspólnie z Michałem Protasiukiem. O wadach i niuansach naszego poznania opowie Jowita Guja, z kolei Łukasz Kozak pochyli się nad esejem o ponad inteligentnej, zaawansowanej maszynie cyfrowej “Golem” z okazji wznowienia zbioru opowiadań o tym samym tytule. Naszym przewodnikiem po semantyce i kryptologii będzie Jakub Gomułka a o futurystycznych, antyutopijnych wizjach społeczeństwa opowie Piotr Paziński.

 

Wszystkie rozmowy i wykłady będą dostępne na festiwalowych kanałach w serwisach Facebook i YouTube:

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

https://www.youtube.com/CopernicusCenter

https://www.facebook.com/copernicusfestival

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja prasowa
Tagi: Copernicus Festival | Copernicus Festival 2021

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.