Pamięć zwana imperium
» Bydgoska Sobota z Komiksem 2012

Bydgoska Sobota z Komiksem 2012

Dodał: Kuba Jankowski

Bydgoska Sobota z Komiksem 2012
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Na konwent jadą: Bielow
Konwent: Bydgoska Sobota z Komiksem
Od: 31 marca 2012
Do: 31 marca 2012
Miasto: Bydgoszcz
Strona WWW: www.bydgoszcz.pl/
Cena: wstęp wolny
Typ konwentu: komiksowy

Urząd Miasta Bydgoszczy serdecznie zaprasza fanów komiksów na 3. edycję Bydgoskiej Soboty z Komiksem. Tradycyjnie odbędzie się ona w zaprzyjaźnionej Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej przy ul. Królowej Jadwigi 14 w Bydgoszczy. Startujemy o 10.30 od otwarcia wystawy z rysunkami Tadeusza Baranowskiego oraz Łukasza Ciaciucha.

Ponieważ 2012 rok jest pełen sportowych emocji, zaprezentujemy także – dzięki uprzejmości Agory - wybrane plansze z serii komiksów "Słynni polscy olimpijczycy". "Gościem sportowym" imprezy będzie bohater jednego z komiksów – Ryszard Szurkowski. W spotkaniu udział weźmie Łukasz Ciaciuch, który jest także autorem rysunków o polskim kolarzu.

Znawca komiksów Adam Rusek zaprezentuje subiektywny przegląd największych komiksowych bohaterów, a Maciej Pałka spotka się z publicznością i przedstawi swoją twórczość. Ci, którzy pamiętają magazyn komiksowy Awantura będą mogli się spotkać z jego twórcami. Liczymy, że przygotują oni dla swojej publiczności jakąś niespodziankę.

Duet Rzontkowski- Ozga przybliży świat Yorgiego Adamsa, ostatniego ze Świetlnych.

Zaprezentujemy także- dzięki uprzejmości Platige Image - film Damiana Nenowa Patos of hale, który otarł się o nominacje do Oscara. Damian Nenow to jeden z absolwentów Liceum Plastycznego w Bydgoszczy, który z powodzeniem robi błyskotliwą światową karierę. W czasie BSzK będzie miała miejsce premiera filmu dok. Comic Book Confidential, reż. Ron Moon. Jest to fascynujący obraz rewolucji, która dokonała się na kartach komiksu dzięki takim artystom jak Robert Crumb, Will Eisner czy Art Spiegelman. Komiks wydoroślał, przestał być medium wyłącznie dla dzieci.

Dla nich, tj. dla dzieci, także przygotowaliśmy atrakcje. Przez cały czas imprezy firma PEGAZ prezentować będzie gry planszowe – to zabawa dla dużych i małych. Dla uczestników Bydgoskiej Soboty z Komiksem znani rysownicy przygotowali niespodziankę. Dobrym duchem czuwającym nad niespodzianką jest nieoceniony Maciej Jasiński .Warto być z nami 31 marca w APK ! Zapraszamy!!!
Tagi: Bydgoska Sobota z Komiksem | Bydgoska Sobota z Komiksem 2012

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.